Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Prezi2907

Zestaw gamingowy 5800-6300 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zakupić komputer w głównej mierze do grania.

 

Będzie on służył również do innych rzeczy jak obróbka filmów i grafiki + prace programistyczne i biurowe :)

 

Wybrałem w sumie 2 zestawy bardzo podobne.

Tyle co sam wiem to, to że I7 grzeją się bardziej niż I5 i różnica nie jest ogromna jeżeli chodzi o osiągi.

Grafikę sprawdzałem pod wieloma aspektami i wydawała mi się najsolidniejsza, cenowo troszkę ona dobija...

Co do pozostałych zespołów to na zasadzie opinii, może ktoś ma z nimi doświadczenie albo jest na tyle w temacie by powiedzieć o nich coś więcej i czy w tym zestawie wszystko będzie działać ładnie, stabilnie i w miarę cicho przy średnim obciążeniu :)

 

1. Zestaw jest z procesorem I7 7700k

https://www.morele.net/inventory/info/1JL26u/

 

2. Zestaw jest z procesorem I5 6600k

https://www.morele.net/inventory/info/QY21Rw/

 

Jestem ciekaw czy warto dopłacać tyle do i7... :(

 

Również jestem ciekaw co do pozostałych podzespołów komputera, co do grafiki wg testów jest ona najmocniejsza i raczej bym przy niej został choć jest cena wywindowana mocno...

 

Za pomoc dziękuję z góry.

 

Ps. Do administracji, jeden temat mi już wywaliliście, mam nadzieje że ten zostanie.

Proszę o PW jeżeli coś nadal w temacie nie gra.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś czy nie jesteś pewien czy warto dopłacać do i7 po czym widzę w Twoich zestawach płyty główne za 700zł, a czy do nich warto? Napisz może czego oczekujesz od płyty, dodatkowe złącza, sli, m2, itp?

 

Głównie do gier, ale również obróbka filmów + grafiki, oczywiście, że warto dopłacić do i7, który pokaże w tych zastosowaniach wyższość nad i5, poza tym coraz więcej gier będzie w pełni korzystać z i7, zresztą mamy przykłady na teraz gdzie i7 jest wyraźnie lepszy, ponadto przy płycie za np 500zł, różnica cenowa między tym co Ty wybrałeś będzie już mniejsza, dodatkowo nikt nie każe brać najnowszego i7, skylake i7 z k kosztuje w emagu 1599zł i na ten moment jest to bardzo atrakcyjna cena.

 

Określ się co do dysku ssd czy potrzebujesz na teraz czy np mógłbyś sobie taki sprawić za rok, a teraz przejściowo posiedzieć na talerzu, czyli po prostu budowę maszynki rozdzielić na 2 etapy aby w pełni zmaksymalizować wydajność.

 

Jaki posiadasz monitor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyte to już w cenie 700 to lepiej na Z270 wziąść zamiast asusa Z170 za 695

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byk jest napisane " komputer w głównej mierze do grania ".

i5 7600k + gtx 1070 jest to bardzo dobre połączenie m.in do gier.

Płyta jest wystarczająca.

Moim zdaniem obudowa świetna za te pieniądze.

Zasilacz też o bardzo dobrych parametrach elektrycznych.

Grafika wydajna i cicha.

Tu nic nie trzeba dokładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w i7. Coraz więcej gier korzysta z 8 wątków, no i do zastosowań jak obróbka filmów na pewno się przyda ta dodatkowa moc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest zestaw uniwersalny można tam wstawić I7 7700k/ to bym zmienił pod kątem pracy a nie gier. Do gier wystarczy i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyty wybrałem taką ponieważ była ona atrakcyjna cenowo i fajna pod względem parametrów (M2 chciałem mieć ale zastanawiam się czy to nie przesada jeżeli SSD daje).

 

Co do dysku SSD - chce go odrazu bo na nim będzie system i najważniejsze aplikacje, reszta na zwykłym tależu - wręcz zastanawiałem się czy nie kupić większego SSD i pozbyć się HDD żeby tylko na nim pracować, sądzę że te 500 GB by mnie urządzało a pozostałe rzeczy trzymałbym na dysku zewnętrznym, zgrywał i wgrywałbym dane tylko na potrzeby obróbki/pracy nad tym.

 

Co do monitora, chwilowo mam starszy jakiś obsługujący full hd ale rozglądam się za jakimś ultra hd i większym dużo (27 cali) bo ten wydaje mi się mały :P 4k mi nie trzeba, aż takim detalistą nie jestem :P

 

No i teraz najważniejsze, podsumowanie:

 

1. Jeżeli zmienić płytę na tańszą i odpuścić sobie M2 na razie to na jaką?

2. GTX ZOTAC kupię pewnie tam gdzie tanie akurat tą jedną rzecz to spokojnie mogę kupić osobno bo i tak gwarancja producenta będzie.

