Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hertex

ASUS A555L Wysoka temperatura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od ponad roku jestem posiadaczem laptopa firmy ASUS i ogólnie jestem zadowolony. Przechodząc do rzeczy, temperatury podczas używania nie zmieniły się dużo od momentu zakupu lecz jednak się zmieniły. Otóż obecnie gdy gram w jakieś gry typu CS:GO czy PAYDAY2 często temperatury karty graficznej są na poziomie 80 stopni, a procesora około 60 stopni i nie wiem czy są to dobre temperatury, normalne w laptopach podczas grania czy są za wysokie. Maksymalna temperatura na karcie graficznej jaką zauważyłem to 93 stopnie, a na procesorze 65 stopni i wydaje mi się że jest to zbyt dużo mimo że gra nie zaczyna klatkować ani nie ma jakiś dziwnych zjawisk po prostu gra działa bez problemowo. Jeżeli ktoś ma takiego laptopa to niech wyrazi swoje zdanie na ten temat, ponieważ zaczynam się trochę niepokoić o jego stan.

 

Specyfikacja:

Procesor: Intel Core i5 5200U 2.2GHz (turbo 2.7GHz)

Pamięć RAM: 8 GB

Karta graficzna: Intel HD graphics 5500 oraz GEFORCE GT920M

System: WINDOWS 10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie temperatury w normie. Jakie są w spoczynku ?

 

Zawsze możesz przedmuchać wiatraki sprężonym gazem. Ja robię to co dwa tygodnie. Ewentualnie zastosuj podstawkę. To też o kilka stopni może obniżyć temperaturę, powiedzmy o 3o Celsjusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura , jak na lapka -w normie , jednak - jak wyżej kolega radzi > podczas grania, daj mu podstawę chłodzącą- na pewno przedłuży to jego żywot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku temperatura karty graficznej jest 0 stopni bo cały system działa na tej Intel HD graphics 5500, a procesora jak używam przeglądarki itp. to średnio tak 30 stopni, a jak laptop działa na baterii i nie jest nic włączone to spada nawet poniżej 20 stopni. Laptopa czyściłem kilka razy odkąd go mam ale znikoma ilość kurzu w nim jest. Poza tym i tak laptopa praktycznie cały czas używam na biurku i stoi on na korkach od butelek plastikowych więc przestronnie jest pod nim. Czyli mogę spokojnie grać na temperaturach karty graficznej cały czas przy temperaturze 80-90 stopni i nie muszę na razie się przejmować tymi temperaturami? A jaka temperatura jest sygnałem że warto pomyśleć o np. wymianie pasty termoprzewodzącej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie na te zdjęcie jak Asus nakłada produkt pastopodobny. Temperaturę na GPU za pomocą np. Gelid GC Extreme mógłbyś zbić o te 10-15 stopni przy maksymalnym obciążeniu. Lecz nie możesz póki tego zrobić we własnym zakresie jeśli laptop jest na gwarancji (co innego jak Ci na niej nie zależy) gdyż producent często daje nalepkoplombę na śrubkę trzymajacą układ chłodzenia. Jeśli karta w stresie będzie miała ponad 90 stopni przez kilka godzin to może dojść do wyświetlenia artefaktów a następnie resetu sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancje chciałbym zachować do końca bo nigdy nic nie wiadomo, ale jak się skończy to zmienię tą pastę na Gelid GC Extreme, ponieważ chcę jak najdłużej zachować laptopa i staram się dbać o niego. A temperatura karty graficznej bardzo rzadko dobija do 90 najczęściej oscyluje w 75-84 stopniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro

Laptopa czyściłem kilka razy odkąd go mam

to z pewnością widziałeś chłodzenie. Są plomby? Wiesz, że rozbieranie laptopa samo w sobie jest ryzykiem które może wiązać się z utratą parasola ochronnego?

Jak Ci nie przeszkadza hałas to ściągnij NotebookFanControl, dzięki temu softowi będziesz mógł podkręcić obroty wentylatora na maksa. Nie będzie w nim profilu dedykowanego Twojemu laptopowi więc wybierz któryś od modelu Asusa i ustaw prędkość na maksa lub mniejszą. Powinno zadziałać, przetestowane we własnym zakresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...