Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sidr

GIGABYTE GA-H170M-D3H + G4560 + DDR3 ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy podzespoly w tej kombinacj beda wspoldzialac? Mam obecnie pamieci Kingston HyperX DD3 i z tego co czytalem moze byc problem z uwagi na kontroler pameci w tym procu, ktory wymaga napiecia 1.35v. Wymiana na DDR4 nie ejst problemem, ale przypasowala mi ta plywa GA-170m-DH3 ze wzgledu na zlacze PCI. Mam Xonara D1 i raczej nie chcialbym sie z nim rozstawac.

 

Ewentualnie oprosze o propozycje jakiejs innej plyty pod 1151 z PCI do 350zl. Za jakies pol roku, kiedy ceny plyt i procesorow sie znormalizuja i wszystko bedzie przetestowane chces przejsc na platforme z Ryzenem - wiec moze juz zamieniac ddr3 na 4 i sprzedac tego Xonara na PCI? Ze slotem na PCI chyba moze byc problem na nowych plytach pod Ryzena?

 

Tak w ogole, to czy G4560 bedzie zauwazalnie szybszy od Phenom II 4 x 3.5GHz (mam go teraz)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie szybszy ale kwestia o ile. Lepiej kupic płytę pod DDR4, xonara sprzedac i kupic odpowiednika na PCI-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - Wiadomo jakie pamieci beda wymagane pod platforme z Ryzenem? DDR4 2400?

2 - te moje ddr3 napewno nie pojda z ta plyta i kaby lake? Troche nielogiczne, ze producenci robia plyty z ddr3 pod te procesory jezeli jest mozliwosc uszkodzenia.

3 - ten g4560 bedzie bezproblemowo dzialac pod w7?

 

marconii2000, dzieki, ale chyba najsensowniej bedzie sprzedac tego xonara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. DDR4. Oficjalnego info o stabilnych gwarantowanych wspieranych taktowaniach sobie nie przypominam. Ale można być praktycznie pewnym że już na chipsecie B350 będzie można robić OC kontrolera pamięci.

2. Nie widziałem jeszcze ani jednego przypadku spalenia procka od pamięci DDR3. To FUD radośnie podsycany wszędzie gdzie się da...

3. Oficjalnego wsparcia integry nie dostaniesz (intel formalnie wspiera tylko win10 64bit), co najwyżej sterowniki betowe albo modyfikanty OEM'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie ci działać w win 7 nie ma problemu nawet integra działa dobrze. Sam ma Cruciale 1600 8gb w dualu, których nie ma na liście i chodzą.

Jaki jest mały minus, a no taki że musisz najpierw inny procek włożyć aby zrobić update bios. Jaki mam drugi problem, taki że nie startuje komp od pierwszego wciśnięcia zasilania po odłączeniu na listwie, później za każdym razem. Zasilacz mam dobry myślę że to ten beta bios nie odpala procka lub pamięci z napięciem za 1 razem nie startują.

Ale mam ten zestaw od końca stycznia i działa wszystko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...