Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tehade

GPU, karta graficzna do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

a jakiego rx 470 polecicie?

Asus czy MSI czy może jest coś lepszego

zależy mi też na niskim poborze prądu i głośności dlatego te 3 czy 5 fpsów mogę jakkoś przebole

 

oglądam właśnie gameplay z wiedźmina 3

rx 470 i gtx 970

rx robi po 64fps, a gtx ponad 76, no to widać znaczną różnicę...

 

rx 480 ma mniej więcej tyle samo fps co 970 i 1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakiego rx 470 polecicie?

Asus czy MSI czy może jest coś lepszego

zależy mi też na niskim poborze prądu i głośności dlatego te 3 czy 5 fpsów mogę jakkoś przebole

 

oglądam właśnie gameplay z wiedźmina 3

rx 470 i gtx 970

rx robi po 64fps, a gtx ponad 76, no to widać znaczną różnicę...

 

rx 480 ma mniej więcej tyle samo fps co 970 i 1060

 

 

470 tylko w wersji MSI Gaming X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

470 może być jeszcze od GB, ale na pewno nie od asusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli za 1025zl jest RX480 - to nalezy to kupic, a nie polecac czlowiekowi RX470. No co Wy, myslec nie umiecie czy jak? RX480 4GB vs RX470 4GB wydajniejsze ZAWSZE bedzie RX480. A z tego co widze, w morelach maja MSI RX480 Gaming X w cenie 1025zl - to (pomijajac kwestie pamieci, bo w tej cenie nie kupimy sensownej karty z wiecej jak 4GB) - najlepsze co mozna kupic. Oczywiscie jesli sie ma na to budzet. Mozna pisac, ze karta do 1kzl i szukac takiej do 800zl, ale jesli (ja osobiscie) mialbym budzet na karte w wysokosci 1kzl (lezacy na biurku obok mnie - fizycznie), to dolozylbym te 25zl i kupil bym wlasnie ta karte, ktora podlinkowalem wczesniej. Bez dwoch zdan, to jedna z najlepszych (o ile nie najlepsza) konstrukcja wzgledem komfort pracy/cisza/temperatury na rynku. I tak, warto do niej doplacic.

 

Sam posiadam taka konstrukcje (jak i wielu innych userow tego forum) i do tej pory nie widzialem wpisu czy wypowiedzi negatywnej o tych konstrukcjach. Tak, za niektore modele trzeba nieco doplacic wzgledem konkurencji, ale dobre kosztuje - taka prawda.

 

Podsumowujac - @Autor - doloz 25zl do posiadanego budzetu i kup w/w karte. Bedziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki zasilacz do tej karty, bo chyba 430w nie podejdzie? potrzebuje zlacza do zasilania, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki zasilacz do tej karty, bo chyba 430w nie podejdzie? potrzebuje zlacza do zasilania, prawda?

 

Z tego co widziałem to wszystkie 480 mają zasilanie 8-pin (tylko jeden miał 6-pin).

Sam mam 450W zasilacz i zastanawiam się czy przeżyje (szczególnie, że mam Xeona 5450, który sam ciągnie 120W).

 

Znalazłem coś takiego:

https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-oc-4gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-2x-dp-dvi-d-box-11260-13-20g-1088163/

 

Całkiem niedawno był ten sapphire w opcji 8GB za 1030 zł w komputroniku, ale szybko się rozszedł :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jaki zasilacz do tej karty, bo chyba 430w nie podejdzie? potrzebuje zlacza do zasilania, prawda?

Jak markowy, to podejdzie. Sama karta bierze ok 150W, ale na stronach producentow, np. MSI, podaja, ze zalecany zasilacz to 500W - moim zdaniem znacznie na wyrost, skoro karta tak niewiele potrzebuje.

 

Z tego co widziałem to wszystkie 480 mają zasilanie 8-pin (tylko jeden miał 6-pin).Sam mam 450W zasilacz i zastanawiam się czy przeżyje (szczególnie, że mam Xeona 5450, który sam ciągnie 120W).Znalazłem coś takiego:https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-rx-480-nitro-oc-4gb-gddr5-256-bit-2x-hdmi-2x-dp-dvi-d-box-11260-13-20g-1088163/Całkiem niedawno był ten sapphire w opcji 8GB za 1030 zł w komputroniku, ale szybko się rozszedł :)

Jak wyzej, markowe 450W powinno dac rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak markowy, to podejdzie. Sama karta bierze ok 150W, ale na stronach producentow, np. MSI, podaja, ze zalecany zasilacz to 500W - moim zdaniem znacznie na wyrost, skoro karta tak niewiele potrzebuje.

