Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Predalien

Procesor do gier na długie lata

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat czy kupić I5 7600K podkręcić na 5GHZ i cieszyć się maksymalną wydajnością, nie gorszą niż i7 7700K czy walnąć od razu i7 7700K i zapewnić sobie długowieczność swojej platformy. Procesor sparowany będzie z GTX 1060, bo taka mi na razie wystarczy do rozdzielczości Full HD, a za dwa lata wymienię na coś lepszego niż obecnie drogo kosztująca karta GTX 1070. Czy jest sens dopłacać 500 zł, bo nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć przyszłości, może już za rok i7 stanie się standardem w grach, bo na razie tylko Battlefield 1, Watch Dogs 2 i Total Wary są w stanie wykorzystać dodatkowe wątki. Czy lepiej kupić teraz i5 7600K i najwyżej potem wymienię na i7 jak będzie taka potrzeba czy od razu walnąć i7 i mieć spokój? Niby 500 zł różnicy, dla jednych dużo, dla drugich jest to przyszłościowy, lecz mniej opłacalny wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo trudniej wskazać nową grę, która nie korzysta z HT w i7 niż taką, która korzysta, więc wróżenia żadnego tu nie ma, jeśli chodzi o to na ile starczy to tutaj zaczyna się problem, AMD zamierza włączyć się do walki na wydajność, a to może jedynie ożywić zastygnięty rynek cpu. Różnica 500zł na całej platformie, tj. cpu, ram i mobo nie robi takiej przepaści, więc i7 wydaje się być dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7 :) albo RyZenza dwa tygodnie:D wstrzymaj się z pytaniem:P I5 już dzisiaj możesz sobie podarować. 4 wątki były fajne 6 lat temu:) Dzisiaj tyle ma juz pendium:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przyszłościowo to na pewno nic na samych 4 rdzeniach, bierz Xeona E3-1230 v5(~1200zł, 3.8GHz), i7 7700(~1450zł, 4.2GHz) lub drożej i7 7700k(~1600zł, 4.5GHz+).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za chwile beda Ryzeny, wiec zasadnym bedzie poczekac ten dwa tygodnie. Mozez okazac sie, ze za ta sama kase lub mniejsza, kupisz znacznie lepszy sprzet. Czekac powiadam, czekac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczę na obniżki cen procków Intela, bo na AMD nie ma co liczyć na cuda. Jak będzie w grach na poziomie i5 7500 będzie bardzo dobrze, ale nie rewelacyjnie. Poczekamy, zobaczymy. De facto po co do gier 16 wątków jak i tak z tego nie skorzysta, liczy się wysokie taktowanie i wydajność pojedynczego rdzenia, interesuje mnie wydajnosc w grach, a nie w 3D markach. Chociaż wszyscy liczmy na dobry start nowych procków od AMD, bo Intel nie musi się pocić i tylko odświeża serię wyższym taktowaniem i lepszym OC i dyktuje chore ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej liczę na obniżki cen procków Intela, bo na AMD nie ma co liczyć na cuda. Jak będzie w grach na poziomie i5 7500 będzie bardzo dobrze, ale nie rewelacyjnie. Poczekamy, zobaczymy. De facto po co do gier 16 wątków jak i tak z tego nie skorzysta, liczy się wysokie taktowanie i wydajność pojedynczego rdzenia, interesuje mnie wydajnosc w grach, a nie w 3D markach. Chociaż wszyscy liczmy na dobry start nowych procków od AMD, bo Intel nie musi się pocić i tylko odświeża serię wyższym taktowaniem i lepszym OC i dyktuje chore ceny.

 

A po co GTX970 wiecej niż 3,5GB ramu? Dla czego brak 500MB deklarowanych przez NV to lekki problem?

