Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tehade

GPU, karta graficzna do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się powoli nad upgradem GPU do swojego komputera. Za poprzednią kartę zapłaciłem 500zł 2 lata temu i teraz celowałbym coś w mid-high end.

W ostatnim roku wymagania gier poszły mocno w górę.

 

Obecnie posiadam:

MOBO: ASROCK B85 Fatal1ty

CPU: i5-4430

GPU: MSI GeForce GTX 750 Ti OC

RAM: 12GB

Zasilacz: Pentagram 430W

 

Na tej płycie głównej grałem w niektóre tytuły na dosyć niskiej rozdzielczości w ultra i miałem po 100fps. Teraz gram w FHD i spadki są niemiłosierne. Musiałem obniżyć ustawienia na średnio-wysokie, a i tak mam po 45-50fps...

Co nie spowoduje bottlenecka? Raczej celowałbym w GTXy aniżeli w Radeony. W obudowie mam kupę miejsca.

 

I teraz pojawia się problem z zasilaczem, bo

1) Nie pamiętam, czy mam w nim złączę do bardziej zasobożernych GPU

2) Nie wiem czy w ogóle podoła mocniejszym kartom, bo to 430W, a dziś patrzę, że większość osób ma po 750W :E

 

Jest sens pakować się jeszcze w GTX 970? Na pewno odpada 950.

 

GTX 970 vs GTX 960 czy coś innego?

 

jak wrzucicie ten temat do kosza ot napiszcie dlaczego, bo już 2 razy leżał w koszu, a ja dalej nie wiem dlaczego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech dopłaci drugi tysiąc i kupi 1070. To najlepszy wybór.

 

 

 

 

Ty w ogóle widzisz co jest napisane w temacie? GPU DO 1000zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle widzisz co jest napisane w temacie? GPU DO 1000zł

 

Do 1000 a nie do 1150 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek 470 4GB będzie OK.

 

Jak zieloni, to 1060 3GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty w ogóle widzisz co jest napisane w temacie? GPU DO 1000zł

 

 

No dokładnie. A ty mu polecasz za 1199 zł :lol2: :lol2:

ps. mój post to był sarkazm, bo widzę, że nie ogarniasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 3gb czy lepiej uzywke 970? Jakie one maja zlacza do zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używke 970.

Albo rx470

Złącza zależą od wersji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czy nie warto dołożyć 30 lub 40zł do RX470 w wersji 8gb https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-470-oc-8gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-dvi-d-2x-dp-11256-17-20g-1088164/ , https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-radeon-rx-470-gaming-x-8gb-gddr5-256-bit-2xhdmi-2xdp-dvi-box-rx-470-gaming-x-8g-974750/ . Przydaje się już teraz, i tak taka karta jak RX 470 wykorzysta te 8gb. Ja zrobiłem błeda ze kupiłem RX 470 w wersji 4gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ta karte MSI GeForce GTX 750 Ti OC w podobnej konfiguracji za 800pln kupiłem GTX 970 Windoforce i nie żałuję... Tego 750 sprzedaż spokojnie za 300-350pln i za niespełna 500pln masz używanego GTX 970. Polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zanabyłem drogą zakupu gtx1060 3gb od evga , wlasnie oczekuje na kuriera :cool:

bedzie dzialac z Pentium G4560 , nie ma lepszej karty do tysiaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tego dziadostwa nie warto brac , szkoda kasy i nerwow.

 

Dobrze , ze dokonuje zakupow w bardzo dobrym sklepie , to nie ma problemow ;)

zwrot 14-dniowy...obrazek z panelu www...

 

6679947400_1486549323.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam RX 480 Nitro+ 4gb od listopada i nie narzekam. Po UV stabilnie 1010 mV, pamięci z 7000->8460 Mhz. Co było nie tak z twoim egzemplarzem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Radeonów. Miałem jednego i podziękowałem. GTX 970 na celowniku. Miałem kupić jakiś czas temu, ale widzę, że nadal trzyma tę samą cenę, a wszystkie nowe karty, na które warto rzucić okiem, stoją za ponad 1200zł.

 

Jakiej firmy brać tego GTXa? Zależy mi na wysokiej wydajności oraz w miarę niskim poborze energii.

 

Pentagram 430W da radę? Jakie ta karta ma złączę do zasilania? Obawiam się, że coś było nie tak. No najwyżej złożę sobie drugi PC, bo zostanie mi GPU, MOBO, zasilacz, obudowa, kupię jakiegoś C2Q, podkręcę na 3,5, zamontuję 4GB RAM i będzie konsola średnionowej generacji :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogąc dostać nowego rx 470 za 870 zł kupowanie gtx 970 jest szaleństwem: używana, krótsza gwarancja, gorsze wsparcie, wydajność w dx12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogąc dostać nowego rx 470 za 870 zł kupowanie gtx 970 jest szaleństwem: używana, krótsza gwarancja, gorsze wsparcie, wydajność w dx12.

Za 850-900zł dostaniesz MSI Gaming 970, podobną kulturę pracy ma RX 470 za ~940zł, 970 jest zawsze wydajniejszy w DX11(po OC obu o jakieś 10%, z i5 4430 pewnie o 15%), w DX12 jest porównywalny(jeżeli jest to "neutralny" tytuł). Gorsze wsparcie? Nie widzę na RXie 470 odpowiedników funkcji typu Fast Sync, Adaptive V-Sync.

Nie chcę Radeonów. Miałem jednego i podziękowałem. GTX 970 na celowniku. Miałem kupić jakiś czas temu, ale widzę, że nadal trzyma tę samą cenę, a wszystkie nowe karty, na które warto rzucić okiem, stoją za ponad 1200zł.

 

Jakiej firmy brać tego GTXa? Zależy mi na wysokiej wydajności oraz w miarę niskim poborze energii.

 

Pentagram 430W da radę? Jakie ta karta ma złączę do zasilania? Obawiam się, że coś było nie tak. No najwyżej złożę sobie drugi PC, bo zostanie mi GPU, MOBO, zasilacz, obudowa, kupię jakiegoś C2Q, podkręcę na 3,5, zamontuję 4GB RAM i będzie konsola średnionowej generacji :D

Najlepszy jest MSI Gaming, dobry jest też Asus Strix ale ma niski power limit(196W, MSI 220W), więc na ogół nie osiągniesz takich taktowań jak na MSI, Gigabyte Windforce/G1 Gaming ma wyższy power limit niż MSI(280W), więc ma lepsze OC, ale ma też głośne chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zanabyłem drogą zakupu gtx1060 3gb od evga , wlasnie oczekuje na kuriera :cool:

bedzie dzialac z Pentium G4560 , nie ma lepszej karty do tysiaka

 

Jest, ale za 1025pln :E MSI RX480 gaming i fakt to karta nie do pentiuma, ale lepsza karta graficzna zdecydowanie. Zresztą od tego kastrata 1060 3GB już zdecydowanie lepszy jest bardzo dobrze podkręcający się gtx 970 z "3.5"-4GB vram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...