Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mars28

GTX 1050Ti 4GB - który model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Az tak mi się bawić w zmiany napięć nie chce.

Aczkolwiek pamięci dobrze poszły, bo widzę, że mam Microna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto brać wersję z dodatkowym zasilaniem? Które modele ją posiadają? Mogę wydać do maks 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę mają MSI Gaming/Gaming X, Gigabyte Windforce/G1 Gaming, Asus Strix, EVGA FTW. Ogólnie tylko te lepsze wersje. Moim zdaniem nie warto, chyba że dla funu. Bo zysk z podkręcania raczej marny w tych kartach - dodatkowe 10% za 100 zł więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtyczkę mają MSI Gaming/Gaming X, Gigabyte Windforce/G1 Gaming, Asus Strix, EVGA FTW. Ogólnie tylko te lepsze wersje. Moim zdaniem nie warto, chyba że dla funu. Bo zysk z podkręcania raczej marny w tych kartach - dodatkowe 10% za 100 zł więcej?

Palit Dual OC też ma. Do wyrwania poniżej 700 zł czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - pamięci którego producenta najlepiej się podkręcają? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to stabilne i nie wbija przy tym jakiś timingow dlugich (wydajnosc rosnie?) to niezly wynik.

U mnie 8400 -> 8600 daje 0.5% wydajności w 3dsmarkach ;) czyli blad pomiarowy, brak poprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dałem 130 mhz na rdzeniu i 500 mhz na pamięciach ( microny ) bez podbijania napięcia .BF 1 chodził dobrze na takim ustawieniu lecz kupilem kilka dni temu Rise of Tomb Raider i wywalał mi już sterownik .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką dokładnie masz kartę? Ja mam MSI OC jednowentylatorową i nawet +60mhz na rdzeniu już mi się zawiesiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na dałem 130 mhz na rdzeniu i 500 mhz na pamięciach ( microny ) bez podbijania napięcia .BF 1 chodził dobrze na takim ustawieniu lecz kupilem kilka dni temu Rise of Tomb Raider i wywalał mi już sterownik .

 

Też mam wesje G1. Ja dałem +150. Taktowanie waha się od 1949-1978. Zwiększ napięcie i pójdzie wyżej :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wesje G1. Ja dałem +150. Taktowanie waha się od 1949-1978. Zwiększ napięcie i pójdzie wyżej :).

hiho ludziki w srode dojdzie do mnie zotac ti mini i pytanko zna ktos jakies spoko ustawienia ktore nie wywalaja ? sam nigdy nie podkrecalem wiec wole sie zdac na kogos kto to robil D: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam wesje G1. Ja dałem +150. Taktowanie waha się od 1949-1978. Zwiększ napięcie i pójdzie wyżej :).

ile dałeś % napięcia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100% co daje maksymalnie 1,1 V. Teraz gram w Andromedę na ustawieniach wysokich, tylko cienie na średnie, fps minimalny podskoczył z 32 na 38 po OC. W grze średnio około 52 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem zotaca 1050ti, jaki najtańszy procesor do tej karty na socket 1050 by się nadał ? tak, żeby path of exile działało w 1280x1024

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w Seoim Zotacu mini mam obecnie +210Mhz na rdzeniu i +950Mhz na pamięciach. Gram w FullHD w Sniper Gost Warior 3 i jak narazie super. Przy +1000Mhz na pamięciach zawieszał się benchmark z Gpu Z. I to wszystko bez podnoszenia napięć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

740 zł za 1050ti ?

deal roku :)

 

mi dziś wpadł w łapy mały palit stormx

 

+200 rdzeń + 900 memki (micron)

wyżej będę sprawdzał w wolnej chwili.

realnie widzę, że pomimo dobrego oc rdzenia - nie raz spada

 

https://www.3dmark.com/compare/fs/13687625/fs/13687555#

 

wynik przed oc vs po oc.

ogólnie karta kręci się dobrze - aczkolwiek mam mikroprzycięcia w unrealu których na 770 2gb nie było

 

temp max 64 stopnie (testy + gra) - karta nie przeszkadza głośnością (standardowa krzywa + gram bez słuchawek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo chce mi się grzebać.

 

sprawdzę potem jak idzie tylko z oc memek

albo +100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kartach bez wtyczki OC to tylko taka zabawa. Przyrosty są raczej mizerne. U siebie podbijałem zegary ponad 150MHz, ale co z tego, jak w Wiedźminie 3 zegar 1900MHz widziałem tylko w cutscenach i zamkniętych pomieszczeniach, gdy tylko jest coś więcej na ekranie to przeważnie jest stockowy +50MHz miejscami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano.

 

1050ti bez 6 pin wtyczki podkręca się raczej dość słabo, z dodatkową wtyczką podkręca się dobrze lub nawet bardzo dobrze jak się dobrą sztukę trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

150 na rdzeniu i 500 na pamięciach na 30 % napięciu na Rise the tomb rider dalej wywalało sterownik. Podbiłem napięcie do 40 % jest ok nic nie wywala chyba czas kręcić dalej czy pójdzie wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...