Bo nagle się okazało, że wyszła gierka w której GTX970 w rozdzielczości 2,5k ma 8FPS a gtx960 z prawdziwymi 4GB ma 30FPS:) I co z tego że 960 ma wolnieszy ram, gorszą szynę pamięci i wogole jest o polowe wolniejszy, jak na 970 nie da się grać a na 960 można:) Tylko czekać jak to samo bedzie się działo z włątkami:P Jak wyjdzie gra, która będzie normalnie używać 12 lub 16 włątków, to na i5 bedze można pewnie Slide Show tylko zobaczyć:]

 

 

http://pclab.pl/art72889-3.html

 

 

A stanie się to pewnie szybciej niż później:P Na bank nie za długie lata, jak brzmi temat postu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co GTX970 wiecej niż 3,5GB ramu? Dla czego brak 500MB deklarowanych przez NV to lekki problem?

Bo nagle się okazało, że wyszła gierka w której GTX970 w rozdzielczości 2,5k ma 8FPS a gtx960 z prawdziwymi 4GB ma 30FPS:) I co z tego że 960 ma wolnieszy ram, gorszą szynę pamięci i wogole jest o polowe wolniejszy, jak na 970 nie da się grać a na 960 można:) Tylko czekać jak to samo bedzie się działo z włątkami:P Jak wyjdzie gra, która będzie normalnie używać 12 lub 16 włątków, to na i5 bedze można pewnie Slide Show tylko zobaczyć:]

 

 

http://pclab.pl/art72889-3.html

 

 

A stanie się to pewnie szybciej niż później:P Na bank nie za długie lata, jak brzmi temat postu:)

To zmniejszysz tekstury z ultra na high i będziesz miał o 50% FPS wyższy na 970-tce.

Dopiero 1-2 lata temu gry przestały chodzić na 2 rdzeniach, takie procesory są od 2005 roku, jak myślisz kiedy przestaną działać na 4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zdecydować czy i5 7600K czy i7 7700K, nie chce potem żałować, że i7 będzie dużo lepsze, ale też jak dołoże to 500 zł i się okaże, że więkoszość gier będzie wykorzystywać jedynie moc i5. Kartę graficzną sobie wymienię, ale procesora już nie mam ochoty wymieniać za te 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz kupić CPU na długie lata i żałujesz 500zł na proca, którego cena jest adekwatna w stosunku do i5 ? poczekaj do kwietnia jak wyjdą zeny będą testy i być może kaby pójdzie w dół zresztą bardzo to możliwe przy tym co Trump zaczyna świrować, dolar to w końcu zacznie mocno odczuwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już jednak i7 7700K za 1599 zł Chłodzenie Grandis 2 i MSI Z270 Krait , RAM Corsair 16 GB ( 2x 8) 3200 MHz już mam dosyć czekania i chcę zacząć już grać i nagrywać :) Grafika MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB monitor 1080p., więc nie pchałem się w 1070 nie muszę mieć wszystkiego ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już jednak i7 7700K za 1599 zł Chłodzenie Grandis 2 i MSI Z270 Krait , RAM Corsair 16 GB ( 2x 8) 3200 MHz już mam dosyć czekania i chcę zacząć już grać i nagrywać :) Grafika MSI GTX 1060 Gaming X 6 GB monitor 1080p., więc nie pchałem się w 1070 nie muszę mieć wszystkiego ultra.

Dobra optymalna decyzja. :D

 

przy tym co Trump zaczyna świrować, dolar to w końcu zacznie mocno odczuwać.

