Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mars28

GTX 1050Ti 4GB - który model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

1860/9000

suwaczki +200 +1000

 

realnie w valleyu rdzen trzymał 1820 w grach pewnie będzie niżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kartach bez wtyczki OC to tylko taka zabawa. Przyrosty są raczej mizerne. U siebie podbijałem zegary ponad 150MHz, ale co z tego, jak w Wiedźminie 3 zegar 1900MHz widziałem tylko w cutscenach i zamkniętych pomieszczeniach, gdy tylko jest coś więcej na ekranie to przeważnie jest stockowy +50MHz miejscami.

 

Wystarczy zainteresować się napięciem rdzenia i można co nieco zyskać nawet na 'ograniczonych' wersjach kart. Ja to idę w max perf/wat (mały sprzęt + jestem ograniczony niskim profilem), więc nie testowałem max zegarów, ale ;)

1709 MHz @ 0.9V (zamiast fabrycznych 1.02 - 1.05 V najczęściej przy 1640-1660 MHz), memki 1750 @ 1900 MHz, dodatkowo zmniejszone TDP na 80 % i karta cały czas trzyma te zegary. Sprzęt ciągnie mniej prądu niż na ustawieniach fabrycznych, a jest szybszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zainteresować się napięciem rdzenia i można co nieco zyskać nawet na 'ograniczonych' wersjach kart. Ja to idę w max perf/wat (mały sprzęt + jestem ograniczony niskim profilem), więc nie testowałem max zegarów, ale ;)

1709 MHz @ 0.9V (zamiast fabrycznych 1.02 - 1.05 V najczęściej przy 1640-1660 MHz), memki 1750 @ 1900 MHz, dodatkowo zmniejszone TDP na 80 % i karta cały czas trzyma te zegary. Sprzęt ciągnie mniej prądu niż na ustawieniach fabrycznych, a jest szybszy...

 

jak jest szybszy :D?

 

u mnie maks 1949/9000

 

avg 1820 bez zmiany napięć.

 

zrób firestruke przy tych swoich ustawieniach :)

 

+ ograniczać pobór prau w czymś takim jak 1050ti to już żart :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej będziesz miał w syntetykach i innych smarkach , a inaczej w grach, u mnie w benchach mam 1924 a np w wiesku 3 1772

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest szybszy :D?

Normalnie - napisałem do ilu rozpędza się fabrycznie, a ile mam na ustawieniach ręcznych (napiszę jeszcze raz, bo może umknęło - wersja niskoprofilowa).

 

+ ograniczać pobór pradu w czymś takim jak 1050ti to już żart

1) karta bez dodatkowego gniazda zasilania, zmniejszysz napięcie = możesz ustawić więcej MHz na rdzeniu i pamięciach = wyższa wydajność (karta żre tyle samo, a jest szybsza)

 

2) komputer zasilam niewielkim mocowo zasilaczem, jednym wolnoobrotowym wentylatorem 120mm chłodzę wszystko (cpu/gpu/psu), więc ograniczenie mocy nie jest żadnym żartem ;) nie bez przyczyny mam PicoPSU w avatarze, ogólnie sprzęt nie jest w stanie przekroczyć dwucyfrowego wyniku poboru mocy, do stu watów nie jestem w stanie dojść stosując nawet LinX + wygrzewacz grafiki, Wiesiek3 to wartości o dobre 10 watów niższe, a taka Forza 7 na wysokich to odpoczynek dla grafiki ;)

forza7-1z7s2e.jpg

 

inaczej będziesz miał w syntetykach i innych smarkach , a inaczej w grach, u mnie w benchach mam 1924 a np w wiesku 3 1772

Bardzo mi przykro, ale wszędzie karta trzyma ~1700 na rdzeniu - czy to OCCT PSU, czy wygrzewacz GPU-Z / MSI Kombustor, czy Wiesiek3, czy jakaś prosta gierka...

(wystarczy odpowiednio ustawić krzywą w Afterburnerze i sensownie dobrać MHz rdzenia/napięcie/TDP)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie poniżej 1772 nie schodzi (a w większości gier mam ponad 1800) , a w żadne krzywe sie nie bawiłem i nie obniżałem żadnych napięć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochana memki Ci wyżej ni idą?

 

mi idą microny tyle ile Afterburner pozwala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rdzeń max +173, wyżej mi sterownik wywala, memki mogę dać na full, ale na codzień mam na +500 ustawione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie poniżej 1772 nie schodzi (a w większości gier mam ponad 1800) , a w żadne krzywe sie nie bawiłem i nie obniżałem żadnych napięć

 

A widzisz, a ja mam takiego "wielkiego" 1050Ti i ciężko mu się rozgrzać do 60* :) I tu masz odpowiedź na pytanie, dlaczego bawię się krzywą i napięciami/zegarami...

