Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Waka Waka

Project Impossible

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

;)

 

EDIT: Finalne fotki projektu, reszta worklogu poniżej

MRsn9nZ.jpg

 

aGAMX5w.jpg

 

QkY2jy1.jpg

 

WyjP7I3.jpg

 

j4YjV0O.jpg

 

7UwXLKP.jpg

 

CrFux4n.jpg

 

xcOeyUX.jpg

 

FvuHIov.jpg

 

R7LjtsY.jpg

 

90fT5dG.jpg

Ten temat nie miał powstać, ale jako, że ilość zmian będzie naprawdę spora, to stwierdziłem, że lepiej nazwać to nowym projektem, niż V2 poprzedniego.

 

Na początek kilka słów o hardware.

Serce projektu się nie zmieni, stwierdziłem, że za wcześnie jeszcze na zmiany platformy i użyję tandemu i5 6600K + Asus VIII Ranger. Mimo jednorazowej wizyty w serwisie jestem bardzo zadowolony z tej płyty i nie ukrywam, że zawsze miałem słabość do serii ROG :]

 

W kwestii pamięci RAM, to na razie użyję swoje 2x4GB G. Skill Ripjaws V, ale poluję na jakiś zestaw 4x4GB. Docelowo będzie wodowany, ale o tym później ;)

 

Jeśli chodzi o storage, to najprawdopodobniej będę musiał się pozbyć HDD, bo zwyczajnie na niego zabraknie miejsca, więc planuję dokupić drugi SSD, aby mojemu MX100 nie było smutno.

 

A teraz jedna z ważniejszych części tej układanki, czyli GPU. Po padniętej 980 dostałem od EVGA 980Ti. Jednak po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się ją sprzedać i w projekcie użyję GTX1070. Planuję z czasem przejść na monitor 1440p, więc zrobię użytek z tego 2GB VRAM więcej :) W pierwszej fazie projektu będzie zamocowana tradycyjnie, ale z czasem planuję ją zamontować pionowo. Niemniej zobaczymy, bo orientowałem się ostatnio w temacie riser'ów i jak wiadomo jest z tym niemały problem.

Nie zdradzę Wam modelu, bo jeszcze nie zdecydowałem, ale na pewno będzie to coś na referencyjnym PCB.

 

Nie zdecydowałem też co będzie dostarczać prąd do tego wszystkiego, albo zostanie mój RM650 i doczeka się w końcu nowych naklejek, albo wymienię go na coś pokroju RM550x. Jako, że schemat kolorystyczny pozostanie taki sam, to użyję custom kabli, które zrobiłem do poprzedniego projektu, z lekkimi modyfikacjami.

 

Obudowa. To jest temat, który mnie dręczy od dawna, bo nie znalazłem jeszcze obudowy która by mi odpowiadała w każdej kwestii. Myślałem nad old-school'owym TJ07, ale absolutna masa projektów z tą obudową i wiadro kasy potrzebne na zmodowanie jej sprawiło że z tego pomysłu definitywnie zrezygnowałem. Zastanawiałem się też nad Parvum i to zarówno w ekstremalnej wersji L1.0 jak i bardziej kompaktowej R1.0, ale to może następnym razem ;)

W rezultacie stwierdziłem, że zostaje mój Phanteks Evolv, ale wymaga on sporych przeróbek. Co mam na myśli? Ta obudowa mi się bardzo podoba w takim stanie jakim jest, ale jest bardzo restrykcyjna jeśli chodzi o przepływ powietrza, co nie raz zostało wspomniane nawet na tym forum. Zdecydowanie wymaga to naprawy... ;)

 

2ddcac27e1.png

 

 

c2378e31eb.png

 

 

Dla części z Was pewnie wzór wyda się znajomy i nie ukrywam, że wzorowałem się na żeberkach, które w swoich obudowach umieszcza Parvum. Podoba mi się, a powinien zapewnić wystarczający przepływ powietrza, dla dwóch 360mm, które planuje upchać :cool:

 

Uparłem się, że wsadzę w tą obudowę dwie 360mm, co wbrew pozorom nie będzie wcale prostym zadaniem. Aby pomieścić 2x 360mm będą potrzebne kolejne modyfikacje. Zrezygnuję z oryginalnego bracketu, który jest na topie Evolva i jedną z chłodnic zamontuje bezpośrednio pod stelażem obudowy. To też jest powód dla którego trzeba podziurawić top, bo między stelażem a panelem jest zaledwie 2cm i robiłby się tam niezły kocioł.

