Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

skv

GTX 1060 6GG vs RX 480 8GB

Rekomendowane odpowiedzi

Tradycyjnie przy AMD trzeba się nakombinować by działało jako tako dlatego przeciętny użytkownik może tylko spieprzyć zamiast poprawić :E

Chyba nie bardzo wiesz o czym mowisz, akurat RX480 znacznie rzadziej zawiesza komputer przez przetaktowanie niz nV, jedynie wywala sterownik wiec jest mniej zabawy z osiaganiem maxymalnych wartosci, nie ma ciaglych restartow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rx480 vs gtx1070, te karty za dwa latka się zrównają a 1060 zostanie daleko w tyle. Co do prądu to macie już na tym punkcie obsesje, jakie to ma znaczenie dla zwykłego gracza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rx480 vs gtx1070, te karty za dwa latka się zrównają a 1060 zostanie daleko w tyle. Co do prądu to macie już na tym punkcie obsesje, jakie to ma znaczenie dla zwykłego gracza.

 

 

Skisłem :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być rx480 vs gtx1070, te karty za dwa latka się zrównają a 1060 zostanie daleko w tyle. Co do prądu to macie już na tym punkcie obsesje, jakie to ma znaczenie dla zwykłego gracza.

Tak samo jak Fury X zrównało się z 980Ti? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skisłem :E

Jak sytuacja wygląda teraz, gtx 970,980 vs radek 390x,R9 FURY kiedyś gtx był na listach pierwszy i radził sobie lepiej w grach teraz fury rządzi i jaka cena https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-fury-nitro-4gb-hbm-4096-bit-hdmi-3x-dp-dvi-11247-04-40g-864538/ jak by miał 8gb to nic więcej nie potrzeba, gtx1080 ma cenę przesadzoną i tylko dla bogatych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sytuacja wygląda teraz, gtx 970,980 vs radek 390x,R9 FURY kiedyś gtx był na listach pierwszy i radził sobie lepiej w grach teraz fury rządzi i jaka cena https://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-fury-nitro-4gb-hbm-4096-bit-hdmi-3x-dp-dvi-11247-04-40g-864538/ jak by miał 8gb to nic więcej nie potrzeba, gtx1080 ma cenę przesadzoną i tylko dla bogatych fanboy.

390X zawsze był szybszy niż 970 stock, konkurentem tego drugiego jest R9 390, od którego GTX 970 po OC jest nadal lepszy, Fury nie jest szybszy niż niereferencyjny GTX 980.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

390X zawsze był szybszy niż 970 stock, konkurentem tego drugiego jest R9 390, od którego GTX 970 po OC jest nadal lepszy, Fury nie jest szybszy niż niereferencyjny GTX 980.

Fury jest szybszy od 980 a od 1060 bywa znacznie szybszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fury jest szybszy od 980 a od 1060 bywa znacznie szybszy.

Jest szybszy ale od referencyjnego 980 z rdzeniem 1200-1250MHz, większość osób ma niereferencyjne karty z rdzeniem na 1300-1350, dodatkowo każda kręci się przynajmniej na 1450MHz.

Fury z kolei nie kręci się praktycznie w ogóle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szybszy ale od referencyjnego 980 z 1200-1250MHz, większość osób ma niereferencyjne karty z rdzeniem na 1300-1350, dodatkowo każda kręci się przynajmniej na 1450MHz.

Fury z kolei nie kręci się w ogóle.

 

Moja kręci się słabo na 1160 na rdzeniu a pamięć da się wykręcić max 550 mhz.

Ja mam średnią sztukę z niskim asic.

Ludzie z tego forum kręcą na 1200 i 1180.

 

Dzisiaj fury jest kartą szybsza od 980 nawet kręconej :)

 

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_1080_Amp_Extreme/29.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to średnio Fury kręci się na 1100-1150MHz(10-15%), 980 na 1450-1500MHz(19-23%).

