Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ghuluzmc

procesor do 150-200zł płyta asrock n68gs-fx

Rekomendowane odpowiedzi

cześć jaki procesor polecacie do 150-200zł na płyte asrock n68gs-fx. Za rok ten pc sprzedam i kupie nowy więc 200zł mogę przeznaczyć na to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego nic nie można polecić generalnie. Zwłaszcza, że nie sprecyzowałeś do czego będziesz go używał, do pisania tekstów w wordzie, odpowiadania na mejle, przeglądania fejsbooka czy gry w pasjansa? Bo jeśli tak, to bierz coś w rodzaju Athlon II X3 460, z nowych to jedynie X2 240e jest - pieniądze śmieszne, ale za to wydajność też śmieszna. Oczywiście rozumiemy, że PC nie służy do grania i innych wymagających zadań - to rok przeżyjesz.

 

Najwięcej z płyty wyciśniesz na FX-4300 z obniżonym napięciem w biosie (żeby się nie przegrzewała).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tego co widziałem w liście obsługiwanych procesorów to wejdzie jakiś phenom 955 be athlon ii x4 640 maja 4 rdzenie niezle taktowania. Mi tych 200zł nie szkoda, a nawet czasem bym sobie w jakąś gierkę zagrał. :) Mam karte graficzna gtx 460 leży i jej nie używam ale mógłbym ją podłaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już zależy Ci na jakiejś wydajności to o wiele lepiej wziąć FX-a, jest zdecydowanie wydajniejszy od takiego phenoma i x4, nie mówiąc o lepszym wykorzystaniu energii przez mniejszy proces technologiczny. Z tego co widzę, to cenowo phenomy są obecnie dosyć drogie na aukcjach, często nawet droższe od nowego FX-4300. Aha, widzę teraz, że ten phenom ma 125 TDP, więc nie pójdzie na tej płycie - masz jeden dylemat z głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...