Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacgues

Niski transfer nowego SSD m2 NVMe, karta dźwiękowa pod PCIe nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

Kupiłem dysk SSD m2 NVMe Patriot Hellfire 3000/2200 MB/s.

Od półtora tygodnia męczyłem się, żeby postawić na nim Windows 7 i wykorzystałem przy tym prawie wszystkie rozwiązania - po prostu się nie da. W końcu sklonowałem system z obecnego dysku SSD.

Kupiłem też kartię PCIe do montazu M2, ponieważ moja płyta oczywiście nie obsługuje pełen prędkości x4.

Karta PCI-e x4 Adapter M.2 NGFF DUAL M Key B SSD

http://allegro.pl/karta-pci-e-x4-adapter-m-2-ngff-dual-m-key-b-ssd-i6518941214.html

 

 

Oto problemy, jakie napotkałem:

1. Komputer przestał rozpoznawać kartę dźwiękową AIM SC808 podłączoną pod PCIe x1.

Przy reinstalacji sterowników mówi, że takowa nie jest podłączona - w menadżerze urządzeń to samo.

 

2. Prędkość nowego SSD, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia.

 

 

Jak widać poniżej, wartość odczytu wzrosła ~ dwukrotnie, podczas gdy reszta uległa wielokrotnemu obniżeniu. Czy macie jakieś pomysły o co do cholery chodzi?

W Windows 7 mam zainstalowane hotfixy do obsługi NVMe. Próbowałem także różnych opcji w BIOS'ie, obecnie mam domyślne - zero poprawy.

 

ie9ZRHp.png

 

GyCNJz4.png

 

tZUfTQT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. Prędkość nowego SSD, delikatnie mówiąc, pozostawia wiele do życzenia.

 

Spróbuj tej opcji

06c1b58483.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :)

 

 

Po wyłączeniu bufforowania:

 

cu87ezI.png

 

 

 

Po użyciu automatycznej optymalizacji programem SSD Tweaker:

 

 

PRC7qv2.png

 

 

 

Dedykowany soft jakby nie wykrywał do końca mojego SSD, nie mogę więc także zaktualizować firmware:

 

 

nc5lxNl.png

 

 

A tak powinno to wyglądać:

 

6u46Bah.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phison robi duży błąd nie wydając swoich dedykowanych sterów. Ja bym go poprostu oddał/spylił i dopłacił do Plextora m8e (gdzie są stery dla win7)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Patriota z pytaniami co mogą na to poradzić, czy planują wypuścić jakieś sterowniki dla Windows 7 i czy zdają sobie sprawę, że większość bardziej zaawansowanych użytkowników, która potrzebuję wydajności pokroju m2 NVMe nie przesiada się (downgraduje) do Windowsa 10. Zobaczymy czy coś pomogą...

 

Samsung 961 ma sterowniki i bardziej zbliżoną wydajność oraz cenę... Tego Patriota mogę jeszcze zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Patriota z pytaniami co mogą na to poradzić, czy planują wypuścić jakieś sterowniki dla Windows 7 i czy zdają sobie sprawę, że większość bardziej zaawansowanych użytkowników, która potrzebuję wydajności pokroju m2 NVMe nie przesiada się (downgraduje) do Windowsa 10. Zobaczymy czy coś pomogą...

 

Samsung 961 ma sterowniki i bardziej zbliżoną wydajność oraz cenę... Tego Patriota mogę jeszcze zwrócić.

 

Patriot nic ci nie poradzi bo ten SSD i tak jest montowany przez fabryki należące do Phisona.

 

Ze strony TomsHardware

http://www.tomshardware.com/reviews/patriot-hellfire-m-2-nvme-ssd-review,4731.html

Phison has yet to release an NVMe driver for any of the E7-based products. We've spoken with Phison previously about the driver situation, and the company seems to feel the Microsoft driver is adequate. Both Intel and Samsung have released product-specific NVMe drivers to provide increased performance with their SSDs. Most performance gains come in the form of decreased read and write latency.

 

Lekcja jest taka aby niebrać nigdy żadnego NVMe na Phisonach E7. Radzę ci go czym brędze oddać i kupić czy samsunga czy plextora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OCZ/Toshiby też mają sterownik :)

 

 

Sprawdź jeszcze osiągi dysku po podłączeniu go do gniazda PCIEX8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już bardzo wielu sterowników podczas instalacji Windowsa - wtedy żadne nie chciały pomóc.

