Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TorgarN

Upgrade do 1080gtx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy jest wiekszy sens w zakupie gtx1080 - i czy odczuje znaczna różnicę. Chodzi mi glownie o h1z1 kotk gdzie na fullhd momentami fps leci do 100, czasem ponad 200 ale wiadomo iz korzystajac z monitora 144 wolalbym stabilniejszej pracy. Gra oczywiscie na dzis dzien kiepsko zoptymalizowana wiec moze moje bajania grosza nie sa warte. Aczkolwiek, tak prezentuje sie moj obecny setup

 

GPU : MSI GAMING GTX970 4GB DDR5

MOBO : MSI Z170A GAMING PRO s1151 Z170 4DDR4

CPU : Intel Core i5-6600K Skylake @4.10 GHz

CPU COOLING : Thermalright HR-02 - Macho Rev. B

RAM : HyperX Savage DDR4, 8GB @2400GHz

HDD : WD Blue 1TB

SDD : Samsung EVO840 120GB

CASE : Gelid Darkforce

PSU : Be Quiet! Pure Power 630

 

1st MONITOR : BenQ XL2411Z 144 Hz

2nd MONITOR : BenQ GL2460 60 Hz

 

Tak wiec reasumujac, czy na powyzszym sprzecie po apgrejdzie gpu z 970 na 1080 odczuje znaczy przyplyw mocy nie korzystajac z rozdzielczosci 4k przy 2 monitorach z ktorych wyswietlaczem obrazu gry jest tylko ten 144hz. Drugi zazwyczaj wyswietla cos w tle, chroma, pokoje w teamspeaku i przydaje sie przy zabawie z photoshopem czy obróbce video.

 

Pozdrawiam i dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1080 jest jakieś 2x szybszy od 970

 

Nie wiem w co grasz ale do 1080p dobrym wyjściem będzie GTX1070. Wyjdzie o wiele taniej a wydajność niewiele mniejsza od 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli spadki do 100 fps są powodowane przez cpu, to nic nie odczujesz (a w h1z1 tak może być), musisz sobie sprawdzić co powoduje te spadki (wykresy z logów z msi afterburner przejrzeć czy tez z hwinfo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj GPU bo nic nie ugrasz, to samo jest na GTX 980Ti OC + i7 7700K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręciłeś tego procka? Spadki mogą być spowodowane jego przeciążeniem, też bym tutaj nie obstawiał winy GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie krecilem cpu. Tzn podnioslem tylko "boost buttonem" w interfejsie mobo do 4.09 ale to raczej nie procek. Ludziom na titan x w tych miejscach spada fps z tym ze oni maja te 130-140 wtedy. Mysle ze tak jak napisal DisconnecT, czy zmnienie gpu czy tez nie - poki gry nie zoptymalizuja nic nie ugram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogoń tego skylake na 4,5GHz - bedzie szedł na standardowym napieciu, a na 1,35V powinien byc stabilny w okolicach 4,7GHz na Twojej płycie. GTX1080 napewno przyniesie Ci zysk wydajności, karta jest 2x szybsza od 970, ale nie spodziewaj sie też dwu-krotnego wzrostu fps.

Jeśli nie chcesz teraz zmieniac karty to w dość tani sposób możesz osiagnąc wydajność 1080 - kup drugą gtx970, zostanie Ci jakies 1500pln w kieszeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 jest 3x szybszy od GTX 970 :)

 

Aha i mocne XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD - 2x970 = wydajność 1080 XD

 

 

ochłoń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 jest 3x szybszy od GTX 970 :)

 

Aha i mocne XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD - 2x970 = wydajność 1080 XD

 

 

ochłoń

Odrazu 10razy, a tak fo konca to nie rozumiem o czym piszesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gniot nie gniot w SLI ma wydajność gtx1080 a to ze ciągnie 3razy tyle prądu i podgrzeje odpowiednio bude to fakt niezaprzeczalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle ze w sli ma nadal 3,5gb vramu (pamięci sie nie sumuje) do wykorzystania, więc robienie z takich kart sli nie ma kompletnie sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 jest 3x szybszy od GTX 970 :)

 

Aha i mocne XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD - 2x970 = wydajność 1080 XD

 

 

ochłoń

 

Dodaj jeszcze zero do tej trójki będzie adekwatnie do wyleczenia bólu końca pleców :lol2:

 

Trzeba chyba na głowę upaść aby sądzić że 1080 jest 3x szybsze od 970 :>

 

GTX 970 niestety teraz to gniot

 