Ps. znalazłem jeszcze taniej

RtvEuroAgd

3. Jeżeli i7 to jaki najlepszy jest teraz? Bo że to 7700k, to nie znaczy że najlepszy pod względem budowy i parametrów. Chodzi o to żebym mógł go w razie co podkręcić :)

4. Czy ten SSD adaty faktycznie jest tak dobry?

 

Pozdrawiam i dziękuje za informacje od wszystkich :) Zaczyna mi się pozycja klarować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wyżej pokazałem inny model Zotaca 1070 wersja AMP http://www.ceneo.pl/45553582

Ty pokazałeś inny model Zotaca wersja bez backplate.

Według mnie ta płyta powinna być wystarczająca Mój link

Gigabyte Z170 K3/ wcześniejszy model / ma dobre opinie / recenzji wersji z270 k3 jeszcze nie widziałem.

SSD kupiłbym / TYP NAND / MLC

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tą stronkę co podesłałeś z dyskami to ogromne cudo...

Czy Kingstone dalej ma tak dobre pamięci jak kiedyś? Czy może jeżeli chodzi o SSD to tylko CRUSIAL? Przyznam że jak już wydać na sprzęt tyle to wole dopłacić 100-200 zł do dysku SSD niż później płakać że mi dane przepadły :)

 

Co do grafiki, to różnica między AMP a bez AMP jaka jest? Z parametrów widzę że chyba tylko wizualna...

 

Płytę wymieniłem, na morele o 20 zł droższa od tego co wskazałeś ale chociaż z jednego miejsca więc za dostawę nie będę płacić :)

Była ta jedna denna opinia ale mimo to skuszę się, a noż będę wiedział kto mi polecał :P

 

Ps. Pytanie trochę dziwne ale ciekaw jestem czemu akurat MLC dysk? W czym te dyski przewyższają inne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i7 za te pieniądze, zobacz co się dzieje w BF1 czy Forza Horizon 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem ci zestaw, który bym sobie kupił dla siebie.

AMP ma lepsze chłodzenie; po za tym ty znalazłeś wersje bez backplate.

SSD

https://cenowarka.pl/crucial-mx200-250gb-ct250mx200ssd1-a1215088.html?hloc=pl

https://cenowarka.pl/goodram-iridium-pro-ssd-240gb-ssdpr-iripro-240-a1256680.html?hloc=pl

https://cenowarka.pl/adata-premier-pro-sp920-256gb-asp920ss3-256gm-c-a1090751.html?hloc=pl

Oczywiście forsa jest twoja kupuj sobie co chcesz.

Kup sobie części / gdzie taniej / i samemu złóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co opojemności 240-256GB z ssd pod M2 polecisz? Jak już płyta to ma to już się to zamontuje bo szkoda tracić ten dodatek :P

 

Tak koło 20:00 podsumowując podeślę dokładne linki do sklepów z częściami gdzie co kupię z podsumowaniem. Może kiedyś komuś się takie zestawienie do drobnej modyfikacji przyda :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Chodziło mi o dyski SSD pod M.2 :) Ale jeżeli nie ma nic z tego typu to wezmę je pod uwagę.

 

Co do Zasilacza to w mojej specyfikacji jest taki sam za dużo taniej :P

 

Jeżeli chodzi o obudowę to zostaję przy swojej :) Myślałem na bardziej "kozackiej" ale zawse mi coś nie pasuje w nich więc odpuściłem :P

 

Jedna sprawa, proszę jedynie o te SSD pod M.2 bo przyznam że ceny są kosmicznie różne a nie wie co wybrać :( Ostatni wątek by to był bo resztę mam już ustalone :)

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny są troche kosmiczne... Odpuszczę jednak kombinacje, zostane przy swojej ADATA na SATA, trudno jakoś przeżycję :P

 

Listę sprzętową z podsumowaniem dam później bo oglądam ESL i raczej to się przed 20:30 nie skończy :P

 

Pozdro i dzięki wszystkim za udzaił w pomocy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak stać cie na kartę za dwa koła i chcesz i7 za około 1700 zł to na obudowie nie oszczędzaj tych parę centów.

http://www.emag.pl/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70w-pure-black-spc141/pd/DKVCR3BBM/?utm_campaign=wszystkie&utm_content=14746115&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

więcej miejsca w środku, czyli lepszy obieg powietrza.

Do tego bierzesz procesor do podkręcania.

