Skocz do zawartości
lesiu155

Kolejne FałCe

Rekomendowane odpowiedzi

 

marko - tak, jest coś takiego, czytałem, że w dieslach montowali nawet bez tempo ale u siebie to jeszcze nie wiem czy mam, czy nie

Masz rację, powinieneś mieć fabrycznie. Więc tylko wymiana manetki (2min) i programowanie 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej nie czaję co ma pedał sprzęgła do tempomatu

Czujnik jest po to żeby po naciśnięciu sprzęgła wyłączało tempomat, a obroty nie rosły.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, powinieneś mieć fabrycznie. Więc tylko wymiana manetki (2min) i programowanie 5min.

Ale to wystarczy kabel diagnostyczny czy jednak jak tak pisałem Tech czy to drugie ustrojstwo, którego nazwy teraz nie pamiętam. Bo przecież nie kupię Techa tylko po to, żeby tempomat zaprogramować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to wystarczy kabel diagnostyczny czy jednak jak tak pisałem Tech czy to drugie ustrojstwo, którego nazwy teraz nie pamiętam. Bo przecież nie kupię Techa tylko po to, żeby tempomat zaprogramować :E

OP_COM. Ja kupiłem za 100parę zł.Ale popytaj gdzieś, albo w necie ogłoszeń poszukaj, może Ci ktoś zaprogramuje.

 

A manetkę sam wymień, też po allegro sporo tego lata.

 

https://www.youtube.com/watch?v=uJCww72YUCA

 

Ale to wystarczy kabel diagnostyczny czy jednak jak tak pisałem Tech czy to drugie ustrojstwo, którego nazwy teraz nie pamiętam. Bo przecież nie kupię Techa tylko po to, żeby tempomat zaprogramować :E

Tu masz wszystko, jak byś miał ten kabel, to możesz sam zrobić wszystko.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jEY3UcJs0e0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest po to żeby po naciśnięciu sprzęgła wyłączało tempomat, a obroty nie rosły.

Głupie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te filmiki, manetkę wymienić to żaden problem tylko mnie zaprogramowanie martwiło.. Jak przyjdzie wiosna to będę pomału sobie działał i się wtedy zastanowię ale jeśli mi to ktoś za flaszkę zrobi to bez sensu kupować ten OP-COM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na miejscu kogoś nie znajdę to może wybiorę się w jakiś weekend na wycieczkę, z Warszawy daleko nie mam do Łodzi ;) Dzięki za propozycję :thumbup:

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik jest po to żeby po naciśnięciu sprzęgła wyłączało tempomat, a obroty nie rosły.

Co auto to inne rozwiązanie, w meganie wciśniecie sprzęgła totalnie anulowało prędkość na tempomacie i hamulec, gaz nie.

W toyocie wciśniecie sprzęgła powoduje poprostu przerwanie akceleracji i auto czeka na zmiane biegu [ manual] po zmianie jest zwłoka ok 1-2 sec zanim znów samo zacznie przyspieszać, tutaj tempomat wyłącza tylko hamulec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wiosna się zbliża będę pomału robił zakupy. Oleje (silnikowy Castrol 5w40 i przekładniowy) znalazłem dosyć tanio w Wawie to się przejdę - ogółem słyszał ktoś coś o firmie Petrostar? Ocen mają mnóstwo i większość pozytywy na alledrogo więc mam nadzieję, że lewizny nie sprzedają.

 

Tarcze - ATE, Bosch, Brembo? znalazłem w Wawie komplet przód+tył za ~500 za ATE. Brembo 4 dychy taniej. Oba komplety w PPH Gaweł, też mnóstwo pozytywów. Boscha w Wawie nie znalazłem ale wychodzi z przesyłką z Motostacji w Krk mniej więcej jak Brembo. Które najlepsze? Nie ukrywam, że Brembo najbardziej do mnie przemawia.

 

Zaciski - przy okazji wymiany tarcz zregeneruję zaciski, jakiej firmy wybrać zestaw naprawczy? Bez tłoczków, całkiem nieźle chodzą te, które są.

