Skocz do zawartości
azgan

Conan Exiles - Brutalny survival z elementami MMO

Rekomendowane odpowiedzi

conan-exiles-s.jpg

 

Conan Exiles jest nastawioną na survival grą RPG akcji typu sandbox, której stworzenie wzięło na swoje barki studio FunCom.

 

Conan Exiles - Official Cinematic Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=FoWYk2ZRAD0

 

Fabuła

 

Akcja Conan Exiles rozgrywa się w fantastycznym uniwersum Conana Barbarzyńcy. Gracz wciela się w rolę wyrzutka, skazanego na przemierzanie dzikich, niebezpiecznych pustkowi. Choć fabuła pełni rolę drugoplanową ustępując miejsca rozbudowanej rozgrywce, w trakcie zabawy mamy okazję poznać bogatą historię świata, skrywaną w starożytnych ruinach – pradawne cywilizacje pozostawiły po sobie zarówno księgi, jak i rozmaite inskrypcje, które opisują dawne wydarzenia.

 

Mechanika

 

W Conan Exiles na platformie PC Windows akcja prezentowana jest z perspektywy trzeciej osoby (TPP) lub z oczu bohatera (FPP). Gracz przemierza otwarty, zróżnicowany świat – przygoda wiedzie zarówno przez sawannę, jak i tereny pustynne, przepastne kaniony, malownicze doliny, czy wspomniane wcześniej ruiny. Trzon rozgrywki stanowi aspekt survivalowy – choć zabawę rozpoczynamy z pustymi rękoma, szybko zaczynamy wytwarzać pierwsze, nieskomplikowane narzędzia oraz broń, by z czasem wykorzystać rozbudowany system craftingu do tworzenia przydatnych przedmiotów i coraz bardziej zabójczego arsenału oraz konstruować budynki, składające się na olbrzymie miasta i fortece. Na drodze podboju i zniewolenia pozyskujemy też poddanych – żołnierzy, łuczników, artystów etc.

 

Świat Conan Exiles nie jest bezpiecznym miejscem – zagrożenie stanowią zarówno nieprzewidywalne warunki atmosferyczne, na czele z burzami piaskowymi, jak i agresywna fauna oraz napotkani ludzcy przeciwnicy: wszelakiej maści bandyci i wygnańcy. Tych ostatnich warto przechwytywać żywcem, by poświęcać ich serca na ołtarzach bogów. Bóstwa są w stanie obdarzyć nas unikalnymi zdolnościami, co niejednokrotnie decyduje o przebiegu starć. W rozgrywanej w czasie rzeczywistym walce korzystamy nie tylko z broni białej (dzidy, miecze) i dystansowej (łuki), lecz także z unikalnych zdolności prowadzonego do boju wygnańca. Kondycja bohatera znajduje odzwierciedlenie w rozgrywce – gracz musi dbać o jego formę fizyczną i psychiczną, gdyż eksploracja tajemniczych ruin zajmowanych przez nieznane, mroczne siły może sprawić, że protagonista popadnie w obłęd.

 

Tryby gry

 

W Conan Exiles grać można zarówno w pojedynkę, jak w towarzystwie innych graczy. Do naszej dyspozycji oddano nie tylko możliwość zabawy na serwerach publicznych, lecz także opcję założenia własnego serwera, funkcjonującego w oparciu o wybrane wcześniej zasady i ustawienia.

 

Kwestie techniczne

 

Conan Exiles na platformie PC Windows charakteryzuje się wysokiej jakości, trójwymiarową oprawą graficzną. Na uwagę zasługuje przede wszystkim dopracowane z dbałością o detale, podatne na zniszczenia otoczenie oraz bogate w szczegóły modele postaci i stworzeń, jakie zamieszkują świat gry. Całości dopełnia klimatyczna muzyka. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 4.