Zrobię partycję na Hellfirerze, na której wrzucę raz jeszcze windows 10 i zrobię test.

 

Chciałem także zainstalować Intel Rapid Storage Technology, może by coś pomogło. Niestety wyskakuje błąd, że wymagany jest net framework 4.5, a gdy próbuję go zainstalować (nawet dokładnie ten dedykowany przez Gigabyte), informuje mnie, że takowy już jest w systemie i instalacja nie będzie kontynuowana....

 

Specjalnie wyjąłem adapter, żeby to potwierdzić. Tak, jest pod m2 key M i znajduje się w slocie PCIe x8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem awersji do win 10.

Ja się przemogłem i win 7 stał sie systemem mocno zapasowym.

 

Stety/niestety większość nowego sprzętu jest już wydawana bez sterów dla win 7.

 

 

Swoja drogą znajomy mocno zaawansowany user ma od pewnego czasu raidzik z tych Hellfire i sobie je mocno chwali.

 

0 problemów, wydajność na tle ceny jest bardzo dobra jak na nvme.

 

Problemem jest tylko ze dobija do max wydajności pci-e i mu przycina transfery ;)

 

 

 

Swoiją drogą poczytaj instrukcję i posprawdzaj rożne sloty pci-e. Ja maiłem np jazdy ze zwykłym tunerem telewizyjnym i przypadkiem odkryłem zę mam na grafie 8x. Wylądował 2 sloty niżej i jest ok.

W płytach intela jest to czasem dość zaskakująco rozwiązane.

 

Swoją drogą jak adapter jest 4x to nawet wsadzając do w slot 16x nic nie zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Awersja do Windows 10 jest uzasadniona. Nie jest tak dobry i stabilny jak Windows 7. Masa szpiegowania i innych dupereli.

Nie da się oprzeć wrażeniu, że to po prostu downgrade. Zamiast zrobić porządny system, Microsoft kładzie nacisk na zrobienie systemu uniwersalnego pod smartphony, tablety i komputery, przez co ciągnie w dół użytkowników komputerów.

 

Uproszczony design właściwie wszystkiego także bardzo mnie odrzuca i niechętnie pracowałbym na tak uproszczonym systemie robionym pod prostych użytkowników i stawiającym na pierwszym miejscu kompatybilność, co spotyka się z dużym kosztem.

 

 

Patriot dostarczył mi sterowniki.

Rozwiązanie problemu, link do nich oraz rezultat zamieściłem tutaj:

 

http://forum.benchmark.pl/topic/236864-niski-transfer-nowego-ssd-m2-nvme-karta-dźwiękowa-pod-pcie-nie-działa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak myślałem. Ten sterownik to universalny open-sourceowy sterownik NVMe

http://www.flashmemorysummit.com/English/Collaterals/Proceedings/2014/20140804_SeminarF_Kong_1.pdf

 

Ha! Okazuje się że i Plextor również korzysta z tego sterownika. Wygląda na to że patriot zmienił tylko ID (%COMMNvme.DeviceDesc% = nvme_inst, PCI\VEN_1987&DEV_5107) urządzenia w pliku nvme.inf

 

Plextor

https://codepaste.net/3drae7

 

Patriot

https://codepaste.net/g81i8c

 

Tak czy siak wygląda na to że mamy fajny universalny sterownik ,który po zmianie id będzie działać z innymi SSD. Jedyna wada to że nie jest podpisany cyfrowo :(

 

Update:

Tu jest nowsza wersja sterownika v1.5 z 2016-12-09. (Ten od patriot to v1.4 z 2015-10-15)

x86

https://svn.openfabrics.org/svnrepo/nvmewin/releases/revision_1.5/installations/32-bit/Windows7/

 

x64

https://svn.openfabrics.org/svnrepo/nvmewin/releases/revision_1.5/installations/64-bit/Windows7/

 

Aby nowy sterownik zadziałał z patriotem trzebe będzie dodać odpowiednie id.

 

[COMM.NTx86]
%COMMNvme.DeviceDesc% = nvme_inst, PCI\VEN_1987&DEV_5007

 

[COMM.NTamd64]
%COMMNvme.DeviceDesc% = nvme_inst, PCI\VEN_1987&DEV_5007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę te sterowniki Patriota instalować bez obaw pod Kingston KC1000? Kontroler w nim to Phison PS5007-E7

Mam zmieniać jakieś ID jak wyżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...