 

 

itx2pusvg.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój nie przekracza 62 st i to przy ustawieniu na stałe minimalnych obrotów (niesłyszalny) w upały 69 było max jakie zaobserwowałem :E więc zabawa z napięciami i krzywymi jakoś mi się nie widzi

 

nagrywane w lutym , tempy koło 60 st

też luty, bf1 62 st, to cały czas na stałych minimalnych obrotach wentyla (35%)

sierpień, wiesiio 3, 64 st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzymo - gdzie masz zasilacz ? Ja mam 1060 Mini i też jadę na PT 75% szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając dostęp do UV poprzez krzywą - co wam daje jednoczesne obniżanie power limitu :hmm:

U siebie widzę, nie ważne czy 100% czy 125% ustawiam, pobór ten sam, a przynajmniej mam pewność, że jeśli gdzieś kartę solidnie przyciśnie, to zegarów nie zgubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chcą zjechać z napięciem poniżej 0.8v ze względu na to, że inaczej nie potrafią tego zrobić. Zabawa z power limitem to prosty sposób do przykrych spadków wydajności wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chcą zjechać z napięciem poniżej 0.8v ze względu na to, że inaczej nie potrafią tego zrobić. Zabawa z power limitem to prosty sposób do przykrych spadków wydajności (...)

 

No właśnie zjechać poniżej 0.8 nie mogłem, jak bardzo bym się nie starał ;)

Zresztą i tak teraz lecę na 0.9V, bo 1050Ti jednak potrzebuje wyższych napięć dla konkretnych MHz niż 1060...

 

Rzymo - gdzie masz zasilacz ? Ja mam 1060 Mini i też jadę na PT 75%

 

PicoPSU - nie załapał się na fotkę (+ zewnętrzna kostka FSP 12V/96W).

Obecnie w trakcie przesiadki na zwykły zasilacz (no może nie taki zwykły, bo złoty 1U z DC-DC, wentylatora nie będzie) - warunki termiczne pozwalają na więcej niż się spodziewałem, przyspieszę k. graficzną i pewnie włożę i7 zamiast i5. Jednocześnie nie chcę męczyć Pico ciągłymi wysokimi prądami i stąd wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uznaję że 1050ti jest dla mnie ofcjalnie za słabe :)

 

będę szukał opcji wymiany z dopłatą za 470/480 G: 970/980/1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam dylemat czy do fx-8320 brać 1050ti lecz tutaj już bez synchronizacji monitor czy brac np rx 560 4 gb i monitor z freesync, a póki co na rx 470/570 mnie nie stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freesync na 470 z monitorem szajsunga sprawdzał się jak shit.

 

mi osobiście zalezy na fast syncu (120 fps 8ms)

 

jakbym myslał 560 vs 1050ti - to raczeh bym się skłonił ku 1050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz? Poprostu mam dość rozrywania wgrach, a tylko w Wiedźminie chodziła ta funkcja ok tylko zżerała karte ale w sumie TI powinna dać rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica w wydajności między 560 a 1050ti jest spora na korzyść 1050ti (około 20%) w wiedźminie 3. O jakiej funkcji piszesz? Masz na myśli Vsync?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Windforce 1050Ti 4Gb wersja z 2 wentylami kupiona w lipcu(paragon z morele)...za 550zł. opyla się?

 

Swoją drogą albo ja słabo szukam albo cuś ale tych kart używek na allegro nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte Windforce 1050Ti 4Gb wersja z 2 wentylami kupiona w lipcu(paragon z morele)...za 550zł. opyla się?

 

Swoją drogą albo ja słabo szukam albo cuś ale tych kart używek na allegro nie ma...

 

Jakiś czas temu też szukałem 1050ti i z używkami jest kłopot, albo mają cenę sklepową albo ich nie ma :E

Jeżeli ten giguś to nie wałek to raczej się opłaca, najtańsze nowe kosztują po 650zł (miesiąc temu za tyle EVGA można było wyrwać, teraz już nie bardzo) więc zaoszczędzone 100zł,a tu masz lepsze chłodzenie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu też szukałem 1050ti i z używkami jest kłopot, albo mają cenę sklepową albo ich nie ma :E

Jeżeli ten giguś to nie wałek to raczej się opłaca, najtańsze nowe kosztują po 650zł (miesiąc temu za tyle EVGA można było wyrwać, teraz już nie bardzo) więc zaoszczędzone 100zł,a tu masz lepsze chłodzenie. ;)

Raczej nie wał bo odbiór osobisty...cóż zobaczymy...dzięki za info ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie był to wałek i ją kupiłem i jest faktycznie cicha pod obciążeniem bo to mi chodziło

 

 

Na taj karcie też robimy UV jak w przypadku 1060 6b?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić, ale nie trzeba. Ogólnie kartę podkręcić można, a nawet podkręcić na UV też można. Mi narazie leci 1950 Mhz na rdzeniu na 0.050 UV.

 

Pobaw się krzywą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...