 

Conan Exiles - Early Access Launch Trailer

 

https://www.youtube.com/watch?v=K3ySWsFyZyc

 

Oficjalna strona gry - https://conanexiles.com/pl/

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba  mnie się fizyka pewnych części ciała szczerbaty.gif, reszta to głupi grindfest np. żeby zrobić ognisko trzeba natrzaskać pierdyliard kamieni itp, sąsiadowi u mnie na 3 piętrze wystarczyło porąbać kredens, podpalić i miał ognisko szczerbaty.gif

Edytowane przez bobrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" reszta to głupi grindfest np. żeby zrobić ognisko trzeba natrzaskać pierdyliard kamieni itp, sąsiadowi u mnie na 3 piętrze wystarczyło porąbać kredens, podpalić i miał ognisko"

 

Ahahaaa !!

 

Tak w ogóle ktoś już grał ?

 

Na google pisze, że jest wczesny dostęp od 31 stycznia 2017 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy na twitchu pooglądać :) wszyscy się na to rzucili jak pies na kość ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahahaaa !!

 

Tak w ogóle ktoś już grał ?

 

Na google pisze, że jest wczesny dostęp od 31 stycznia 2017 :)

 

Ja gram i mi się podoba. Jak na wczesny dostęp to optymalizacja jest zadziwiająco bardzo dobra błędów też stosunkowo mało :). Z tego co widzę to praktycznie co 2 dni pojawiają się aktualizacje z poprawkami i nową zawartością a już na starcie nie brakuje rzeczy do roboty i obczajenia gdzie co jest i z czym się to je. Gra posiada spolszczenie ale FunCom jeszcze nie wszystko przetłumaczył na nasz język ale jak by nie patrzeć jest to i tak spore ułatwienie i docelowo cała gra będzie posiadała kinową lokalizację. Klimacik jest mega zwłaszcza jak na pustyni złapie nas burza piaskowa to kopara opada z miejsca ;).

 

cesteam.jpg

Edytowane przez azgan
ściana zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan grasz solo czy na serwerze? W sensie w jakim trybie warto grać w tą grę. Sam zastanawiam się nad zakupem. Będzie co tam robić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto zagrać solo albo w kooperacji ze znajomymi i spokojnie krok po kroku zorientować się w mechanice gry oraz poznać lepiej ukształtowanie terenu.

 

Conan Exiles - SURVIVE in the World of Conan

 

https://www.youtube.com/watch?v=_3brRnsPYYs

 

Conan Exiles - BUILD in the World of Conan

 

https://www.youtube.com/watch?v=uyTTqzh5zF0

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Azgan grasz solo czy na serwerze? W sensie w jakim trybie warto grać w tą grę. Sam zastanawiam się nad zakupem. Będzie co tam robić?

 

Jak będziesz chciał to możemy się jakoś zgadać i razem pograć. Gra jest naprawdę wymagająca i ktoś do pomocy bardzo by mi się przydał ;).

 

PS. FunCom zaliczył niezłą wtopę zabezpieczyli grę Denuvo a sami przez pomyłkę usuneli to zabezpieczenie w jednej z ostatnich aktualizacji i piraci mogą spokojnie grać na wersjach z Torrentów w praktycznie najnowszy build gry :lol2:.

 

Jedna z opublikowanych aktualizacji gry nie zawierała systemu Denuvo. Błąd został szybko naprawiony poprzez wydanie kolejnej łatki, ale było za późno - pliki zostały nielegalnie udostępnione.

 

Warto podkreślić, że choć Conan Exiles jest nastawione na zabawę sieciową, do działania nie wymaga połączenia z oficjalnymi serwerami. Gracze mogą zakładać własne światy lub dołączać do tych utworzonych przez innych użytkowników. Innymi słowy - piraci mogą grać bez problemów.

 

W przekazanym Eurogamerowi oświadczeniu deweloperzy z Funcomu przyznali się do winy. Zabezpieczenia zostały usunięte poprzez błąd, który pojawił się podczas tworzeniu kolejnej wersji gry.

