Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mars28

GTX 1050Ti 4GB - który model wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Gamingi żadne nie są potrzebne w przypadku tej karty, bierz najtańszą, chłodzenie spokojnie sobie poradzi.

Na techplanet.pl jest Zotac Mini za 535, 5 lat gwary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też zamierzam na dniach kupić gtx 1050ti, czy wiecie może (moze ktoś ma) czy wersja z jednym wentylem od Gigabyte ma regulacje obrotów? a może innej firmy (jedno wentylowe mnie interesują bo są najtańsze) tylko wymogiem jest ww regulacja, bo bede chciał mieć jak najciszej w kompie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamingi żadne nie są potrzebne w przypadku tej karty, bierz najtańszą, chłodzenie spokojnie sobie poradzi.

Na techplanet.pl jest Zotac Mini za 535, 5 lat gwary

 

Jeśli chodzi o najtańszą karte no to najtańsza jest MSI GeForce ® GTX 1050 2GB OC z jednym wentylem za 569 ale jak czytalem o niej troche to ludzie pisali że troche wysokie temperatury i słabe obroty ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta karta niema wysokich temperatur na żadnym chłodzeniu bo prądu pobiera tyle co nic= mało się grzeje.

Jak mówiłem w TechPlanet masz Zotaca Mini za 535, po rejestracji na stronie Zotac masz 5 lat gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCL masz test, najcichszy z najtańszych to Palit StormX, Zotaca Mini nie było w teście:

ucho_load.png

W sumie nawet jeżeli Zotac jest nieco głośniejszy to i tak jest najlepszym wyborem dzięki 5-cio letniej gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak zdecydowałem sie na MSI 1-wentylowego , promocja na stormx sie skonczyła, a z testów wynika, że ten MSI tez jest cichy

http://www.emag.pl/karta-graficzna-msi-geforcer-gtx-1050-ti-4g-oc-geforce-gtx-1050-ti-4g-oc/pd/DLL2Y7BBM/?utm_campaign=wszystkie&utm_content=14857609&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupie tego Zotaca i powiedzmy podkręcił go trochę w MSI AB i po jakimś czasie coś by się stało, to uwzględnili by gwarancję ?

 

Znaczy domyślam się ze jeśli nie, to nie warto w ogóle się bawić w takie OC gdzie zyskamy kilka klatek, ale tak z ciekawości się zastanawiam ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PCL masz test, najcichszy z najtańszych to Palit StormX, Zotaca Mini nie było w teście:

http://pclab.pl/zdjecia/artykuly/sandmann/2017/02/gtx_1050/charts/ucho_load.png

W sumie nawet jeżeli Zotac jest nieco głośniejszy to i tak jest najlepszym wyborem dzięki 5-cio letniej gwarancji.

Nie spodziewałem się, że Zotac jest taki głośny.

U6C0013.jpg

 

Zabrakło w teście.

1525246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy karta z poniższego linka ma tryb półpasywny? Chodzi dokładnie o ten model EX-GTX1050TI-4G, nie o wersję EX-GTX1050TI-O4G.

https://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-1050-ti-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-ex-gtx1050ti-4g-975428/

 

Na stronie ASUS jest napisane: "Możesz grać w prawdziwej ciszy 0 dB, jako że wentylatory 0dB pozostają wyłączone do ustalonego poziomu temperatury*. *Dla EX-GTX1050TI-4G, funkcja 0dB uruchomi się, gdy temperatura osiągnie 55℃.". Nie bardzo rozumiem ten zapis, tak jakby wentylatory miały się wyłączyć gdy temperatura przekroczy 55 stopni, nielogiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie , chodzi o to że do 55 st masz wentylator wyłączony, po przekroczeniu się załącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kelos oszukany ten test, msi gtx 1050ti 4gb OC (i to po OC , moze powyżej 60st wyższa prędkość sie załącza,a le od wczoraj max 59st miałem ) ma pod obciążeniem tyle samo co w idle (35%), czyli jest najcichszy s tego towarzystwa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie jakiś takich zbyt kolorowy mi się wydawał ;d

