Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Burito102

Płyta główna MSI H61M-E23 (B3), socket 1155 warto kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam okazję dokonać zakupu nowej nie używanej płyty głównej MSI H61M-E23 (B3), socket 1155 za 60 zł. Czy to dobre posunięcie, zważywszy że płyta obsługuje pamięci RAM o taktowaniu 1333 MHz oraz posiada złącza SATAII.

 

Wstępnie planowałem, że ta płyta będzie współpracować z procesorem Intel® Core™ i3-3220 Processor (3M Cache, 3.30 GHz) oraz z kością pamięci o pojemności 4 GB - 1333 MHz.Karta graficzna póki co zintegrowana.

 

Warto iść w tym kierunku? To ma być komputer zastępczy, więc nie ma sensu pakować w niego grubą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena czyni cuda. Jeśli mobek spełnia Twoje wymagania, to bierz. Ja już nie szedłbym w sprzęt sprzed 5 generacji. Wiele więcej nie wyniesie Cię wyszukanie podobnej platformy wśród używek na lga1151.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena bdb.

 

Co do opłacalności 1155 zmiażdży 1151.

 

Przykładowo i3 2100/2120 ok 120zł.

 

i3 3220 w tej cenie też dobra oferta http://allegro.pl/procesor-i3-3220-socket-1155-i6722073953.html

 

 

PS. Zależy też od zastosowania kompa, do podstawowych zadań( internet, filmy, muzyka) to nawet g530 wystarczy za 25zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer będzie miał zastosowanie do prostych czynności czyli przeglądanie internetu, oglądanie filmów, słuchanie muzyki i czasem zagranie w World of Tanks.

 

To w takiej konfiguracji może być? Czy obsługa pamięci RAM na 1333 MHz i złącza SATA II ją nie dyskwalifikują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet się nie zastanawiaj za taka kasę i bierz(pytanie tylko czy już masz tego i3?)

tylko pamiętaj o update biosu na procku sandy bo twój ivy inaczej nie ruszy

do twoich zastosowań wystarczy po sam dach :E

 

jeśli dopiero kupujesz to ciut inna bajka,pytanie ile masz pln?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ma być sprzęt zastępczy, więc wiele kasy na to nie mam tak liczyłem:

 

1.płyta główna MSI H61M-E23 (B3), socket 1155 - cena 60 zł,

2.procesor Intel® Core™ i3-3220 Processor (3M Cache, 3.30 GHz) - cena 150 zł,

3. kość pamięci GOOD RAM DDR3 4GB 1333MHz CL9 - cena 60 zł.

 

Zasilacz już mam XFX 450W wersja PRO, dysk twardy i napę także mam. Karta graficzna póki co to zintegrowana.

 

Czy to dobra cena za te podzespoły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...