Większa przestronniejsza obudowa = mniejsze temperatury = dłuższa żywotność sprzętu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to lecimy:

 

Na start obudowa:

SilentiumPC Aquarius X70W (SPC141)

https://www.morele.net/obudowa-silentiumpc-aquarius-x70w-spc141-773995

Cena: 239 zł

Dlaczego: Namówił adam32, po drugie to chyba polski producent więc warto zaryzykować.

 

Płyta główna:

Gigabyte GA-Z270-Gaming K3

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/

Cena: 629 zł

Dlaczego: Plecona tutaj, wyżej... Okazała się po dokładniejszej analizie lepsza niż ta w moim koszyku i nowsza... Mam nadzieje że bedzie fajna...

 

Zasilacz:

SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W

https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-550w-spc139-774136/

Cena: 269 zł

Dlaczego: Wszystko jest na plus, dobry, markowy, potwierdzon certyfikatem, stabilny i ponoć cichy podczas pracy :) Ogólnie opinia wynikająca z internetu. Chyba najlepszy wybór w tym przedziale finansowym...

 

Procesor:

Intel Core i7-7700K, 4.2GHz, 8MB

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-7700k-4-2ghz-8mb-box-bx80677i77700k-975832/

Cena: 1685 zł

Dlaczego: Długo się nad i5 zastanawiałem bo to 500-600 zł różnicy (zależy jeszcze jaki model ale biorę pod uwagę najnowsze generacje) a prędkość można osiągnąć taką samą... Przeważyły opinie o tym że jednak wsparcie dla nich wzrośnie i będą one w większym stopniu wykorzystywane.

 

 

Chłodzenie:

Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 (SPC130)

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

Cena: 149 zł

Dlaczego: Cena = jakość :) Nie znalazłem nic o lepszych parametrach chłodzenia w podobnej cenie.

 

Pamięć RAM:

Pamięć Patriot Viper 4, DDR4, 16GB(2x8GB), 3000MHz

https://www.morele.net/pamiec-patriot-viper-4-ddr4-16gb-2x8gb-3000mhz-pv416g300c6k-769239/

Cena: 465 zł

Dlaczego: Parametry godne ceny, pamięć jak pamięć ale ma wieczystą gwarancje :P Więc nie ma co narzekać...

 

Dysk HDD:

Seagate BarraCuda 1TB 6Gb/s SATA (ST1000DM010)

https://www.morele.net/dysk-seagate-barracuda-1tb-6gb-s-sata-st1000dm010-1042371/

Cena: 214,99 zł

Dlaczego: Zawsze miałem zaufanie do produktów Seagate, do dziś mam kupiony kupe lat temu w biedronce na promocji dysk przenośny o rozmiarach małej konsoli. Co ciekawe to były jedne z pierwszych dysków 1TB i szczerze na tamten czas nikt takiego nie miał :) Co ciekawe kosztował mniej niż ten bo aż 189,99 :)

 

Dysk SSD:

ADATA SU800 256GB SATA3 (ASU800SS-256GT-C)

https://www.morele.net/dysk-ssd-adata-su800-256gb-sata3-asu800ss-256gt-c-1047725/

Cena: 349 zł

Dlaczego: Dlatego:

- może to i reklama pod nich czy coś ale dość wiarygodne kazanie wygłosił Lipton...

 

 

No i ostatnia i najdroższa :P Grafika:

Zotac GeForce GTX1070 AMP Extreme 8GB GDDR5 (256 bit) DVI, HDMI, 3x DP, BOX (ZT-P10700B-10P)

https://www.morele.net/karta-graficzna-zotac-geforce-gtx1070-amp-extreme-8gb-gddr5-256-bit-dvi-hdmi-3x-dp-box-zt-p10700b-10p-940944/

Cena: 2315 zł

Dlaczego: Dlatego:

Również tutaj zbyt mocno to MSI jest wychwalane kiedy wiem z praktyki od znajomego że one są do dupy... Nie polecam :)

Sam filmik mimo wszystko pokazuje że ZOTAC ma najmocniejszą i najstabilniejszą wersję tej grafiki :) Do tego wersja AMP EXTREME jest z dużo lepszym chłodzeniem niż normalne o 300 zł tańsze AMP EDITION :)

 

 

Dziękuję wszystkim za pomoc w podjęciu decyzji :P

Łączna kwota zakupów: 6314,99 zł Limit przekroczony o 314,99 zł :) Coś się wymyśli :)

Dysk może załatwię tańszy sobie w znajomej hurtowni, pozostałe rzeczy są bezkonkurencyjne i nie chce mi się kombinować dla 30 zł (+/- bo wiadomo że może na jednej czy kilku rzeczach zaoszczędze)

 

Przed samym zakupem dla pewności poskaczę po ceneo itd żeby nie przejechać się na przepłacaniu :)

 

Pozdro i do miłego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki posiadasz monitor do tego cuda co sobie złożyłeś ? A system operacyjny masz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System stanie prawdopodobnie 10... Jeszcze myślę nad 7 ale nie ma sensu się bawić w "stare" systemu.