Aby podwiesić chłodnicę pod stelażem zrobię prostokątną ramkę do której przymocuje chłodnicę, a następnie całość do obudowy.

Jest jeszcze problem czy topowa chłodnica nie będzie kolidować z tą na froncie. Uniknąć się tego da bez problemu poświęcając tylny wentylator, jednakże nie mam zamiaru iść na łatwiznę i będę się starał zmieścić wszystko.

 

Znalazłem już jedną firmę, która wykona mi cięcie na CNC, ale robię jeszcze rozeznanie, może znajdzie się ktoś, kto zaoferuje lepsze warunki. Jeśli znacie kogoś kto ma dostęp do CNC bądź firmę która by się tego podjęła to mile widziane jakieś sugestię. Dam sobie jeszcze tydzień czasu na poszukiwania.

 

Cięcie laserem z pewnością uszkodzi farbę, więc zewnętrzne panele obudowy będą ponownie malowane proszkowo. Planuję raczej użyć czarnego matu, choć przeszło mi też przez myśl malowanie na szaro... Zobaczymy :) Również zapraszam do komentowania.

 

Wracając jeszcze do modowania obudowy, to doczeka się ona nowego coveru piwnicy. Myślę, aby zrobić w nim podświetlane logo ROG, ale nie mam na to jeszcze dokładnego pomysłu.

Od strony okna w cover wkomponowane zostanie aquaero 6 :]

 

A teraz to co wszyscy lubimy najbardziej - LC :D

Wodowane będzie CPU, GPU i RAM. Najprawdopodobniej zostanie to podzielone, tak jak wspomniałem. W pierwszej fazie zwoduję CPU i GPU, a w drugiej dołożę do tego RAM i najprawdopodobniej odwrócę GPU.

 

Do pętli użyję rurek akrylowych 16mm. Będzie to moje pierwsze spotkanie z rurkami, ale mam nadzieję że owocne.

Owe rurki nie będą zwyczajne. Jakiś czas temu rzuciło mi się w oczy zdjęcie satynowych rurek od Alphacool i od razu zdecydowałem, że takich użyję :P

 

Satin-Hartubes-1.jpg

 

 

Żeby nie zdradzać wszystkiego od razu, konkrety jeśli chodzi o części do LC pozwolę sobie zachować na ten moment w tajemnicy :]

 

Przepraszam za zerową ilość zdjęć w tym poście, ale obiecuję poprawę i to już w nadchodzącym tygodniu ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia z modami, w końcu ta buda będzie miała jakiś sensowny obieg powietrza :thumbup:. Zapowiada się na prawdę fajnie, więc z automatu leci sub na temat :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do koloru, to do tej budy pasuje mi titanium grey...

 

 

Powodzenia w projekcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś myślałem o evolvie i o rozwiązaniach które chcesz wprowadzić :P

 

pewnie widziałeś, ale ten koleś fajnie ogarną wodę w evolvie:

 

 

Zastanawiam czy dobrym pomysłem jest wycinanie żeberek na wzór Parvum, w orginalnych konstrukcjach pasują one idealnie, ale nie wiem czy kosmiczne kształty evolva i proste kanciate kształty Parvum nie będą się ze sobą gryzły...

 

Też słyszałem że laser nie za dobrze sobie razi z aluminium, woda podobno robi robotę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też kiedyś myślałem o evolvie i o rozwiązaniach które chcesz wprowadzić :P

 

pewnie widziałeś, ale ten koleś fajnie ogarną wodę w evolvie:

 

 

Zastanawiam czy dobrym pomysłem jest wycinanie żeberek na wzór Parvum, w orginalnych konstrukcjach pasują one idealnie, ale nie wiem czy kosmiczne kształty evolva i proste kanciate kształty Parvum nie będą się ze sobą gryzły...

 

Też słyszałem że laser nie za dobrze sobie razi z aluminium, woda podobno robi robotę ;)

 

Dokładnie - po laserze każdą krawędź trzeba przeszlifować przynajmniej gąbką ścierne. O ile po stronie gdzie laser "wchodzi" w Alu cięcie jest idealne, to tam gdzie wychodzi są zadziory. Sama powierzchnia cięcia szczególne przy grubym Alu też wymaga delikatnego szlifu.

 

Co do samegowyglądu powinno pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Titanum grey też mi się zawsze podobał, ale raczej pozostanę przy czarnym macie.

 

 

Co do cięcia wodą, to rozważałem tą opcję, ale obiło mi się o uszy, że to sporo droższa opcja od CNC, macie jakieś kontakty gdzie warto uderzyć?