A co takiego świruje, za procki się zabrał ...gdzie można o tym poczytać :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy optymalna. Jak ma grafe zmienić za 2 lata to mógł mieć i5 i 1070ke zamiast i7 i 1060ki. Koszt praktycznie ten sam. Za dwa lata by proca zmienił a gry by szybciej latały przez te 2 lata. 1060 to już teraz żaden cud .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mogę jeszcze wymienić póki nieodpakowane, ale do rozdzielczości 1080p. żeby mieć w grach po 120 klatek nie ma sensu żeby wydawać 2000 zł na kartę, która i tak się kiedyś zestarzeje, a i7 nie tak prędko. Gorzej jak gry zaczną wykorzystywać wielowątkowość,w końcu Ryzen może coś zmienić w tym temacie. Ja jednocześnie gram,nagrywam i mam 10 okienek Mozilli włączone jednocześnie, więc nie wykorzystam mocy i7? Zawsze mogę jeszcze wymienić na i5 7600K, ale wszyscy mi piszą, że przesiadka z i5 3470 na i5 7600K jest średnia i lepiej walnąć i7 a za dwa lata sprzedam 1060, która starczy na 2 lata lub półtora na wysokie lub ultra detale w 1080p. i wymienię na Voltę albo Vege. Co opinia to inna, BlackWthiteTV, Dawid20vN zmienili podejście doradzali zawsze i5K teraz doradzają i7 coś jest na rzeczy. Nie potrzebuje GTX 1070 i włączonego uberpróbkowania i ceni na ultra i antyaliasingu, kwestia 500 zł dla mnie lub 500 zł na i7. Stać mnie na i7 i GTX 1070, ale tym bardziej bym nie wykorzystał tej karty na swoim monitorze FullHD, a ja nie jestem fanatykiem ustawień ultra czy 60k/s wole stabilne 30-40 w ultra (konsolowa płynność), a sporo nagrywam filmików na yotube,a obecna i5 mega muli w tej w tej kwestii. Zastanawiałem się też nad zwykła i7 7700, która oszedniejsza jest bo nie trzeba mocnej płyty i wydajnego chłodzenia, ale ma na starcie niższe taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na teraz, do tego co robisz i7 K, jest jak najbardziej ok.

Gdy poczujesz w przyszłości potrzebę, to pomyślisz o zmianie na coś jeszcze mocniejszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli budujesz grata od zera to mimo wszystko bym poczekał na amd.

co do twojego dylematu,jak finans cię nie dusi to proste że i7

w dawnych czasach kumpel kupił i7-2600k i spokojnie sobie pyka do dziś.

a już parę lat minęło :E

zmienia tylko grafy

ale ja bym czekał

niecałe dwa tygodnie i wybór będzie prostszy ;)

 

he he he to się wychyliłem z radą jak już po ptokach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

120 klatek na 1060 i fhd?

Ciekawe jest sporo tytułów co tyle nie oferują na 1070ce ;)

 

Jak ktoś gra w 3-4 letnie gry to może faktycznie.

 

 

Ja tam na swoim skromnym zestawie po oc nie mam tych mitycznych 120 klatek ani w Wiedźminie 3, ani w Dtagon Age I, w Deus ex też chyba nie maiłem.

Zwykle to ze stabilnymi 60 jest problem...

970ka jakoś specjalnie słabsza od gtx 1060 nie jest.

Więcej nie pamiętam bo ogóleni ostatnio dość okazjonalnie grywam.

 

 

Nie chcę psuć radosci z zzakupu, coraz częściej więcej niż 4 watki będzie rpzydatne, jednak gtx 1070 jest dużo mocniejsza kartą od 1060ki (prawie dwukrotnie w wielu wypadkach).

Do tego tańsze 1070ki(te za ok 1800zł) sa droższe o ile? 500-600zł od gtx 1060...

 

Serio osobiście mając wybierać wolał bym w tym wypadku moniejszą kartę kosztem procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie chcę psuć radosci z zzakupu, coraz częściej więcej niż 4 watki będzie rpzydatne, jednak gtx 1070 jest dużo mocniejsza kartą od 1060ki (prawie dwukrotnie w wielu wypadkach).

Do tego tańsze 1070ki(te za ok 1800zł) sa droższe o ile? 500-600zł od gtx 1060...

 

Serio osobiście mając wybierać wolał bym w tym wypadku moniejszą kartę kosztem procka.

:thumbup: :thumbup: :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gtx 1070 jest dużo mocniejsza kartą od 1060ki (prawie dwukrotnie w wielu wypadkach).

 

Tak z ciekawości. Możesz podać te gry gdzie 1070 jest prawie dwukrotnie szybsza od 1060 w FHD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem zamiar założyć własny temat, ale skoro mamy tu podobny to pozwolę sobie zadać pytanie odnośnie swojego problemu.