 

Jaki płyn hamulcowy? W ogóle w mądrej książce "Sam naprawiam..." jest napisane, że płyn hamulcowy zasila też obwód hydrauliczny sterowania sprzęgła i zalecają ASO czy tam mechanika ze względu na wymaganie "aby obwód sterowania sprzęgłem był odpowietrzany urządzeniem do odpowietrzania układu hamulcowego (nie dopuszcza się ręcznego odpowietrzania tego obwodu)(...). Można natomiast nadal odpowietrzać ręcznie układ hamulcowy (...)" - pytanie, co to znaczy tak po polsku? Bo nie bardzo rozumiem prawdę mówiąc... I czy nie rodzi to problemów jakichś. Ręczne odpowietrzenie układu hamulcowego załatwia sprawę?

 

Muszę też wymienić pasek wieloklinowy - Meyle czy Conti? Różnica 3 PLN na Allegro, gdzie Meyle kosztuje 37 z wysyłką, a Conti 4 dychy - dobra cena czy lewizna?

 

I skończył mi się dowód, a zbliża się przegląd - słyszałem, że niektórzy w SKP robią pieczątki w miejscu adnotacji urzędowych :E jakby policja zatrzymała to by się czepili, czy nie? Nie opłaca mi się wymieniać dowód, jeśli za 4 miesiące będę przerejstrowywał na siebie.

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że wiosna się zbliża będę pomału robił zakupy. Oleje (silnikowy Castrol 5w40 i przekładniowy) znalazłem dosyć tanio w Wawie to się przejdę - ogółem słyszał ktoś coś o firmie Petrostar? Ocen mają mnóstwo i większość pozytywy na alledrogo więc mam nadzieję, że lewizny nie sprzedają.

 

Tarcze - ATE, Bosch, Brembo? znalazłem w Wawie komplet przód+tył za ~500 za ATE. Brembo 4 dychy taniej. Oba komplety w PPH Gaweł, też mnóstwo pozytywów. Boscha w Wawie nie znalazłem ale wychodzi z przesyłką z Motostacji w Krk mniej więcej jak Brembo. Które najlepsze? Nie ukrywam, że Brembo najbardziej do mnie przemawia.

 

Zaciski - przy okazji wymiany tarcz zregeneruję zaciski, jakiej firmy wybrać zestaw naprawczy? Bez tłoczków, całkiem nieźle chodzą te, które są.

 

Jaki płyn hamulcowy?

 

Muszę też wymienić pasek wieloklinowy - Meyle czy Conti? Różnica 3 PLN na Allegro, gdzie Meyle kosztuje 37 z wysyłką, a Conti 4 dychy - dobra cena czy lewizna?

 

I skończył mi się dowód, a zbliża się przegląd - słyszałem, że niektórzy w SKP robią pieczątki w miejscu adnotacji urzędowych :E jakby policja zatrzymała to by się czepili, czy nie? Nie opłaca mi się wymieniać dowód, jeśli za 4 miesiące będę przerejstrowywał na siebie.

 

 

brałem kilka razy z petrostara w warszawie i polecam. Nie masz się czego bać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brałem kilka razy z petrostara w warszawie i polecam. Nie masz się czego bać ;)

Jedno z głowy, dzięki :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądu to niech Ci zrobią na kartce i brykaj przez te 4 miesiące, ojciec jeździł do obwodu Kaliningradzkiego i na granicy Polacy nigdy nie mieli pretensji, mimo że tam było napisane że max 30 dni, a to było z jakieś 9 miesięcy później :E, jeździj i się nie przejmuj za 4 miesiące wbiją w urzędzie w dowód i po sprawie. Musiałbyś trafić na mega służbiste aby dowód poleciał za coś takiego. Jak Cię zatrzymają to mówisz że zgubiłeś kartę pojazdu albo poprzedni właściciel dosyła i z z głowy, dlatego przegląd na kartce i nie możesz przerejestrować ;)

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj budżetowych tarcz Brembo - to jest straszny shit! Jedynie kartonik "premium". Celuj w Textar, bądź ATE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do przeglądu to niech Ci zrobią na kartce i brykaj przez te 4 miesiące, ojciec jeździł do obwodu Kaliningradzkiego i na granicy Polacy nigdy nie mieli pretensji, mimo że tam było napisane że max 30 dni, a to było z jakieś 9 miesięcy później :E, jeździj i się nie przejmuj za 4 miesiące wbiją w urzędzie w dowód i po sprawie. Musiałbyś trafić na mega służbiste aby dowód poleciał za coś takiego. Jak Cię zatrzymają to mówisz że zgubiłeś kartę pojazdu albo poprzedni właściciel dosyła i z z głowy, dlatego przegląd na kartce i nie możesz przerejestrować ;)

Tak pewnie zrobię, nie jeżdżę dużo więc może mnie nie trafią :thumbup:

 

Nie kupuj budżetowych tarcz Brembo - to jest straszny shit! Jedynie kartonik "premium". Celuj w Textar, bądź ATE.

