Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dejv1.2v

i7 3770 zmiana na i7 7700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj napaliłem się i zakupiłem gtx 1080 w dobrej cenie. Niby wszystko w porządku jeżeli chodzi o zakup ale mam dylemat związany z resztą podzespołów a mianowicie z procesorem głównie: Mój procesor to i7 3770 bez k i 8 Gb pamięci Ram.

Planowałem zmienić procesor na Kaby Lake i7 ale szczerze mówiąc się zawiodłem patrząc na różnicę wydajności między i7 6700k a i7 7700k i nie wiem teraz czy jest warto wymieniać mojego leciwego Ivy Bridga czy lepiej go na razie zostawić i poczekać na następną generację Intela/AMD? Gram i tak w roździelczośći full hd i 60 hz (tak wiem gtx 1070 by wystarczył ale jest jak jest, karta ma zostać.) i dlatego się pytam czy byście w takim wypadku na moim miejscu zmienili platformę czy zostali z tym co obecnie mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej go na razie zostawić i poczekać na następną generację Intela/AMD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj na następna generacje intel i łap 6 rdzeniowca,jak sie nie pali z wymianą.

lub ryzen ale zależy jak wyjdzie w praniu.

jak byś na "gwałt potrzebował wymiany to i7 7700k i z270"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj na następna generacje intel i łap 6 rdzeniowca,jak sie nie pali z wymianą.

lub ryzen ale zależy jak wyjdzie w praniu.

jak byś na "gwałt potrzebował wymiany to i7 7700k i z270"

:thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekaj na następna generacje intel i łap 6 rdzeniowca,jak sie nie pali z wymianą.

lub ryzen ale zależy jak wyjdzie w praniu.

jak byś na "gwałt potrzebował wymiany to i7 7700k i z270"

 

 

jakbyś na gwałt potrzebował wymiany to używany 6700k i z170 a nie kaby ze swoim miliardem stopni przy miliardzie voltów :D

 

jeżeli możesz chwilę poczekać, a wychodzi że możesz - to poczekaj co wyjdzie z RYŻEM od AMD :D niby nie ma co się jarać - ale może akurat ;)

 

jak mobo pozwoli to rzuć bclk na 105 ;) i na tą chwilę korzystaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj napaliłem się i zakupiłem gtx 1080 w dobrej cenie.

 

Ile zapłaciłeś :> ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile zapłaciłeś :> ?

2650 zł za wszystko. Używany 2 miesiące z gwarancją w komputroniku. Wersja strix Advanced.

Co do tematu to zastosuję się do waszych rad i poczekam na następców wspomnianych przeze mnie procesorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie kaby ze swoim miliardem stopni przy miliardzie voltów :D

 

Zacznij brać mniejsze dawki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznij brać mniejsze dawki ;)

 

 

a co? może co drugi temat na forum o kaby tego nie potwierdza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie tez cały czas kusi wymiana na 7700k, ale mój poczciwy 3770k przetrwał delida i śmiga sobie na 4,8@60 st. C, więc też sobie spokojnie poczekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj napaliłem się i zakupiłem gtx 1080 w dobrej cenie. Niby wszystko w porządku jeżeli chodzi o zakup ale mam dylemat związany z resztą podzespołów a mianowicie z procesorem głównie: Mój procesor to i7 3770 bez k i 8 Gb pamięci Ram.

Planowałem zmienić procesor na Kaby Lake i7 ale szczerze mówiąc się zawiodłem patrząc na różnicę wydajności między i7 6700k a i7 7700k i nie wiem teraz czy jest warto wymieniać mojego leciwego Ivy Bridga czy lepiej go na razie zostawić i poczekać na następną generację Intela/AMD? Gram i tak w roździelczośći full hd i 60 hz (tak wiem gtx 1070 by wystarczył ale jest jak jest, karta ma zostać.) i dlatego się pytam czy byście w takim wypadku na moim miejscu zmienili platformę czy zostali z tym co obecnie mam?

 

sens 1080 to z270 i 7700k wtedy będziesz maił wynik !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Jak chcesz mieć powera to bierz LGA2011v3. Bo ta wymiana co napisałeś jest lekko mówiąc bezsensowna.

 

http://allegro.pl/20-rdzeniowy-xeon-e5-2698v4-50mb-broadwell-plyta-i6688074554.html

 

Tu masz, za 5tys. się dogadasz, ok 2400 punktów cinebench r15

2,3GHz lol

+

trzeba wcisnac guzik resetowania biosu i poziej juz dziala normalnie, wiec jesli ktos nie potrzebuje nic zmieniac w biosie i pc chodzi 24/7 to mozna uzywac.

5,5k za sprzęt mniej wydajny od 3770k :)

 

 

deal życia!

 

-----------------------------

Jeśli mam być szczery to ja bym zostawił sobie 3770k i go kręcił ile wlezie. Mam 4770k i 6700k (do renderingu)... zbyt mała różnica jest dla mnie między procesorami by wartałoby z mojego punktu widzenia przerzucać środowisko pracy. 3770k i 4770k oskalpowałem możesz uzyskać dodatekowe parę MHz-> ja to zrobiłem dla niższych temperatur (cisza istotnie wpływa na moją pracę).

 

Co do Z270 -> producenci zachodzili w głowę jak sprzedać to samo drożej i by było widać "różnicę". Trochę mieszają w biosach żyłują max turbo, kombinują z zarządzaniem napięcia. Polecam poczekać aż pojawią się opinie albo kupić sprawdzone z170. Różnice nie są też bardzo istotne.

 

 

Kluczowa informacja masz monitor 60Hz... to spokojnie powinien wystarczyć 3770k na styk vs zapas w zależności od gry. Jak kupisz 1080 przetestuj jak grasz w jakieś gry z dużym narzutem i będziesz miał dropy wtedy kup procesor.