1080 też w swoim czasie będzie gniotem :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam was bardzo, jeśli teraz mój GTX 970 idzie do wymiany, głównie za sprawą już po prostu słabych wyników (3 lata robią swoje), a w międzyczasie wyszedł GTX 980 Ti który już był 2x lepszy od 970, to czymże będzie GTX 1080 w stosunku do 970? Przecież nawet w Wiedźminie 3 na testach widać dużą przewagę GTX 1080 w stosunku do GTX 980Ti...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrec procesor, dorzuc ramuuuu i wylacz vsync na rzecz fast sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam was bardzo, jeśli teraz mój GTX 970 idzie do wymiany, głównie za sprawą już po prostu słabych wyników (3 lata robią swoje), a w międzyczasie wyszedł GTX 980 Ti który już był 2x lepszy od 970, to czymże będzie GTX 1080 w stosunku do 970? Przecież nawet w Wiedźminie 3 na testach widać dużą przewagę GTX 1080 w stosunku do GTX 980Ti...

a co ci te 3 lata niby zrobiły jak wymagania co do gier z tego okresu praktycznie stoją w miejscu ? :E często w rekomendowanych pojawiały sie w tym okresie karty słabsze od twojej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to przepraszam was bardzo, jeśli teraz mój GTX 970 idzie do wymiany, głównie za sprawą już po prostu słabych wyników (3 lata robią swoje), a w międzyczasie wyszedł GTX 980 Ti który już był 2x lepszy od 970, to czymże będzie GTX 1080 w stosunku do 970? Przecież nawet w Wiedźminie 3 na testach widać dużą przewagę GTX 1080 w stosunku do GTX 980Ti...

 

Jak byś się ogarnął to już dawno byś sobie samemu wyliczył wydajność i nie musieli byśmy być narażenia na słuchanie głupot GTX 970 ~4K GFlops, GTX 1080 ~ 9K GFlops, gdzie tu masz trzykrotność?

 

PS. GTX 970 nie jest jeszcze na rynku 3 lata, więc próbuj dalej, nie muszę chyba wspominać że przyjdzie czas że GTX 1080 będzie już kartą co najwyżej do 1080p, wtedy znowu zmienisz kartę i wyjdzie Ci x99 mocy 970 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana na 1070 lub 1080 przyniesie duży zysk fps ale nie zapomnij pogonić procka na 4.5ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaka sztuke trafi, ja swojego probowalem puscic na 4.5ghz ale nawet przy napieciu 1.39 po 3 minutach realbench wywala sie ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jaka sztuke trafi, ja swojego probowalem puscic na 4.5ghz ale nawet przy napieciu 1.39 po 3 minutach realbench wywala sie ;/

 

Po za samym Vcore są jeszcze inne wartości którymi stabilizuje się CPU, zresztą do 1.4 można spokojnie śmigać jeżeli ma się dobry glut pod czapką i T°C nie wchodzi na czerwono.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może masz słabą płytę, ja przez ręce przepuściłem z 15szt 6600k i każdy jeden szedł na 4,7 przy 1,35V.

Moj chodzi na 4,7 przy 1,32 a po podniesieniu do 1,39 stabilnie pracuje na 4,9 tylko szkoda mi go tak żyłować a i temperatury pod 80st potrafią podskoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój chodzi na 4,6ghz przy 1,3V

Teoretycznie tak jak kolega kiokio, też podchodzi pod 4,8/4,9 ale zwyczajnie żal. Podniosę o 2,3 ale tak naprawdę co mi po tym? Aż tak mi nie zależy.

 

 

A co do samego upgrade. Przeanalizowałem trochę rynek, moim zdaniem w tym momencie jest bardzo mała opłacalność zmiany w ogóle jakiegokolwiek podzespołu. Poczekam jakiś czas na ciekawy rozwój wydarzeń. Dlatego, że 1080 drogi, idealny do 1080p i zarżnie każdą grę, ale do 4K już za śłaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do samego upgrade. Przeanalizowałem trochę rynek, moim zdaniem w tym momencie jest bardzo mała opłacalność zmiany w ogóle jakiegokolwiek podzespołu. Poczekam jakiś czas na ciekawy rozwój wydarzeń. Dlatego, że 1080 drogi, idealny do 1080p i zarżnie każdą grę, ale do 4K już za śłaby.

 

To słabo analizujesz ;)

 

GTX 1080 dzisiaj to jest idealny do 1440p, ale spokojnie wymagania polecą w górę i będzie to samo co z 980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...