Mianowicie posiadam aktualnie i5 4570 bez K. Kiedyś (4 lata temu) sądziłem, że na przyszłość wystarczy zmienić procesor na i7 z K i podkręcić i takim prostym sposobem dołożę do zestawu trochę wydajności.

 

Niestety ceny procesorów sprzed kilku lat są równe z cenami procesorów obecnej generacji. I tu się pojawia moje pytanie - czy zakup i7 4 generacji i ładowanie się nadal w platformę z DDR3 ma nadal rację bytu? Czy skoro procesory są w podobnej cenie, to nie lepiej zmienić platformy na Skylake/Kaby Lake? Skoro już myślę o najnowszej generacji to czy nie warto poczekać na ryzena i ew. kupić jakąś R5 6C/12T?

 

I7 :) albo RyZenza dwa tygodnie:D wstrzymaj się z pytaniem:P I5 już dzisiaj możesz sobie podarować. 4 wątki były fajne 6 lat temu:) Dzisiaj tyle ma juz pendium:)

 

Tu pierwsza odpowiedź, która dała mi do myślenia nad ew. wymianą na coś 6C/12T ew. 4C/8T (które możliwe, że nie wytrzyma próby czasu).

 

Jeżeli przyszłościowo to na pewno nic na samych 4 rdzeniach, bierz Xeona E3-1230 v5(~1200zł, 3.8GHz), i7 7700(~1450zł, 4.2GHz) lub drożej i7 7700k(~1600zł, 4.5GHz+).

 

4C/4T w moim i5 bez możliwości podkręcania powoli daje mi się we znaki przy grach, dlatego podzielam w 100% Twoją opinię.

 

Za chwile beda Ryzeny, wiec zasadnym bedzie poczekac ten dwa tygodnie. Mozez okazac sie, ze za ta sama kase lub mniejsza, kupisz znacznie lepszy sprzet. Czekac powiadam, czekac...

 

I to chyba jest najrozsądniejsza opcja. Jednak wolę się upewnić. Skoro Intel pakuje 2C/4T do Pentium (podnosi wydajność niższych modeli) to wydaje mi się, że 6C/12T to będzie właśnie takie minimum do gier za jakiś czas (już teraz topowe grafiki wymagają co najmniej i7), a przyznaję, że wymiana procesora co generację czy dwie to zwykłe marnotrawienie pieniędzy (dla mnie, bo zdaję sobie sprawę, że są osoby, dla których koszt się nie liczy w przeciwieństwie do wydajności).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak gtx 1070 jest dużo mocniejsza kartą od 1060ki (prawie dwukrotnie w wielu wypadkach).

chyba trochę przesadziłeś, rzadko 50-60% jest wydajniejsza, może jakis tytuł sie trafi, ze koło 100% więcej fps, ale to nie "w wielu przypadkach " ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba trochę przesadziłeś, rzadko 50-60% jest wydajniejsza, może jakis tytuł sie trafi, ze koło 100% więcej fps, ale to nie "w wielu przypadkach " ;)

 

wiesz z procentami jest tak że zależą od odniesienia.

odnieś 100 do 200 a potem 200 do 100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz z procentami jest tak że zależą od odniesienia.

odnieś 100 do 200 a potem 200 do 100 ;)

procent to jest procent, nie pamiętam która klasa podstawówki, jak potrafisz liczyć zawsze jest ten sam ;)

z twojego przykładu co niby ma wynikać i w jednym i drugim przypadku masz 100% więcej, (2x) , a czy to zapiszesz tak czy odwrotnie nic to nie zmienia ;), bo do czegoś i tak to musisz odnieść - w tym przypadku wartość kl/s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 7600k to porazka :) procesor ekonomiczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 7600k to porazka :) procesor ekonomiczny

:hmm: ludzie obecnie g4560 za 260 zeta na 2-3 lata sobie kupują, a ty z takim tekstem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...