 

„Niestety niewiele możemy zrobić z tymi, którzy postanowią pobrać produkcję i zagrać na nieautoryzowanych kopiach, ale mamy nadzieję, że przesiądą się na oficjalną wersję, dzięki czemu będą na bieżąco otrzymywać najnowsze aktualizacje i ulepszenia” - napisali twórcy.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2017-02-05-sieciowe-conan-exiles-w-rekach-piratow-przez-wpadke-tworcow

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra głównie przez sam świat Conana bardzo mnie zainteresowała, tak po streamach ale grać w to z dziesięcioma golasami w okół siebie mam średnio ochotę. Stąd pytanie, jest sens grać w to solo i bez siedzenia całymi dniami? Czy to automatycznie wiąże się z pvp gangbang :E Dodatkowo jak wolny jest progres?

Dla porównania Rust mnie w ogóle nie zainteresował, wywaliłem po paru godzinach. Ark już lepiej ale dinozaury były fajne za czasów pierwszego parku jurajskiego ;). H1Z1 i Day Z wiadomo, może i były by fajne gdyby ktoś je w końcu skończył ,a na to nie ma już chyba szans. Funcom zaś zawsze robił ciekawe gry z oryginalnymi pomysłami, tylko nie za bardzo umiał je sprzedać.

Pierwsze czym powinni się zająć wg mnie to walka, bo co jak co ale gra z rodowodem Conana i walką w zasadzie nie wyglądającą w ogóle to trochę przykre.

Podawali już może jakiś roadmap co i w jakiej kolejności będzie implementowane do EA?

W każdym bądź razie już na starcie ścieżkę dzwiękową mają świetną , z tego co słyszałem na streamach to chyba są utwory z AoC plus nowe inspirowane tymi z filmów. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama muza w menu jest już z filmu tak jakby. Wycebulowałem 60zl bo tyle jest warta, jakby co to umiem czytać i pisać po rusku :)

Zdechłem z braku wody po 10minutach, uschły mi cyce szczerbaty.gif Nie musisz grać pvp, są też serwy pve albo grać solo. Trzeba też znaleźć jakiś dobry serw żeby ci "wipe" nie zrobili po jednym dniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja gram i oderwać się nie mogę :P

 

Natrafiłem dzisiaj na bardzo silnego przeciwnika

 

440900-20170207211439-1.png

 

dostałem mega łomot ale jeszcze tam wrócę :E

 

Ktoś chętny żeby dołączyć ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra głównie przez sam świat Conana bardzo mnie zainteresowała, tak po streamach ale grać w to z dziesięcioma golasami w okół siebie mam średnio ochotę. Stąd pytanie, jest sens grać w to solo i bez siedzenia całymi dniami? Czy to automatycznie wiąże się z pvp gangbang :E Dodatkowo jak wolny jest progres?

Dla porównania Rust mnie w ogóle nie zainteresował, wywaliłem po paru godzinach. Ark już lepiej ale dinozaury były fajne za czasów pierwszego parku jurajskiego ;). H1Z1 i Day Z wiadomo, może i były by fajne gdyby ktoś je w końcu skończył ,a na to nie ma już chyba szans. Funcom zaś zawsze robił ciekawe gry z oryginalnymi pomysłami, tylko nie za bardzo umiał je sprzedać.

Pierwsze czym powinni się zająć wg mnie to walka, bo co jak co ale gra z rodowodem Conana i walką w zasadzie nie wyglądającą w ogóle to trochę przykre.

Podawali już może jakiś roadmap co i w jakiej kolejności będzie implementowane do EA?