Dlaczego laser nie za dobrze radzi sobie z aluminium?

 

Połączyłem to sobie w sketchupie i wydaje mi się że efekt będzie fajny.

W zasadzie to był jedyny wzór który w pełni mi przypasował.

 

@up

Rozumiem, dzięki za opinie :thumbup: Jak kojarzycie jakieś firmy które mi to wodą ogarną to z chęcią przyjmę namiary. Zaraz rozejrzę się też za kimś w Trójmieście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o krawędzie, jak jest dobrej jakości alu to krawędzie gładkie jak pupa niemowlaka. Laserem najlepiej wycinać całe nowe elementy z dużych arkuszy. A przy gotowym elemencie w którym trzeba ciąć nowe kształty w środku to pojawiają się problemy z wymiarowaniem. A przy waterjecie róbta co chceta, wszystko. No i taniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Charlie, jaki rodzaj Alu na budy używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała sugestia co do GPU - może EVGA SC - referencyjna płytka i nie tracisz gwarancji po wodowaniu. Co do wzoru to popieram habahaba - proste linie z parvum na evolvie mogą wyglądać średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@passat19tdi

Przymierzam się do tej karty, także dobra propozycja. Niemniej kusi mnie jakaś FE, bo nigdy nie miałem ref'a i jestem ciekaw jak działa 8:E

 

Charlie, ten panel widziałem, ale moim zdaniem jest okropny. Dużo bardziej widzi mi się właśnie wycięcie żeberek Parvum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ktoś z Was zastanawiał się dlaczego wybrałem taką, a nie inną nazwę tematu. Teraz mogę to wyjaśnić

;)

 

Jak wiecie, moja przygoda z LC jest na razie dość krótka. Jako, że wciąż studiuję to budżet też jest ograniczony, więc postanowiłem poszukać jakiejś pomocy :P Pisząc do firm nie spodziewałem się pozytywnej odpowiedzi. A tu ogromne zaskoczenie i firma aquatuning zgodziła się zasponsorować części LC do mojego projektu :)

 

06e2ffc.png

 

Przed chwilą odwiedził mnie kurier ;)

 

20170213_120252.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow, mają rozmach, kolejna osoba ze sprzętem od nich, zaczynam zazdraszczać :E

No i gratuluję oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

:)

 

Tutaj zdjęcie "z lotu ptaka" na to co dzisiaj przyjechało :przytulasie:

 

20170213_125539.jpg

 

Niestety eloop'y miały być w czarnej wersji, a wysłali mi niebieskie. Będę to wyjaśniał, bo użycie tych projekcie nie wchodzi w grę :)

 

Stay tuned. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę Karolu święta przyszły wcześniej :P gratulacje i czekam na rozwój projektu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety eloop'y miały być w czarnej wersji, a wysłali mi niebieskie. Będę to wyjaśniał, bo użycie tych projekcie nie wchodzi w grę :)

 

Stay tuned. :][/center]

gratulacje sprzętu ,

 

czarnych śmigieł nie ma na magazynie :P ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Wiem, że nie ma, ale mam nadzieję że będą w niedługim czasie i uda mi się je wymienić :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to teraz już możesz zmienić nazwę z Project Impossible na "Project possible" :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa, wielkie gratulacje za wytarganie tony sprzętu i powodzenia z projektem :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazdroszcze .

 

Powodzenia w budowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Niestety eloop'y miały być w czarnej wersji, a wysłali mi niebieskie. Będę to wyjaśniał, bo użycie tych projekcie nie wchodzi w grę :)

 

Stay tuned. :]

 

widze po ilosc gratow zblizona do mnie (jak dojda brakujace czesci to zrobie fotke dzisiaj przyszla paczka ale jak cytujac MAtthiasa '' mistake fromm me'' jutro ma wyslac niby ta dobra)

z eloppami powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie :)

 

Ilość gratów jest spora, a to jeszcze nie wszystko, ale będę informował na bieżąco :)

 

Na dniach powinny też dojść graty do zdjęć, więc będę mógł w końcu ukazać więcej szczegółów :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu dotarły graty do robienia zdjęć, więc obiecuję większy ruch w temacie

:P

 

DSC01818.jpg

 

DSC01815.jpg

 

DSC01814.jpg

 

DSC01812.jpg

 

DSC01808.jpg

 

W międzyczasie dotarła do mnie też nowa karta :]

 

DSC01796.jpg

 

DSC01798.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ten Alphacool tak się wziął za sponsoring? Będę obserwować :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...