Skocz do zawartości
Atak_Snajpera

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (Sky/Kaby/Coffee Lake , Ryzen Threadripper)

Rekomendowane odpowiedzi

loginsky ja miałem podobny problem na stacjonarce z win7, całość szła kilkukrotnie szybciej niż na laptopie z i5 2520m, ale na koniec pliku iso nie było. Pamiętam, że zrobiłem iso bez aktualizacji (same sterowniki chyba, albo odznaczyłem download missing updates) i poszło. Na laptopie szło i tak i tak, ale trwało właśnie z 15-20 godzin, mimo partycji systemowej i zapisie pliku docelowego na SSD. Ram jest potrzebny dopiero podczas kompresji wszystkiego do iso, do 6-7GB dochodziło. Próbowałem też na innych konfiguracjach, jak server 2012 r2 i 2016, i tam mimo dysków twardych całość szła bardzo sprawnie, koło 3-4 godzin.

 

Coś co przyszło mi do głowy dopiero teraz, to to, że jedną z kości ram PCta wysyłałem ostatnio na serwis, bo była walnięta, ale pod koniec swojej adresacji i albo nigdy nie zauważyłem, albo padła niedawno. Może to był problem, nie wiem, bo tej instalacji windowsa już nie mam.

ISO mam z volume licensing, antywirus wyłączany itd.

Ja pobrałem inny obraz .iso z Windows 7 i jak na razie jestem nieco dalej a konkretnie przy kompresji obrazu .wim i widzę ze wykorzystanie procesora na 99% (Intel Core I3-8100 Coffee Lake 8 gen.) zobaczę czy tym razem cała operacja zakończy się sukcesem i czy zostanie wygenerowany plik .iso oraz ile czasu to potrwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu się udało czyli winę ponosił obraz .iso którego używałem wcześniej, zastanawia mnie jeszcze jedno czyli czy tym razem po instalacji Windows 7 wszystko będzie ok. Wcześniej już miałem zainstalowane Windows 7 i był problem z USB 2.0 pomimo ze wszystkie sterowniki udało się zainstalować w tym nawet sterowniki USB 3.0 i USB 3.1 to z USB 2.0 był problem przez co myszka nie działała tak jak trzeba i kursor "pływał" oraz nie działała rolka przewijania i oczywiście bez USB 2.0 system nie widział innych urządzeń (pendrive itd) musiałem też kupić osobną kartę graficzną bo z procesorem jest zintegrowana Intel HD 630 a jak wiadomo Intel promuje jedyny "słuszny" system operacyjny czyli Windows 10 i gdzieś ma fakt że większość użytkowników po prostu nie chce korzystać z tego systemu. Załączam loga.

log.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zainstalowałem W7 ale po konfiguracji rejestrów pierwsze uruchomienie nie startuje (Starting Windows) i na tym pozostaje.

Miał ktoś taki problem?

Edytowane przez dobo_28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem W7 ale po konfiguracji rejestrów pierwsze uruchomienie nie startuje (Starting Windows) i na tym pozostaje.

Miał ktoś taki problem?

Wejdź do biosu i zrób fotki wszystkim opcjom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem W7 ale po konfiguracji rejestrów pierwsze uruchomienie nie startuje (Starting Windows) i na tym pozostaje.

Miał ktoś taki problem?

Możliwe że masz CSM Support ustawione na "Disabled"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Bios

post-574538-15263238317384_thumb.jpg

post-574538-15263238492151_thumb.jpg

post-574538-15263239177488_thumb.jpg

post-574538-15263239898532_thumb.jpg

Edytowane przez dobo_28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zmiana Secure boot na Enabled nic nie dała

post-574538-15264111660427_thumb.jpg

post-574538-15264111775968_thumb.jpg

post-574538-1526411299306_thumb.jpg

Edytowane przez dobo_28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie przypominam sobie abym coś pisał żeby aktywować Secure Boot...

 

1) Ustaw UEFI BOOT na DISABLED

2) SECURE BOOT również na DISABLED

3) Zainstaluj jeszcze raz windowsa (W instalatorze usuń całkowicie poprzednio stworzone partycje systemowe)

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się dziękuję

Zastanawiało mnie dlaczego przy instalacji W7 tworzą się 4 partycje.

Po przestawieniu UEFI BOOT powstały dwie tak zawsze miałem przy W7

 

Czy taki komunikat jak na fotce to standard?