W każdym bądź razie już na starcie ścieżkę dzwiękową mają świetną , z tego co słyszałem na streamach to chyba są utwory z AoC plus nowe inspirowane tymi z filmów. :thumbup:

 

3nder oto odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytania (mam nadzieje że będą pomocne)

 

1. W grze można wył. nagość postaci lub ją ograniczyć, jeśli komuś to przeszkadza

2. Można grać samemu lub w trybie kooperacji co zresztą zalecam zrobić na początek, gdyż rozgrywka przez Internet dla niewprawionego gracza oznacza szybką śmierć

3. Gra oferuje pełen wachlarz konfiguracji można ją dostosować w 100% pod własne upodobania tak więc szybkość progresu, ilość zdobywanego expa oraz materiałów czy też wykonywanie przedmiotów będą zależeć od tego co wybierzesz

4. W grze jest pełny cykl dobowy i zmienne warunki atmosferyczne (w opcjach gry można ustalić długość dnia oraz nocy lub też zadecydować o tym czy np. mają pojawiać się burze piaskowe)

5. Conan Exiles jest bardzo dobrze zoptymalizowany można w niego grać nawet na Notebookach ba posiada nawet specjalnie dostosowany dla nich tryb

6. Grafika jest bardzo ładna a widoki cieszą oczy Unreal Engine 4 został tutaj wykorzystany w umiejętny sposób

7. Muzyka jest filmowa bo jest inspirowana filmami o Conanie i tak pojawiają się też kawałki z Age of Conan

8. Walka ma zostać poprawiona na razie jest taka jak w Skyrim

9. Gra oferuje możliwość gry na padzie od XBOX ONE

10. Aktualizacje do gry pojawiają się bardzo często praktycznie co 2-3 dni jest Update

11. Jest nawet jakiś wątek fabularny a Conana spotykamy już na samym początku gry

12. Wielkość mapy jest pokaźnych rozmiarów (a ma być jeszcze większa) więc dla miłośników eksploracji będzie co robić

13. Ukształtowanie terenu jest zróżnicowane i nie biegamy tylko po pustyni

14. Ilość przedmiotów którą można wykonać jest pokaźna a cały czas są dodawane nowe

15. W grze nie brakuje wyzwań są podziemia oraz ruiny na pustyni gdzie trzeba już grać zespołowo bo przeciwnicy są naprawdę mocarni

 

Odnośnie ostatniego podpunktu warto bardziej rozwinąć ten temat. Otóż w grze pojawiają się specjalne miejsca na ich obszarze występuje "spaczenie" (ma to związek z fabułą gry) jeśli przebywamy w nich zbyt długo zaczynają negatywnie oddziaływać na naszą postać. Odwrócenie skutków "spaczenia" nie jest proste więc jeśli wbiegniecie w miejsce gdzie obraz na ekranie wyraźnie się przyciemni a nie jesteście jeszcze na to przygotowani jak najszybciej uciekajcie.

 

Poradnik - jak odwrócić skutki "spaczenia"

 

https://www.youtube.com/watch?v=n1iwqHpvJ5k

 

Przyzywanie Avatarów

 

https://www.youtube.com/watch?v=lt-aO6JaV7A

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6. Grafika jest bardzo ładna a widoki cieszą oczy Unreal Engine 4 został tutaj wykorzystany w umiejętny sposób
8. Walka ma zostać poprawiona na razie jest taka jak w Skyrim

Z tego co widziałem na twitchu to grafika raczej mocno średnia. O animacjach ruchu bohatera nie wspomne bo wygląda to jak za czasów gothica. To samo można powiedzieć o walce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem na twitchu to grafika raczej mocno średnia. O animacjach ruchu bohatera nie wspomne bo wygląda to jak za czasów gothica. To samo można powiedzieć o walce.