W grach które są w miarę neutralne i narzut nie zabija wydajności te karty są porównywalne, tutaj akurat 980 na stockowych taktowaniach:

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_for_honor_pc_optymalizacja_punkt_honoru?page=0,7

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_battlefield_1_pc_wymagania_pod_kontrola?page=0,7

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_gears_of_war_4_pc_nareszcie_dobra_optymalizacja?page=0,7

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_mafia_iii_pc_optymalizacja_rozboj_w_bialy_dzien?page=0,6

https://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_wydajnosci_deus_ex_mankind_divided_premiera_bez_directx_12?page=0,14

980 jest wolniejszy mniej więcej o te ~100MHz więcej które mają karty niereferencyjne bez OC. Na TPU wykresy są stock vs stock.

Szkoda, że HBM było ograniczone do 4GB, gdyby Fiji miały 8GB byłyby dzisiaj mocarne, szczególnie w DX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj limit mocy do 250wat to "mocarność"zniknie bardzo szybko.

 

Fury X pokazuje moc tylko przy okazji wsysa niesamowite ilości energii, wydajność nie bierze się z powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja, GM200 jest pod tym względem dużo lepszy, ale nie za darmo. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HBM ma bardzo fajna cechę i jak Lipton w swoim teście odnoszę identyczne wrażenie.

Tzn. karta zachowuje się tak jak by miała tego ramu więcej ( tak 4,5 -4,8 GB) prędkość i kompresja naprawdę robią wrażenie - mój poprzedni 290x potrafił ścinać gdy zapotrzebowanie ramu przekraczało ostro 4GB.

W fury tego nie ma w większości tytułów. (spotkałem się raz na engine UE4 w Death wing space hulk ale tam to nawet 8 GB może pęknąć ;) )

 

 

No panowie a kto chciałby ujarzmiać tego potworka limitem 250 W Czy Wy czasem nie przesadzacie ??? :E

To nie jest żubr żeby go trzymać pod ochroną watów.... Nie ta karta, nie ten target...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko proste wyjaśnienie skąd bierze się tak wysoka wydajność w Fury X. Jak ktoś gra od czasu do czasu to nawet nie zauważy różnicy na rachunku za prąd.

 

Jedyny zgrzyt może zaistnieć jak ktoś posiada zbyt słaby zasilacz, ponieważ ktoś może się sugerować papierowym tdp wynoszącym 275wat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przyszłość odkładaj pieniądze już dla rx490.

 

Śmiać mi się chce też,jak sporo osób narzekało na wysokie temp poszczególnych modeli gtx1060.Teraz wam nie przeszkadzają w rx480 bo jest przyszłościowa :lol2:

Co ma przeszkadzać, mój poprzedni 290x miał 85c gorący jak diabli i suszara, teraz mam na grafie podczas gry 65c i cisza, w końcu mój pc jest cichszy podczas grania od konsoli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bandito821

nie ma to jak kłócić się o 5 fps :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kart przyszłościowych.

 

Co Wy panowie takie babalungi wypisujecie ?

 

Za rok nowe karty wychodzą, dla tego idzie się z postępem, a nie na zaś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kart przyszłościowych.

 

Co Wy panowie takie babalungi wypisujecie ?

 

Za rok nowe karty wychodzą, dla tego idzie się z postępem, a nie na zaś.

Tak jak mówisz, ja średnio grafikę zmieniam jak się zbliża koniec gwaranci, ostatnio dłużej zostałem przy tym FX bo nie chce mi się zmieniać już od roku przymierzam się do i7 i nie chce mi się z tym robić bo zaś nowy ram ddr4 nowa płyta, w przeciwieństwie do opinii innych ten cpu całkiem dobrze się sprawuje w nowych grach i mam te 60fps w 1080p na razie nic więcej nie potrzebuje. System i programy na tym fx chodzą wyśmienicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło czytać takie wypowiedzi :)

 

Głowa na karku i kasa w kieszeni.

 

 

A ja czekam na AMD Ryzen i testy na 1060 GTX.

 

Może wrócę do AMD CPU :hmm:

 

Intel ma za wysokie ceny jak na moją kieszeń.

 

Na razie siedzę na IB I3 3220 i całkiem dobrze mi to działa :)

 

Zaraz pyknę w Wiesława 3

 

 

Może zrobimy jakiś test kart na swoich kompach ?

 

Powinieneś mieć przewagę nad moim jakieś 11-13 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...