 

 

Jak wyzej, markowe 450W powinno dac rade.

 

Ciężko powiedzieć czy to markowy, do tego trochę już żyje :)

http://pclab.pl/art24371-3.html (ten 460W)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konstrukcyjnie - to już zabytek, ale mocy powinno wystarczyć (nawet, jeśli te ocp na 12v jest prawdą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem się żeby zmienić całe pudło, ale jakoś tak pożałowałem go i tylko procek zmieniłem (E8400 => X5450 + chłodzenie Zalman).

Teraz trafiła mi się okazja żeby opchnąć Asusa HD7790 i tak szukam co mógłbym włożyć w zamian.

 

Zastanawia mnie jeszcze, że ta karta Sapphire R480 Nitro ma zasilanie 8-pin, a ten zasilacz ma tylko 2x6-pin. Widzę, że można kupić adapter, ale czy jest to konieczne? Czy nie mogę podpiąć kabla 6-pin w gniazdo 8-pin? Z tego co czytam, to te 6-pin dostarcza tylko 75W mocy, a 8-pin 150W. Ciekawe czy to będzie wystarczająca wartość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę, to zasilacz ma tylko jedną wtyczkę 6pin... ale to najmniejszy problem, kupujesz coś TAKIEGO i po kłopocie (wartościami prądów dla tych wtyczek się nie przejmuj)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee - weź przynajmniej TO, bo ta za 6,90 ma jakieś cieniutkie przewody (patrząc na to foto) :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a do radeonów już tego nie dają? czytałem, że w gtxach te przejściówki są w pudełku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eee - weź przynajmniej TO, bo ta za 6,90 ma jakieś cieniutkie przewody (patrząc na to foto) :E

 

Niech stracę :)

A co do samej karty to czemu polecany jest tu MSI o 100 zł tańszy. Czy jakaś znacząca rożnica jest pomiędzy nim a tym Sapphire ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Msi jest niemal bezgłośny i ma niezłe temperatury; Sapphire zdecydowanie głośniejszy i wyższe temp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powstaje zatem pytanie czy warto za chłodzenie płacić 100 zł więcej :)

W tym wypadku - TAK. Zobacz testy na necie, te karty sa nieco drozsze niz inne, ale wierz mi, wiesz za co placisz.

 

Ja bym brał RX 470 8GB

Heh... I zamienil wieksza wydajnosc na wieksza ilosc pamieci. Bardzo madrze, nie ma co...

 

Co do zasilacza - jesli proc to ok 120W, do tego karta 150W to 270W. Do tego reszta bebechow i spokojnie 300W przekroczymy. I to bez zadnego OC. Rozwazylbym zmiane zasilacza, chociazby na SPC Supremo L2 550W, Corsaira CX450W. Oba maja stosowny nadmiar mocy i umiarkowana cene. Nie zeby obecny nie podolal, ale jak napisal @bartosz302 - to stara konstrukcja, w dodatku z "jakims" przebiegiem. Bedzie pracowac na min. 80% swoich mozliwosci - i to bez OC. W dlugiej perspektywie - nie jest to porzadane. Dlatego polecalbym jednak pomyslec o zmianie zasilacza. Zebysmy sie dobrze zrozumieli - nie musi to byc dzisiaj, czy jutro - moze byc za miesiac czy dwa, ale nalezy to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw złożyłem chyba w okolicach 2008 roku, więc niedługo stuknie mu 10 lat :)

Zastanawiam się czy warto bawić się w modernizację, czy nie lepiej złożyć jakiś nowy piec, bo może się okazać, że zakup karty niewiele da przy tym procku X5450 i pamięciach DDR2 800MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to tylko kwestia tego, ile mamy w portfelu. Nic wiecej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę tak, ale kalkuluję jeszcze ile gram. Co prawda po podrasowaniu bazy można by go używać też do programowania, ale do tego jeszcze ssd by się przydał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznijmy od tego, że ten xeon nie ciągnie 120w (chyba, że trzymasz go na kosmicznym napięciu), po zakupie rx-a, pierwsze co się robi to uv - zwłaszcza, jeśli nie weźmiesz msi... wymiana zasiłki by się przydała, ale nie jest niezbędna i szybciej procek będzie stanowił problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...