 

Grafika jest ładna http://www.gry-online.pl/S055.asp?ID=334072 i to wystarcza a animacje i walka jest podobna do tej z The Elder Scrolls V: Skyrim to jest gra survival więc w tych grach walka jest uproszczona w ARK: Survival Evolved masz to samo ba nawet Far Cry Primal pod tym względem wypada podobnie. To jest Early Access który z rzeszą dopiero co wystartował do oficjalnej premiery jeszcze wiele się zmieni na lepsze a już teraz jest przyzwoicie.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Early Access który z rzeszą dopiero co wystartował do oficjalnej premiery jeszcze wiele się zmieni na lepsze a już teraz jest przyzwoicie.

Gra nigdy nie będzie miała oficjalnej premiery. To kolejny wieczny early access. Rzekłem.

Edytowane przez Lypton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadałem przez chwilę grę. Jak dla mnie nic specjalnego w tym stanie gra na 5-10h jak ktoś nie ma co robić. Aczkolwiek może się niektórym podobać i wciągnąć. Na pewno zdecydowanie lepsza od wszelkiego typu early access jak ARK: Survival, aczkolwiek mi jeśli chodzi o tego typu gry jednak lepiej podchodzi The Long Dark.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to do mnie to nie, nie pochwalę się :E. Miałem tylko chwile "przyjemności" pogrania w tą grę. Nie ma czym się chwalić. Nawet screenów nie porobiłem.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalisz sie swoim sprzetem? ;)

 

No to się chwale :D

 

440900-20170208000941-1.png

 

Gram kobietą innego "sprzętu" nie mam no chyba że chcesz zobaczyć jej cycki :lol2:;).

 

Obadałem przez chwilę grę. Jak dla mnie nic specjalnego w tym stanie gra na 5-10h jak ktoś nie ma co robić. Aczkolwiek może się niektórym podobać i wciągnąć. Na pewno zdecydowanie lepsza od wszelkiego typu early access jak ARK: Survival, aczkolwiek mi jeśli chodzi o tego typu gry jednak lepiej podchodzi The Long Dark.

 

Zdecydowanie więcej czasu spędziłem przy tej grze :E

 

cesteam50h.png

 

Gra nigdy nie będzie miała oficjalnej premiery. To kolejny wieczny early access. Rzekłem.

 

To robi duże studio z doświadczeniem (FunCom) w przeciwieństwie do innych projektów tego typu i gra doczeka się premiery.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh , znajomi jeden po drugim kupują grę, bedzie z kim grać więc pewnie i ja niedługo dołączę. Podoba mi się ,że dodają tu więcej elementów z mmorpg jak np dungeony czy statystyki postaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3nder jeśli można prosić to daj jakieś namiary chętnie się do Was przyłącze. Większą ekipą będzie lepiej się grać i można wtedy zmontować rajd na tego "smoka" w ruinach na pustyni ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie więcej czasu spędziłem przy tej grze :E

 

Nie zaprzeczam. Dla tego napisałem, że niektórym może się podobać. Gra ma sporo ciekawych rzeczy do zaoferowania. Ja grałem kilka lat w WoWa i ogólnie crafting, mmo, farmienie, zdobywanie/ulepszanie nowego gearu etc. mi się mocno przejadło i nie łatwo mnie do tego zaciągnąć. Chociaż i tak 70% mojego czasu w WoWie to pvp. Czasami mam ochotę powrócić do jakiegoś fajnego świata mmo, ale albo mnie dopada szybkie znużenie, albo świat po prostu nie spełnia moich oczekiwań względem zawartości, albo coś innego.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3nder jeśli można prosić to daj jakieś namiary chętnie się do Was przyłącze. Większą ekipą będzie lepiej się grać i można wtedy zmontować rajd na tego "smoka" w ruinach na pustyni ;).

Nie ma problemu, jak sie zaopatrze to dam znać, tylko że na razie mi się nie śpieszy bo mam co robić, może w okolicach weekendu. Oni póki co biegają chyba na serverze pve, jakiś prywatny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super tylko jeśli o mnie chodzi to 14 lutego robię przerwę bo wychodzi For Honor na którego czekam od dłuższego czasu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...