Widzę, że Textar jest w Wawie niedrogo więc wezmę pewnie te. A jak z Boschem? Różnica niewielka w cenie.

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pewnie zrobię, nie jeżdżę dużo więc może mnie nie trafią :thumbup:

 

 

Widzę, że Textar jest w Wawie niedrogo więc wezmę pewnie te. A jak z Boschem? Różnica niewielka w cenie.

 

 

co z boscha to do kosza ;)

 

a tak na serio wolałbym textara, trw, ate albo helle pagid nawet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co z boscha to do kosza ;)

 

a tak na serio wolałbym textara, trw, ate albo helle pagid nawet

Mam podobne podejście, w Astrze G mam zamontowane z przodu Ate gładkie + jurid white, z tyłu ate + klocki ate, hamuje to fajnie, tak jak powinno, natomiast w Passacie B3 siedzą Ate powerdisc (tarcza lita) + klocki Ate, tył bębny TRW, szczęki Ate, tutaj biją pioruny spod kół, nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy i zadowolenia po zmianie z tańszych na porządniejsze, choć wyczuwam już lekkie bicie przy hamowaniu po półtorej roku i ~60k km, przy mega uważaniu na kałuże itp. Ogólnie polecam ate, na twoim miejscu wymieniłbym jeszcze płyn hamulcowy dla bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, a koszt śmieszny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne podejście, w Astrze G mam zamontowane z przodu Ate gładkie + jurid white, z tyłu ate + klocki ate, hamuje to fajnie, tak jak powinno, natomiast w Passacie B3 siedzą Ate powerdisc (tarcza lita) + klocki Ate, tył bębny TRW, szczęki Ate, tutaj biją pioruny spod kół, nie spodziewałem się aż tak dużej różnicy i zadowolenia po zmianie z tańszych na porządniejsze, choć wyczuwam już lekkie bicie przy hamowaniu po półtorej roku i ~60k km, przy mega uważaniu na kałuże itp. Ogólnie polecam ate, na twoim miejscu wymieniłbym jeszcze płyn hamulcowy dla bezpieczeństwa i komfortu psychicznego, a koszt śmieszny :)

Właśnie płyn chcę wymienić ale mam wątpliwości tak jak napisałem w tym moim ostatnim poście z pytaniami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W oplu odpowietrzane nożnie a sprzęgło też z tego co kojarze hydraulik, w passacie konstrukcja rodem z paleolitu bez abs, sprzęgło hydrauliczne, równiez odpowietrzane nożnie. W obydwu nie zauważyłem żadnych problemów. Choć wiadomo lepiej to zrobić specjalną maszyną.

Edytowane przez CeZar007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie ma z tym problemów? Bo nie mam pojęcia szczerze jak to sprzęgło zrobić, hamulce mam opisane. Chyba, że szukać po forach, tak samo jak wymiany przednich tarczy bo też w mojej mądrej książce nie jest opisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło odpowietrzasz tak samo jak hamulce. Jedyne co to na początku trzeba robić to ręką bo dopóki nie pozbędziesz się tej największej ilości powietrza z wysprzęglika to pedał nie będzie wracał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze poczytam na ten temat ale na pewno wymienię przy okazji. Tarcze wezmę textara. Tylko jaki płyn hamulcowy (jeśli marka ma jakieś znaczenie, bo w sumie DOT4 jest DOT4) no i jaki zestaw naprawczy zacisków - jak robić to porządnie.

 

Dzięki za porady, wiszę forumowe piwo :thumbup:

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyn hamulcowy u siebie zastosowałem ferodo dot 4, a zestaw naprawczy autofrena, ale niech ktoś bardziej obeznany się wypowie nt. jakości :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw autofren, a plyn hamulcowy ja leje ATE SL6 i parę osób na forum chyba też.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie ;)

 

Ten autofren to będzie to? Przyznam szczerze tan nawiasem, że nie wiem jakiej firmy mam zaciski bo chyba nie tylko ATE robiło, prawda?

Edytowane przez lesiu155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...