Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kostek342

Zestaw do 1500-2000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Wyszukałem sobie dwa zestawy komputerowe. Proszę o ocenę czy coś byście zmienili? Czy faktycznie na tym droższym odczuje różnicę?

Zestaw do:

- corel draw grafika, photoshop

- biuro,

- projektowanie stron,

- stabilna praca

- w miarę cicha

- windows 7 64 bit (nic innego nie wchodzi w grę)

 

 

Zestaw 1

 

Procesor: Intel I5 7400 BOX LGA 1151 3000 MHz lub 3400 MHz różnice odczuje?

 

 

Płyta główna: AsRock H110M-HDV lub Gigabyte B250M-DS3H

 

 

Pamieć RAM: GoodRAM 8 GB 2400 MHz CL15 Play

 

 

Karta graficzna: radeon sapphire hd 3850 (własna stara bądź zintegrowana z płytą główną jeśli nie odczuje różnicy)

 

 

Dysk twardy: własny HITACHI SATA3 2TB 64MB

 

 

Napęd DVD: własny stary

 

 

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

 

 

Zasilacz: Antec VP 500 lub Corsair CX 450M 80Plus Bronze lub AeroCool KCAS 500W lub EVGA 500B 500W

 

 

 

ZESTAW 2:

 

Większości te same podzespoły różnica w tym jeśli płytę główną dam inną bo np. nie będę dorzucał grafiki zewn. to tak będzie wyglądać:

 

Płyta główna: Gigabyte GA-Z170 Gaming K3 pod warunkiem takim iż spokojnie będę pracował bez dodatkowej karty graficznej.

 

Pamieć RAM: Corsair 2x8 GB LPX 3000 MHz CL15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaby Lake ma zdaje się problemy z Windowsem 7 także lepiej się zastanów nad aktualizacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze mętlik im więcej człowiek czyta i ma propozycje to się bardziej gubi.

 

Na tą chwilę tylko i wyłącznie w gre wchodzi windows 7 64 bit i chcialbym zestaw na ktorym bedzie chodzil stabilnie windows 7 a przyszlosci nie wykluczone ze 10 badz cos innego wgram.

 

1. Płyta główna: Gigabyte GA-B250M-DS3H, B250, DDR4, HDMI, DVI, VGA, mATX

 

I chyba przy tej zostanę nie ma sensu szukać czegoś innego, jak wspomniałem bez OC sama praca na programach graficznych i pelnej stabilnosci i szybkosci. Żadne CAD-y czy renderowanie.

 

 

2.RAM: 2 x GoodRAM 8 GB 2400 MHz CL15 Play bo potrzebuje więcej ramu.

 

Albo 4x4 4GB GoodRAM 2400 CL15 nie wiem jak lepiej....

 

3.Procek: Procesor Intel Core i5-7400, 3GHz, 6MB, BOX (BX80677I57400)

 

No i właśnie. Chce aby działał sprawnie na win 7, 64bit miał ewentualnie jedną z dobrych kart zintegrowanych. Jaki procek ma najlepszą integrę do tysiąca złotych procek, który będzie działal z win 7 64 bit

 

Mnożnik: Zablokowany, Taktowanie: 3000 MHz, Ilość rdzeni/wątków: 4/4

 

Obudowa: SilentiumPC Gladius M35 Pure Black

 

Chyba jedna z dobrych w tym przedziale cenowym.

 

Zasilacz: Zasilacz Thermaltake TR2 Bronze 500W (PS-TR2-0500NPCBEU-B)

Zasilaczy jest sporo wyszukując napotkałem takie

 

-Antec VP 500

 

-Corsair CX 450M 80Plus Bronze

 

-AeroCool KCAS 500W

 

-EVGA 500B 500W

 

Oprócz tego Thermaltake, który został zaproponowany jaki jest cichy i mało awaryjny, godny polecenia.

 

GRAFIKA: Mam starą grafikę radeon sapphire hd 3850 czy w razie W będę mógł ją umieścić pod tą płytę główną?? bedzie to działać????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra z procesora będzie lepsza niż to hd3850.

 

hehe ee no to jak tak to ok :)

 

====

 

A wg. ciebie jest sens zmianić wentylator z procka zintegrowanego na cos lepszego??? Jednak przystaje przy procku Intel Core i5-6400, 2.7GHz, 6MB, BOX

Intel HD Graphics 530 jest mniej problemów z funkcjonowaniem systemu win 7 64bit niż Core i5-7500, 3.4GHz, 6MB, BOX który ma Kaby Lake

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tylko podzielić się wrażeniami.

Zestaw o którym pisałem postawiłem na początku na win 7 64 bit

Po 2-3 dniach przesiadłem się na win 10 64 bit bo nie było sensu siedziec na siódemce. Po prostu sterowniki od grafiki były niekompatybilne. Nie raz wywalało błędy jeśli chodzi o grafikę.

STerowniki były pobierane z forum na którym właśnie polecano konkretne stery do win 7 64 bit i że niby działają ok.

Jak się okazało faktycznie microsyf usmierca ten system i tak sie dogadal z producentami aby na sile przesiadac się na dziesiątkę.

Jeśli podrasuje się i teoche odchudzi win 10 a przede wszystkim powyłącza pierdoły i telemetrie to będzie fajnie trybić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...