 

Tak jak koledzy Ci pisali... warto poczekać. Może być ciekawiej.

Wydatek masz spory-> procesor, mobo, ramy.

i3 Kaby po mocnym OC jest wciąż mniej wydajny od 3770k@OC, więc spokojnie ta platforma da rade. Jakby nie patrzeć masz wydajność między i3, a i5 najnowszej generacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest i7 3770 BEZ K Panie SunTzu ;). Niby tak ale gtx 1080 jak pisałem już zakupiłem. Procesor mogę zawsze sprzedać za 700 zł + ram + płytę główną to wyjdzie mi pewnie koło 1000-1100 zł. Niby dalej będę musiał dużo dopłacić ale tak po zastanowieniu doszedłem do wniosku, że chyba warto. Od AMD nie liczę, że wydadzą jakiegoś procka który będzie wydajniejszy od i7 7700k pod gry. A już na pewno nie w niższej cenie. W związku z czym pewnie ceny i7 7700k nie spadną, bo nie będą mieli po co ich obniżać. Niby jest jeszcze HEDT który ma PODOBNO wyjść w sierpniu ale też bym raczej nie spodziewał się jakiejś mega wydajności jeżeli chodzi o gry. Jeszcze tyle czasu trzeba czkać do sierpnia, potem na dostępność w skepach a jeszcze jak premiera się opóźni to jeszcze lepiej poczekam... Tak więc nie bardzo widzę na co mam czekać. Może za rok coś wyjdzie konkretniejszego, bo w tym roku raczej wątpię :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

3770 bez k możesz podkręcić jeśli dobrze pamiętam do ~4GHz

Wydajność masz w tym momencie minimalnie ponad max podkręcony i3 Kaby.

 

Jaki sens kupowania nowej platformy jeśli wszędzie masz 60FPSów<

Sprawa prosta jeśli masz dropy i nie masz 60FPSów to nie ma sensu wymiana. Wiadomo, że za będą coraz lepsze procesory... wymiana dziś na coś co nic nie zmieni nie ma sensu.

120FPSów nic nie zmieni bo masz monitor 60Hz. O ile nie jesteś zawodowym graczem, to mały wpływ.

 

Intel ma wydać do platformy desktopej 6c procesory czyli coś za co musiał na dzieńdobry wydać 1k za mobo teraz będzie w segmencie niżej. AMD wydaje już 8c.

Zwyczajnie w świecie podejmij racjonalną decyzję na podstawie FPSów, które masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem : i7 3770/K powinno wystarczać spokojnie

i7 3770/K z GTX1080 to pograć prawie wszystko...

i7 3770/K nie widzę aż tak dużej różnicy z i7 6700/7700 tylko nie równa walka DDR3 vs DDR4

Ale to już twój wybór - jak chcesz / to są twoje pieniądze / sam decydujesz... - zyskujesz tylko mały kroczek do przodu

Ja bym nie czekał na Zen'a... bardzo przypomina historia z Buldożerem/Zambezi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem : i7 3770/K powinno wystarczać spokojnie

i7 3770/K z GTX1080 to pograć prawie wszystko...

i7 3770/K nie widzę aż tak dużej różnicy z i7 6700/7700 tylko nie równa walka DDR3 vs DDR4

Ale to już twój wybór - jak chcesz / to są twoje pieniądze / sam decydujesz... - zyskujesz tylko mały kroczek do przodu

Ja bym nie czekał na Zen'a... bardzo przypomina historia z Buldożerem/Zambezi

 

A różnica będzie znacząca w,

2500K gtx970

7600K gtx 970 lub 1070

 

Na pewno lepeij sobie poradzi 7600k z 1070, ale chyba 2500k nie ograniczy 1070?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejv1.2v tak jak pisał SunTzu lepiej poczekaj... na 6 jajecznego intelka dla mas... ;)

 

BTW ten wynalazek intela w postaci 7700K i z270 to tylko wyciąganie kasy z naiwnych ludzi.

 

Taka ciekawostka tzn zerknij sobie na wynik z FireStrike Extreme pana Gravitational http://www.3dmark.com/fs/11384240 który siedzi na SB i7 2600K (taki CPU dziadziunio) + GTX 1080 OO.

 

Heh jeszcze nam podziękujesz za dobrą rade :).

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kamar59 niezły wynik ale plz zrób jeszcze w trybie Fire Strike EXTREME 1.1 i zapodaj będzie sprawiedliwiej heh :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie przesiadki z 3770k na 7700k. Mam 980 ti i tez gram w full HD. Podzielę wrażeniami po przesiadce. Co do stałych 60 fps to niestety ivy nie jest w stanie zawsze ich utrzymać i to mnie irytowalo od dłuższego czasu. Co z tego ze podczas 99% czasu rozgrywki mam stałe 60 fps gdy w kluczowych momentach są dropy bo procek staje się wąskim gardlem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana bez sensu według mnie. Miałem i 7 3770 non k ustawiłem na płycie głównej za 170 zł na 4.0 GHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SunTzu

Ja jestem w trakcie przesiadki z 3770k na 7700k. Mam 980 ti i tez gram w full HD. Podzielę wrażeniami po przesiadce. Co do stałych 60 fps to niestety ivy nie jest w stanie zawsze ich utrzymać i to mnie irytowalo od dłuższego czasu. Co z tego ze podczas 99% czasu rozgrywki mam stałe 60 fps gdy w kluczowych momentach są dropy bo procek staje się wąskim gardlem

Ja też pisałem o doborze gier. Jak ktoś gra w Total War to każdy CPU się przyda... jak ktoś gra w CODa, Battlefronta, wiedźmina to nie ma sensu.

W których grach i miejscach masz dropy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...