Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

natan12

Dyskusja na temat kompa za około 4tysiące.

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chcę powiedzieć, że nie znalazłem działu w którym powinienem to napisać za co z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

 

 

No więc witam, chciałem abyście pomogli mi podjąć tą dość trudną jak dla mnie decyzję, początkowo chciałem złożyć komputer do maksymalnie trzech tysięcy na te chwilę jak obeznałem się w rynku jestem w stanie wydać około czterech, może nieco ponad i potrzebuje złożyć w tej cenie jak najlepszy sprzęt do grania, ewentualnie streemowania.

 

A więc przejdę od razu do rzeczy, przez ostatnie trzy dni dość intensywnego przeglądania i zaznajamiania z tematem udało mi się wybrać takie podzespoły(link do morele.net dla porównania https://www.morele.net/ inventory/info/tOHl3N/):

 

- Zasilacz SilentiumPC Vero L1 500W 80Plus (VL1-500) - 175,00 zł

- Aktualizacja BIOSU (Tak aby działała 7 generacja procesorów intela na mojej płycie głównej) - 24,00 zł

- Pamięć Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/16) - 519,00 zł

- Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) - 385,00 zł

- Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black (SPC143) - 129,00 zł

- Płyta główna MSI H110M PRO-VD, H110, DDR4-2133, SATA3, DVI, VGA, M-ATX - 229,00 zł

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 PRO HE1024 (SPC146) - 89,00 zł

- Dysk Toshiba P300 1TB - (HDWD110UZSVA) - 209,00 zł

- Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB GDDR5 - 1265,00 zł

- Procesor Intel Core I5-7600K, 4.2GHz, 6MB - 1135,00 zł

- Kabel Gembird HDMI - D-Sub 0.15m Czarny - 32,99 zł (Opcja dodatkowa ponieważ na te chwilę posiadam monitor z wyjściem VGA.)

 

Ostateczna cena całego zestawu wynosi : 4191,99 zł

 

Domyślnie planuje w przyszłości (3-6mies) dokupić płytę główną opartą o wsparcie 7 generacji procesorów intela, najlepiej od MSI aby samego i57600k podkręcić do 5 Ghz. I stąd moje obawy, czy wszystkie podzespoły do siebie pasują, czy nie będą się wzajemnie gryzły? Może macie swoje odpowiedniki takiego sprzętu?

 

 

No dobrze, ale żeby nie było tak prosto mam jeszcze poprzedni komputer który może zostać częściowym dawcą (np. tak zrobię z napędem optycznym)

 

Jego krótka specyfikacja

Buda - Dell precision T5400

2x Intel XEON E5430 4x 2.66GHz

2x 4GB DDR2 ECC

1x Segate barracuda 1tb sata2

1x Radeon HD 4850 512mb

napęd.

 

Myślę że nic w tej chwili z tego nie będzie się nadawać ale jak ktoś znajdzie jakieś zastosowanie to było by miło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i7 pomyśl jak do "streemowania".

Może od razu płytę Z270.

Link nie działa.

Jaki model monitora? w planach zmiana?

Z grubsza wstępnie ok.

Ryzen w drodze i wygląda na to że warto zaczekać z zakupem kompa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i7 pomyśl jak do "streemowania".

Może od razu płytę Z270.

Link nie działa.

Jaki model monitora? w planach zmiana?

Z grubsza wstępnie ok.

Ryzen w drodze i wygląda na to że warto zaczekać z zakupem kompa.

Zostaje jednak przy procesorach intelowskich, wieloletnie przekonania. Komputer bardziej do grania, streamowania chcę po prostu spróbować :)

 

Płyty z270 są dość drogie, chyba że dobierzecie mi od razu taką która zapewni mi OC na 5ghz procesora.

 

Monitor aktualnie mam samsunga, ale planuje zmianę za jakieś 3-6 miesięcy na te chwile się spłukałem po kupnie komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście rozważyłbym:

-rezygnację z SSD

-ew. zmiana zasilacza na Silentium Vero 600

 

+ CPU = 7700K

 

"kawałka CPU nie dołożysz" , ssd - bez problemu

 

P.S. Ja bym nie wykluczał -na starcie- "ZEN"a ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrezygnuje z pomysłu z i7.

 

Zostanę przy I5 7600k tylko teraz będę chciał ją podkręcić do 5Ghz i troszeczkę zmodyfikowałem zasilanie bo wziąłem:

Zasilacz be quiet! STRAIGHT POWER 10 600W 80PLUS GOLD do tego cooler Chłodzenie CPU SilentiumPC Grandis 2 XE1436. Niestety Cooler był zbyt duży na moją obudowę więc zmieniłem ją na Obudowa SilentiumPC Aquarius X70W.

 

 

Największy problem mamy z płytą główną, chciał bym aby ta była już na chipsecie z270 z dobrymi możliwościami OC.

znaleźliśmy takie propozycje (https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-prime-z270-a-z270-ddr4-hdmi-displayport-atx-975891/ , https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/ , https://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-fatal1ty-z270-gaming-k4-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-vga-atx-975979/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostaje jednak przy procesorach intelowskich, wieloletnie przekonania. Komputer bardziej do grania, streamowania chcę po prostu spróbować :)

Jasna sprawa.

i5K w takim przypadku będzie optymalnym wyborem.

GA-Z270-Gaming K3 wygląda ok ale nie miałem styczności.

Zasilacz armata. W tej cenie zobacz RM550X, który i tak wystarczy z zapasem. Ale jak bardzo chcesz BeQuiet to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę wam wszystkim namieszałem i często zmieniałem zdanie, ostatecznie zdecydowałem się na poniższy sprzęt.

e611e198cd64470aa595eaa6daadc19f.png

Mam nadzieje że wybrałem dobrze, że uda mi się go nieco podkręcić. Możecie napisać co uważacie o w/w zestawie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że ok.

tylko lekko przekroczona kwota ;)

Osobiście, jeśli bym mógł to zdecydował bym się na RM550X.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...