Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vader47

Brak 1 pinu w sockecie 1151

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Posiadam płytę główną MSI Z170A Gaming Pro. Niestety w gnieździe procesora brakuje jednego pinu. Nigdzie nie mogę znaleźć diagramu dla socketu 1151, jednak bazując na http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/core/desktop-6th-gen-core-family-datasheet-vol-1.html (str 127) brakujący pin to chyba AR29. Jedyne co znalazłem w opisie to "DDR1_DQ[27]/DDR0_DQ[59]". Czy w związku z tym jest szansa na prawidłową pracę procesora? Jeśli jeden czy dwa banki pamięci będą niesprawne to nie jest to problem uniemożliwiający pracę. Czy mogę spróbować bezpiecznie zamontować procesor i sprawdzić czy działa? Jeśli by ktoś posiadał diagram dla gniazda 1151 to serdecznie proszę o udostępnienie.

post-570110-14871906337708_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednego brakuje, ale ten po lewej na górze nad brakiem to też za ciekawie nie wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tych fotach teraz widać, że pin jest wygięty w drugą stronę. Lupa i może się uda naprostować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pin po "naprawie" :) Po weekendzie dotrze komplet podzespołów, więc sprawdzę i poinformuję czy rzeczywiście pamięć ucierpiała. W obecnym stanie mogę już montować zestaw bez większych obaw?

post-570110-14873694632876_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...