 

Ponawiam pytanie z aktualizacjami czy trzeba wyłączyć? by ewentualna poprawka się nie zainstalowała?

post-574538-15264995114678_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ci odblokuje Windows Update

http://forum.pclab.pl/topic/1207163-Likwidacja-blokady-Windows-Update-w-Win-7-i-Win-81-na-prockach-Ryzen-i-KabyLAke-bez-modyfikacji-plik%C3%B3w/

 

Udało się dziękuję

Zastanawiało mnie dlaczego przy instalacji W7 tworzą się 4 partycje.

Po przestawieniu UEFI BOOT powstały dwie tak zawsze miałem przy W7

 

Czy taki komunikat jak na fotce to standard?

 

Ponawiam pytanie z aktualizacjami czy trzeba wyłączyć? by ewentualna poprawka się nie zainstalowała?

 

Do zależy czy masz tryb UEFI czy tzw. Legacy ustawione w biosie

 

Legacy

LbIJM2.png

 

UEFI

7HssmC.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności czy Twój program blokował Update? bo nie wiem czy teraz system będzie mi się aktualizował, a jeśli będzie się aktualizował to czy nie pobierze paczki blokującej system dla 7gen.

W sumie w ustawieniach zaznaczyłem by tego nie robił aby nie zablokować systemu z powodu procka 7gen ale nie wiem czy już przy instalacji nie dograł sobie czegoś i dlatego wyskoczyło okienko z info, że mój procesor nie jest wspierany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zainstalowałeś najnowszy WuaCPUfix?

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie instalowałem jeszcze programu z podanego przez Ciebie linka chodzi mi o Windows 7 Image Updater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hey, czy WuaCPUfix instalujemy zaraz po postawieniu nowego systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Podaję informacyjnie może się komuś przyda. Instalowałem WIN7 Ultimate z oryginalnego obrazu na msi-z370-a-pro na dysku Samsunga 960 EVO. Pomimo, że czytałem ostatnie posty zacząłem bez zmiany ustawień w Biosie i o dziwo poszło. Płyta ma w biosie zakładkę Windows 7 Installation - Enalbed. Boot Mode Select - Legacy + UEFI. Dograłem WuaCpuFix-master - na razie info o braku zgodności proca zniknęło. Czy ktoś ma wiedzę jakie stery dograć teraz do płyty, MSI dla tego modelu nie ma wsparcia do WIN7? Pozdr

Edytowane przez marnyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeżeli nie masz żadnych wykrzykników w Device Manager to żadnych. Możesz zaktualizować stery do Samsunga bo niedawno wyszła wersja 3.0 (wcześniej była 2.4)

 

http://org.downloadcenter.samsung.com/downloadfile/ContentsFile.aspx?CDSite=UNI_SEC&CttFileID=7036312&CDCttType=DR&ModelType=N&ModelName=MZ-V7E1T0&VPath=DR/201805/20180514160435960/Samsung_NVM_Express_Driver_3.0.exe&OriginYN=N

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej chciałem pobrać windows 7 z linku microsoft ale prosi o klucz , jaki tam mam klucz wpisać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • CSM musi być włączone w BIOSIE

 

A jakieś wyjaśnienie dlaczego instalator przerobiony twoim narzędziem nie jest zgodny z EFI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakieś wyjaśnienie dlaczego instalator przerobiony twoim narzędziem nie jest zgodny z EFI?

Windows 7 nie jest przystosowany do działania w czystym UEFI bez modułu CSM. Poprostu ten typ tak ma i nic się z tym nieda zrobić. Najprawdopodobniej za ten stan odpowiada domyślny sterownik vga.sys ,który zawiesza się gdy CSM jest nieaktywny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki może być powód że aplikacja nie tworzy mi obrazu?

----------------[ CHECKING FOR MOUNTED IMAGE ]----------------

[2018-06-17 15:02:35]

[2018-06-17 15:02:35] Deployment Image Servicing and Management tool

[2018-06-17 15:02:35] Version: 10.0.16299.15

[2018-06-17 15:02:35]

[2018-06-17 15:02:35] Mounted images:

[2018-06-17 15:02:35]

[2018-06-17 15:02:35]

[2018-06-17 15:02:35] No mounted images found.

[2018-06-17 15:02:35]

[2018-06-17 15:02:35] The operation completed successfully.

Końcówka loga,

programowi wskazuje posiadamy prze zemnie plik z obrazem oraz nazwę i miejsce gdzie ma powstać nowy plik z obrazem jednak nic takiego nie otrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...