Widziałem wyżej że już kartę zakupiłeś, jak tam pierwsze wrażenie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie bomba, nigdy nie przywiązywałem do jakiś ultra / very high dużego znaczenia, ale teraz odkopałem kilka tytułów i przechodze ponownie z lockiem na 60 fps w wyższych ustawieniach :D - najbardziej zszokował mnie nowy Tomb Raider, na gd7850 gralem na low/med a tutaj very high i ponizej 40 nie schodzi, a często powyżej 50 fps mam, to samo w FC Primal - no i nowy RE7 - przepraszam , ze sie wczęsniej z kimś kłóciłem o tą grę na moim HD 7850 :) w ogóle teraz na high, a wtedy = inna bajka, na prawdę karty z większym vramem w tej grze rządzą, zero ścinek i dziwnych spadków, nawet film nagrałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GTX1050ti od gigabyte z 1 wiatrakiem cisza jak makiem zasiał, nawet przy obciążeniu. temperatury raczej niskie... Głośniej chodzi wiatrak procesora przy obciążeniu oraz cichy wentylator w CorsarzuV550(zasilacz) ... a grafy w ogóle nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj GTX1050ti od gigabyte z 1 wiatrakiem cisza jak makiem zasiał, nawet przy obciążeniu. temperatury raczej niskie... Głośniej chodzi wiatrak procesora przy obciążeniu oraz cichy wentylator w CorsarzuV550(zasilacz) ... a grafy w ogóle nie słychać.

u mnie to samo, od wczoraj non stop testuję i nawet 60 st nie widziałem a wiatrak jeszcze ani razu z 35% nie wystartował wyżej :) - a przd kupnem własśnie między Gigusiem a tym Msi wybierałem, i gdyby giguś był na stanie w emagu pewnie , bym kupił, a tak wziąłem MSI ale jestem bardzo zadowolony, bo dostałem wersję OC (a na stronie jak zamawiałem była jakaś zwykła - mniejsze zegary - podana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat, Gigabyte za 684 zł mi sie trafił na Zadowoleniu...

A ogólnie chciałem brać MSI lub 2 wiatrakowy zotac bo lepsze zegary miał... (cena wtedy 725zł)więc wybrałem Gigabyte... Mam program Gigabyte Extreme Gaming engine i on pozwala dodatkowo na podkrecenie w razie potrzeby :) Zmieniłem proca na i5 teraz z i3 i jeszcze bardziej się otworzyła wydajność w 1050Ti... ;) Dla mnie dobry wybór bo jest cicho chłodno i dość wydajnie... dlatego nie brałem RX470 mimo że lepsza karta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądek podpowiada Zotaca, za to serce MSI, bo bardzo mi się podoba wygląd samej karty.Wiem ze to głupie ale jednak ;d

 

Probiwaliscie coś "podkręcać " w AB ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dałem +100 na gpu i +500 Mhz na ramy :E - boost troche zbija, ale w niektórych grach jak nie jest karta mocno rżnięta to i potrafi 1860 trzymać - ale memy z 7ghz na 8 ghz , tutaj ładnie przepustowość skoczyła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo, od wczoraj non stop testuję i nawet 60 st nie widziałem a wiatrak jeszcze ani razu z 35% nie wystartował wyżej :) - a przd kupnem własśnie między Gigusiem a tym Msi wybierałem, i gdyby giguś był na stanie w emagu pewnie , bym kupił, a tak wziąłem MSI ale jestem bardzo zadowolony, bo dostałem wersję OC (a na stronie jak zamawiałem była jakaś zwykła - mniejsze zegary - podana)

Ile dałeś?

 

Wiem że MSi najdroższe ale aż tak:

 

http://www.ceneo.pl/47926718

 

Sorki już wiem bo to jest wersja z 1 wentylem tańsza

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1050-ti-4g-oc-4gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-975437/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile dałeś?

 

Wiem że MSi najdroższe ale aż tak:

 

http://www.ceneo.pl/47926718

 

Mówimy cały czas o tej wersji jednowentylatorowej od MSI ;)

http://www.emag.pl/karta-graficzna-msi-geforcer-gtx-1050-ti-4g-oc-geforce-gtx-1050-ti-4g-oc/pd/DLL2Y7BBM/?utm_campaign=wszystkie&utm_content=14857609&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

 

Kupowanie tej wersji Gaming X powinno być karane chłostą co najmniej,za totalny brak opłacalności :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka mała informacja dla osób grających w BF1 na tych kartach, wczoraj na drugiej partycji zainstalowałem Win 10 Pro 64bit, i co się okazało, pod dx11 BF1 chodzi mimo takiej samej ilości klatek dużo płynniej (nie ma takich dziwnych ścinek) niż pod win7 64bit - natomiast dx12 , przynajmniej w moim odczuciu, gorzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka najlepszą i najtańszą GTX 1050 Ti 4Gb polecacie ?

jakiej firmy? oraz jaki zasilacz z certyfikatem bronze

 

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W (SPC132)

MARKOWY COOLERMASTER V450 450W 80+GOLD 6+2PIN x2

lub inny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...