Monitor mam po poprzednim kompie i obługuje on full hd. Szukać będę takiego pod Ultra hd 27 cali z opóźnieniem 1ms. Także to wydatek na inny miesiąc :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne do czego można się przyczepić to obudowa. Wspominałeś, że chciałbyś, żeby zestaw był "w miarę cichy". Chyba lepiej więc wziąć jakąś wyciszoną, nawet z oknem jeśli Ci się takowe podobają. Wybór spory w zbliżonych do tego Aquariusa cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W X KOM jest tydzień komponentów. Masz SPC PAX za 239 zł.

Mój link

i7-7700K za 1599 zł.

I ten gtx 1070 za 2300 zł lekka przesada- za drogi według mnie.

https://www.arest.pl/produkt/52680/PCIex-PALIT-GTX-1070-8-GB-DDR5-256-bit-DVI-HDMI-D-PORT-NE51070015P2J

Mój link

wydajność bardzo podobna a tańsze / można je podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne? Zamiana płyty do odblokowanego procesora z Asusa na Gigabyte to niezbyt dobre posunięcie, niestety ale kłania się wysoka awaryjność.

Adam32 dzięki za cynk o tygodniu komponentów, nie spodziewałem się tak prędko kolejnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To jest 120mm wentylator Dla pewności zmierz jeden bok i napisz. Jeżeli jest to jak pisałem 120mm to masz wybór, tylko napisz jakie jest napięcie na obecnym wentylatorze, gdy zasilacz jest w idle - wystarczy go uruchomić na stole z zwartymi zielonym i obojętnie jakimś czarnym. Ta zworka uruchomi zasilanie.
    • kupujesz najtańszy Arctic Cooling F12 bez PWM, rozcinasz wtyczkę, lutujesz i gotowe.
    • No i już widać że kompletnie nie zrozumiałeś co napisałem. Napisałem, że te wykresy zostały później skorygowane. Oba które przytoczyłeś są i były niekompletne i niedokładne już w dniu ich publikacji. Pierwszy wykres w zasadzie jest drugim wykresem ale ze zmienionym liczeniem dokładności i wywaloną częścią danych, które ktoś uznał za mało szczegółowe (bo w zasadzie nie pasowały do wyliczeń by osiągnąć 95% dokładność w ujęciu statystyczno-metrologicznym modelu, nie myl tego z dokładnością danych bo to nie to samo).   Jak chcesz patrzeć w szerszej perspektywie to zainteresuj się czym było MWP (średniowieczny okres cieplny) i co było jego przyczyną. Trwał od około 1000 do 1300 roku. Napisałem, zestaw to sobie z danymi aktywności wulkanicznej (podpowiedź - była znacznie niższa niż wcześniej) oraz z promieniowaniem słonecznym, które było wyższe. Natomiast do małej epoki lodowcowej która zaczęła się około 1600 roku a skończyła około 1900 roku spowodował bardzo duży wzrost aktywności wulkanicznej w konsekwencji zmniejszone promieniowanie słoneczne. Co ciekawe nie zawsze duża aktywność wulkaniczna działa globalnie czego dowodzi wybuch Pektu-San (góra Paektu) w okolicy 946 roku którego erupcja była większa niż inne powodujące zmiany globalne, a jednak wpłynęła tylko lokalnie na Półwyspie Koreańskim.  Co na to wpłynęło? Mógł to być choćby korzystny w tej sytuacji układ prądów powietrza w okresie erupcji. To co piszesz ogólnie świadczy o tym, że nie ogarniasz jak to wszystko jest połączone i jak zmiana kilku elementów może wpłynąć na pozostałe. Stąd właśnie teksty typu:     Gdzie widać jak na dłoni, że nie ogarniasz dlaczego analizuje się tempo zmian głównie w okresie po 1900 roku.  Odpowiedz sobie sam na pytanie jaki przemysł miał człowiek w latach 800-1300 który mógłby globalnie wpłynąć na temperatury, żeby nie mówić o tym, że wtedy było to zjawisko naturalne. Zestaw to sobie teraz właśnie z tempem wzrostu temperatury i zmian w układzie klimatycznym na Ziemi w ostatnich 100 latach. Może znajdziesz odpowiedź, a nie wysiądziesz z racji tego że Cię to przerosło.  
    • Co to za gówniany monitor ten Aorus 😄 3 strony rozprawek o tym jak włączyć tryb, a co powinno być w instrukcji na wierzchu
    • Albo USA postawiło warunek w zamian za zabawki i pieniądze  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...