Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Waka Waka

Project Impossible

Rekomendowane odpowiedzi

Co ten Alphacool tak się wziął za sponsoring? Będę obserwować :)

 

A człowiek godzinami przeszukuje portale aukcyjne by znaleźć jakąś okazję. Zazdro :E A rodzice mawiali, ze za darmo to w ryj mozna dostac :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki rozmiar rurek i jaka jest średnica sznura do ich gięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz graty wyrwania sponsora :thumbup:. A teraz do roboty - ciąć, grzać i giąć :E.

 

Czekam na efekty ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

:)

Z dalszymi pracami czekam, aż obudowa będzie gotowa. Musiałem trochę dopracować rysunki, ale teraz jest ok, więc nie powinno to już długo zająć.

 

Tymczasem spróbuję zapchać Was kilkoma zdjęciami :E

 

DSC01847.jpg

 

DSC01852.jpg

 

DSC01851.jpg

 

DSC01909.jpg

 

DSC01906.jpg

 

DSC01903.jpg

 

DSC01873.jpg

 

DSC01875.jpg

 

DSC01870.jpg

 

DSC01876.jpg

 

DSC01866.jpg

 

DSC01864.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ramy G.Skill RipjawsV? Fajnie że wziąłeś się za evolv :thumbup: Ja mam same niemiłe wspomnienia z tą budą :E choć ja tam wsadziłem x79 i dwie karty graficzne i miałem piekarnik :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostają moje G. Skill Ripjaws V, ale będę zmieniał na 4x4GB. Zobaczę czy uda upolować mi się jakiś fajny zestaw. Istnieje też opcja, że po prostu dokupię drugie 2x4GB takich samych :)

 

Evolv ciążył mi na wątrobie od półtorej roku :E Jak dorwałem ją we wrześniu to cieszyłem się jak dziecko :D

Zdaje sobie sprawę, że to buda daleka od ideału w kwestii airflow, ale mam nadzieje, że moje modyfikacje uratują sprawę. Za bardzo mi się ta obudowa podoba, żeby łatwo się poddać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna porcja fotek :)

 

Zdecydowałem się na Alphacool VPP755, co raczej nikogo nie dziwi, bo ta pompa zbiera świetne opinie :)

 

DSC01882.jpg

 

DSC01883.jpg

 

DSC01885.jpg

 

DSC01889.jpg

 

DSC01894.jpg

 

DSC01896.jpg

 

DSC01897.jpg

 

Strasznie podoba mi się ta armia złączek :]

 

DSC01915.jpg

 

DSC01911.jpg

 

DSC01913.jpg

 

DSC01917.jpg

 

DSC01921.jpg

 

DSC01925.jpg

 

DSC01927.jpg

 

DSC01936.jpg

 

DSC01939.jpg

 

DSC01941.jpg

 

DSC01945.jpg

 

DSC01955.jpg

 

DSC01950.jpg

 

DSC01953.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać ładna kolekcja fantów :D ciekawi mnie co z tego wyjdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rurki to ....

 

Zadałem to pytanie bo wiem, że istniał problem między rozmiarem podawanym przez producenta, a rzeczywistym.

Sznur silikonowy miał rozmiar 10,8mm (w/g producenta 13mm, a rurka wewnątrz 13,3mm (w/g producenta 13mm) - przy takiej różnicy nie ma mowy o gięciu tych rurek za pomocą takiego sznura silikonowego.

 

Zmierzysz to u siebie i potwierdzisz (lub nie)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ale najszybciej w niedziele będę miał do tego dostęp :)

 

Mówisz dokładnie o tych rurkach i tym insercie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie o te rzeczy mi chodzi.

 

Ciekawy jestem, czy rozwiązali ten problem - będę czekał na odpowiedź. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jest problem. Moje rurki mają 12,9mm średnicy wewnątrz, a insert 12-12,2mm, w zależności od miejsca. Zrobiłem testowo jedno gięcie, które wyszło spłaszczone :mad2:

 

3d124c7f02.jpg

 

10fb5e823b.jpg

 

Potrzebny mi większy insert, tylko cholera wie czy jak zamówię znowu od nich, tylko inną długość, to będzie pasował :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze ja mam PETG rurki

 

30cm

 

16997912_1625092610840500_1156077590826223579_n.jpg?oh=5fd27b94707caa83f7c8946db25bd05d&oe=59461CFD

 

100cm

 

17021745_1625092614173833_7922619133332710675_n.jpg?oh=a73c2713daf6f412fd246477dccd0be4&oe=593B06B2

 

jutro jak bede mial czas to powyginam moze na probe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

waka nie mam sufmiarki na wierzchu a nie chce mi sie grzebac i halasu dzisiaj robic :kwasny: jutro jak bede mial chwile to moge luknac i nie zapomne

 

ps moja nie jest z wyswietlaczem wiec nie wiem czy az tak dokladnie sie da zmierzyc :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że wkład ma ~12,2 mm i to zależności od miejsca. Niestety alphacool dał ciała z tym pocałości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat bo ja użyłem rurek akrylowych od ek 12/10 i wkładu bitsa o średnicy 10mm

wchodzi z lekkim luzem

nawet urwał mi się raz przy rurce z trzema łukami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się to aż nieprawdopodobne że taką gafę strzelili. Mam nadzieje, że mają na to jakieś rozwiązanie, spróbuje się czegoś jutro dowiedzieć :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno Alphacool ma już poprawioną wersję. W aquatuning też ją mają, ale jakiś ******* pomieszał nowe ze starymi i nie wiedzą które są które :lol2: Także jeśli chodzi o nich, to loteria.

 

Angela ma na stanie inserty, które mają średnicę 12,2mm, więc takie jak ja mam.

 

Napisałem bezpośrednio do Alphacool'a, czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...