Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vip2017

g4560 temperatury

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem g4560 pentium kaby lake i zastanawiam sie czemu na pclab.pl w tescie tego procka piszą ze temperatury w stresie okolo 48 stopni,a u mnie dochodza do 60 na boxie.

Obudowa duza przewiewna tracer gordon z tylu wiatrak zalman 12cm wyciagajacy cieple powietrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCL nie robił testu G4560.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze u konkurencji pisali. Ale jak to jest. Ktos ma ten procesor pentium g4560,jak u niego temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak masz niską temperaturę, u mnie na i5 4460 1.1V dochodzi do 80 stopni na boxowym, niedługo wywalam to badziewie i kupuje jakiegoś Spartana/Fere.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz niskie temperatury! Nie paranoizuj tylko ciesz się świetnym stosunkiem cena/wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na pasywnym Karakorum dochodzą do 57 stopni w Prime95 czy tam Linxie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz normalna temperature, testowałem na zalmanie optima i nie przekraczał 50stopni. Na boxie podobnie w okolicach 55-60st. Cóż glut robi swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wrzuciłem occt program obciazajacy procka na 100% na 30 minut i na boxowym g4560 po 30 minutach osiagnął 57 stopni, obroty wiatraka boxowego 1700 i wcale go nie słychac jakoś głośno, a nawet smiem stwierdzic że jest cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na SPC Ferze 3 dochodzą do 60 stopni w stresie. Tez się zdziwilem, ze tak wysoko no ale widocznie tak musi być. Nie jest to niebezpieczna temp dla procka wiec nie ma się co martwić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie do 51 stopni w stresie ;)

Obudowa zalman Z1 neo. W pokoju mam 21-22 stopnie. Boxowego chłodzenia nie słychać.

Tymi 60 stopniami się nie przejmuj. Ostatecznie kup jakąś dobrą pastę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj właczyłem rise of the tomb raider very high dx12 i temperatury procesora na boxie dochodziły do 69 stopni, grafika około 72 stopni.

mysle ze jakbym nie miał wiatraka z tyłu obudowy to byłoby jeszcze gorzej.

 

czy mam myslec o zmianie chłodzenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie warto wymieć nawet dla własnego komfortu pracy, poza tym w lecie temperaturki na pewno będą większe ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w biosie wiatrak box byl ustawiont prawie na minimum. Teraz nie przekracza 59 stopni a tylko troche slychac wiatrak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w spoczynku z chłodzeniem Fera 3 (wentylator 500 rpm) temperatura 35-37*C jest w normie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - norma w spoczynku to 36,6. Z dowolnym chłodzeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak redakcje badają temperatury to robią zazwyczaj składając do kupy na pająka i nie wkładają do obudowy, bo zajęło by to za duzo czasu. Dlatego temperatur z testu cięzko szukać jak upchasz sprzęt do obudowy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie - norma w spoczynku to 36,6. Z dowolnym chłodzeniem.

 

No u Ciebie chyba temperatura głowy powyżej normy bo takie odpowiedzi kwalifikują się do kasowania przez moderatora.

Jeśli wydaje Ci się, że jesteś zabawny to lepiej idź schłodzić swoją główkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podawanie temperatur procesora w IDLE bez podania szczytowego VID na rdzeniach to tylko ciekawostka przyrodnicza. Redakcje prawie zawsze dostają do testów trochę lepsze sztuki, żeby sprawdzić OC i dać produktowi przychylną ocenę. Niekoniecznie nie pisali prawdy o tym, że mają 48 stopni w IDLE... Każdy procesor inaczej się grzeje. Każdy pracuje na nieco innym napięciu z nieco innym tzw. leakage. Nie uważam jednak, że koledzy wyżej mają problem z temperaturami. To jest 14 nano... Mały fizycznie rdzeń, glut i dość wysoki zegar. Musi się grzać, jak Diesel musi kopcić. Okolice 50 stopni, to dobry rezultat i nie uzasadnia zmiany chłodzenia. Chyba, że ze względów komfortu użytkowania PC, to jak najbardziej. Jednak żaden cooler nie zbije tyle temperatur co skalpowanie...

 

img_86739546.jpg

 

 

Tak więc, jak nie kręcicie, nie skalpujecie - dajcie sobie spokój. Temperatury są OK. Procesor to nie żarówka. Jeden jest cieplejszy, jeden zimniejszy... jeden BIOS wali więcej v na rdzeń, drugi mniej... Jeden używa pasty Grizzly kryonaunt drugi pasty z tuńczyka... Nie ma się co przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UnderVolt i po problemie. Z 10*C spadnie jak nie lepiej:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Undervolt na pentiumie? W sumie... Czemu nie. Chłopak dowie się co to życie na krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC i tak nie zrobisz, to chociaż Undervolt o ile płyta pozwoli. 10*C mniej wymiernie przełoży się również na kilka dB mniej:) Cicho, zimno, ekonomicznie i całkiem szybko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 MHz Pentiuma podbije jak zawalczy (przez BCLK).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...