Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SkubiDoo

Z-97 PRO Gamer + i7-4790k

Rekomendowane odpowiedzi

Hej.

 

Potrzebuje pomocy w OC zestawu z podpisu.

 

Czy jest ktoś z Krakowa kto zna się na rzeczy i zechciałby pomóc?

 

Oczywiście stawiam flaszkę/4ropak czy inne ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie mam czasu samemu na siedzenie i grzebanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie automatyczne OC bo to się do niczego nie nadaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego mobasa, czego tam nie możesz ogarnąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci za tą flaszkę podesłać gotowe ustawienia biosu. Mam ten sam proc, mobo i pamiątki. 4.8 u mnie idzie na 1.228 (choć teraz mam 4.5 bo uważam że g..no daje te 300 MHz) więc uważam że u cb powinno być dobrze. No chyba że zacznie walić bsodami to ciut dodasz V i będzie git :).

 

P.S Co do automatycznego OC to daruj sobie ja napisał Ci Pentium D. Porównam to tak jakbyś robił czip tuning kupując box z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogę Ci za tą flaszkę podesłać gotowe ustawienia biosu. Mam ten sam proc, mobo i pamiątki. 4.8 u mnie idzie na 1.228 (choć teraz mam 4.5 bo uważam że g..no daje te 300 MHz) więc uważam że u cb powinno być dobrze. No chyba że zacznie walić bsodami to ciut dodasz V i będzie git :).

 

P.S Co do automatycznego OC to daruj sobie ja napisał Ci Pentium D. Porównam to tak jakbyś robił czip tuning kupując box z allegro.

Kolejna profi porada :E

każdy cep jest inny i inaczej się kręci :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma taki fajny software jak AI suite. Tak wiem zatwardziały overclocker nie spojrzy na niego :E.

Ale wystarczy delikatnie ruszyć suwaczki i w domowych warunkach mamy oc jak się marzy. Czyli przedział 4.4-4.6Ghz zwykle do osiągnięcia dla amatora. Można sobie po podbijać pewne napięcia w biosie, ale w gruncie rzeczy bez skalpa na co dzień na tym procu raczej wszystko powyżej 4.7Ghz nie ma sensu ze względu na temperatury.

 

Myślę, że to powinno ci wystarczyć. Ewentualnie dodatkowe poradniki na youtube co ruszyć w biosie aby podbić o te 200-300Mhz więcej, ale jak mówię bez skalpa to bezsens bo procek się będzie gotował.

 

5OZdN4W.png

 

No i wszystko zależy od sztuki. Twój procek może wymagać i ~1.3v do 4.5-4.6Ghz. Podkręcać i testować stabilnych ustawień nie znajdziesz w 1h czy kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wygląda na to, że nie ma sensu większej zabawy dla tych 200 czy 300MHz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie automatyczne OC bo to się do niczego nie nadaje.

 

no to jak już sobie podkręcisz po swojemu to może porównamy wyniki z moimi z automatu do niczego się nie nadającymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna profi porada :E

każdy cep jest inny i inaczej się kręci :E

 

Po co się dusisz? Jak się na tym gość nie zna to jak sobie wgra bios ode mnie to zawsze może się V pobawić. Będzie szukał możliwie najniższego V żeby bsodami nie waliło(resztę ma ustawione) więc nie udawaj takiego pr0 jeżeli nie czaisz o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ma taki fajny software jak AI suite. Tak wiem zatwardziały overclocker nie spojrzy na niego :E.

 

Fajny jest dopóki nie ogarniesz się jaki syf robi w systemie, nawet pod odinstalowaniu zostaje tona usług działających w tle.

 

Zresztą nie wiem co ten program ma takiego fajnego, zdublowane opcje które można znaleźć w biosie :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny bo amator OC może za pomocą kilku suwaczków zrobić sobie oc bez grzebania w biosie. Ja tam używam AI Suite do kontroli wentylatorów i nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj procesy i usługi, tona śmieci zasuwa z tym programem, co do wentyli to dokładnie to samo ustawisz w biosie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak się bawię, nie raz potrzebuje dostępu na bieżąco do profili wentylatorów i tu mi pasuje to oprogramowanie.

 

A przecież nikt nikomu nie każe mieć 24h uruchomionego AI SUite. Wystarczy ustawić swoje i wyłączyć go. Zresztą u mnie włączony gog galaxy robi większą siekę w procesach niż AI Suite i też go włączam tylko jak używam.

 

Po wyłączeniu programu te procesy nie wykorzystują procesora, a że zajmują kilka mega pamięci. Mi to nie przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż śmiechłem jak zobaczyłem to wideo :D

 

Sorki za offtop ale musiałem...

 

a co Cię tak rozbawiło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak podkręcałem u siebie to nie ruszałem nic oprócz mnożnika i napięcia proca i tyle. Uzyskałem 4.7GHz przy 1.24V. Oczywiście mam offset i w idle takty lecą na 800Mhz lub trochę więcej w zależności od użycia CPU. Pewnie jak bym dłubał więcej poustawiał odpowiednie napięcia dla wszystkich rzeczy dał większe napięcie na cepa to te 4.8 a może przy ogromnym szczęściu 4.9 by się osiągnęło tylko ogromnej róznicy nie będzie między 4.9GHz a 4.7 tak jak np, między 4.5GHz a 4.7GHz.

 

Rdzę ustawić mnożnik na powiedzmy te x42 dać napięcie z 1.2V i podnosić mnożnik o jeden w górę a jak przestanie być stabilnie to zwiększyć napięcie na 1.21V lub 1.22V i dojść do takiego momentu w którym dowalanie napięcia nie daje już nic (osobiście nie pchał bym się już powyżej 1.3V dla i7 4790k)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkurzyłem bude i wyczyściłem wentylatory, troche kurzu się zebrało nie powiem x)

 

Chciałbym jednak wyrzucić te manualne ustawienie na offset.. musze pokombinować.

 

Na sztywno mam przy 1.250v 45 stabilne jak poniżej.

z5cxliu.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce ustawić offset. Mam 45, offset +0.010 i jak odpale gierke czy cos to faktycznie zwieksza sie do 1.240v. Natomiast jak odpale OCCT, aby sprawdzic stabilnosc to potrafi skoczyc do 1.305v jak na screenie niżej... jak temu zapobiec?

 

 

aeAWHjw.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

llc load line calibration, a vcore masz offset czy adaptive ?

 

L2GLZyfJ.jpg

 

Tak mój lata, a raczej latał bo od roku leży w szufladzie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore offset + 0.020v

 

llc load line calibration dałem na Level 1 i wyłączyłem opcje sterowania przez Intel w windowsie cośtam... zakładka Advanced> CPU Power Management

 

Niestety dalej przy OCCT mam 1.310v :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam juz pojęcia. Wszystkie inne ustawienia jak manual podbijają mi procka do 1.310-1.315 w stressie OCCT jak wyzej.. i nie tylko w stresie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...