Skocz do zawartości
Atak_Snajpera

Windows 7 Image Updater - Automatyczny aktualizator obrazu Windows 7 dla nowych maszyn (Sky/Kaby/Coffee Lake , Ryzen Threadripper)

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie masz za mało pamięci wirtualnej. Ustaw na AUTO w systemie. Często widzę użytkowników co ręcznie ustawiają ten parametr na jakąś magiczną liczbę ,a potem się dziwią że gry się wysypuje czy program woła o więcej pamięci.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione automatycznie do każdej partycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione automatycznie do każdej partycji.

 

Spróbuj ustawić 16GB na partycję na "sztywno". Mi się na automacie wywalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą. Nie używaj winrara tylko 7-zip (x64) !

https://www.7-zip.org/

 

Ps. Twój winrar wywala błąd pamięci bo pewnie używasz wersji 32-bit. Podczas dekompresji archiwum mój 7-zip (x64) alokuje 3 GiB RAM więc jest to 1 GiB więcej niż dozwolone dla procesu 32-bitowego.

Edytowane przez Atak_Snajpera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wreszcie udało się wypakować owy plik. Jednakże po wyborze pliku .iso, i ustawieniu gdzie ma się robić to po 1:20h niby ukończono, a go nie ma. Czym może to być spowodowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wreszcie udało się wypakować owy plik. Jednakże po wyborze pliku .iso, i ustawieniu gdzie ma się robić to po 1:20h niby ukończono, a go nie ma. Czym może to być spowodowane?

Log prawdę ci powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygenerowało mi windows7.iso na pulpit, ale jak ja mam to teraz zgrać na pendriva :E

 

obraz ma 4,6 gb, a fat32 może do 4 gb?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym formacie wystartuje? Sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W starcie w trybie bios/legacy - tak. Pod UEFI - zależy od implementacji UEFI. W UEFI obsługa FAT32 jest obowiązkowa, wsparcie NTFS jest opcjonalne.

Tak czy inaczej, to nie ISO ma się mieścić w ograniczeniu rozmiaru FAT32, tylko pliki które są w środku. Póki install.wim nie ma 4GB, jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem obraz toolem od microsoftu. Na razie działa :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygenerowało mi windows7.iso na pulpit, ale jak ja mam to teraz zgrać na pendriva :E

 

obraz ma 4,6 gb, a fat32 może do 4 gb?

Plik Install.wim jest automatycznie dzielony jeśli przekracza 4 GiB więc spokojnie będzie działać w FAT32.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows się zainstalował, ale teraz mam problem ze sterownikami.. Touchpad nie działa i stery od karty graficznej też

 

f26779effdba2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pewny czy sobie z tym poradze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, zmusiłem to uhd i zainstalowało sie. Teraz jak zmusić sterowniki z geforce mx150 do instalacji, że o taczpadzie nie wspomne :E

 

dobra, wszystko działa. Wielkie dzięki Atak_Snajpera za updater i pomoc :heartpump:

Edytowane przez MoNoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, zmusiłem to uhd i zainstalowało sie. Teraz jak zmusić sterowniki z geforce mx150 do instalacji, że o taczpadzie nie wspomne :E

 

dobra, wszystko działa. Wielkie dzięki Atak_Snajpera za updater i pomoc :heartpump:

Jak sobie poradziłeś z touchpadem? Często ludzie mają problem ze znalezienim działających sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy znalazłeś już sterownik do touchpada ?? ponieważ też zainstalowałem windows 7 na nowym laptopie i nie moge znaleźć takiego sterownika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którym narzędzie nie wypluwa iso - spróbujcie inne. Przed chwilą robiłem, i iso bez SP1 przerywa pracę bez błędu. Z sp1, prosto z volume licensing, bez problemów. (akutalizacje + instalator + sterowniki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby pojawił się plik trzeba robić to na minimum windowsie 8, a na pewno na dziesiątce.

 

Z kolei ja mam inny problem, a mianowicie udało mi się zrobić obraz przez Windows 7 IU i system się instaluje owszem, ale po pierwszym resecie w momencie jak pokazują się te 4 kulki kolorowe następuje BSOD z informacją "the bios in this system is not fully acpi compliant". Legacy support włączone, secure boot wyłączone.

Nie wiem, czy to wina sterowników, czy za nowy sprzęt? HP Omen dc0005nw.

Przekładałem również dyski m.2 ze stacjonarnego z 8700k + płyta na Z370 jak i z Della E5470 z działającymi na nich systemami Windows 7 i niestety BSODy pokazują się w tym samym momencie - na tych 4 kulkach właśnie.

Co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co wy na to?

Ja na to że producenci lapków zaczynają przykręcać śrubkę... Z normalnymi dektopowymi płytami nie ma takich cyrków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uruchamiam windowsa w trybie z wierszem poleceń (chyba tak to się nazywa) widzę, jak ładują się poszczególne pliki i w momencie pojawienia się ahcix64s.sys następuje BSOD. Może to ten plik trzeba zaimplementować jakiś aktualniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, ale te opcje legacy i secure boot są po coś tam zaimplementowane chyba prawda? Żarcik taki ich czy niedopracowany bios pod tym względem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...