Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rediP

Ram czy warto ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam aktualnie 1x 8Gb RAM skhynix 1600MHz,

Moja płyta główna to Gigabyte GA-P67A-UD4-B3 więc obsługuje 2133MHz i teraz nasuwa się pytanie czy warto wymieniać moją 1600MHz wymieniać na 2133MHz.

I czy odczuję jakąś różnicę podczas gry w cs go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz możliwość za darmo wymienić moduł na szybszy to możesz. W innym wypadku dopłacanie nie ma sensu, różnica będzie dla Ciebie prawie niezauważalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od niedawna mam tę płytę główna, poprzednia obsługiwał max 1600MHz. Skoro to nie ma znaczenia to sobie tą zostawię, musiałbym dopłacić ok.80-100zł. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiator na pamięci? jak nie zapodasz kosmos napięcia, to raczej nie - poczytaj o podkręcaniu ram i próbuj, może chociaż te 1866 bez ruszania napięć zrobi gładko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam w biosie na 1866 i podczas włączania płyta gówna karze mi zmienić na 1600mhz , cl zmieniłem na 13 i napięcie na 1,64 ale to nic nie dało. Zmieniłem teraz na 1600mhz i cl9(oryginalnie jest cl11) i się włącza normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zawsze coś, po testuj ten cl9 w grach, nie w pulpicie :E Nie czaję tego, że mobo coś karze, jak to...jaki masz ostatni bios na płycie? Zawsze warto mieć szybsze ramy, czy to fabryczne czy poprzez OC-tak na marginesie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyskakuje mi coś takiego jak przestawię na 1866

 

testowałem cl9 w cs go przez 1h i wszystko ok. Jak by było coś źle to jak by się to objawiało ?

post-547511-14875084184529_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak posiadasz pamięci 1600 CL11 i zrzuciłeś do CL9 i działa- to już wyżej chyba nie będą chciały iść , lub musiałbyś podbijać wyżej napięcie ...

Jak będzie coś źle to się zawiesi/zresetuje itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może da się coś zrobić, jednak nie odpowiadasz na pytania :kwasny:choćby w kwestyji biosu. Sam ostatnio miałem sporo zadymy z pamięciami, wszystkie moje 5 kompletów wykazywały problemy z OC, lub, że wszystkie są uszkodzone(co jest matematycznie niemożliwe), bo nie miałem ostatniego biosu(choć wcześniej wszystkie moduły latały na zadanych taktach i starym sofcie), a automat nie znajdował nic nowego. Więc ostatnio poszukałem ręcznie i się okazało, że jest i to od dawna. Teraz puki co jeden complet wykazuje sporo problemów, tyle, że i tak o tym wiedziałem. Trochę dziwne, że możesz zbić cl, a nie da rady nieco polecieć w górę. Jeśli moduły 1600 to padaki, to nic nie idzie z nimi zrobić, w sensie zbicia cl oraz podbicia MHz, a tu ruszyły dupsko...samo 1866(dla Sandy), też nie stanowi bariery nie do przejścia. Jakie ustawiałeś timingi oraz V pod te 1866???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1866 cl-13-3 a potem nawet 15 ale to nic nie dało, V na 1,64

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj to nie tędy droga...cl 13 dla taktu 1866, jest nie do przyjęcia...to jużcl9 dla 1600, jest normalny i tak bym zostawił. Zdaje mi się, że słabawe kostki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Pamięć ADATA XPG V1.0 DDR3 8GB (2x4GB) 2133MHz CL10 (AX3U2133W4G10-DR), po zmianie częstotliwości na 1866 czy 2133 wyskakuje ten sam komunikat co wcześniej. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się podobnę bo mam podobny problem.

 

2500K na Z77X-D3H, niedawno zamieniłem słabiaste 1333 na Kingston Fury 1866 2 x 4GB. Wszędzie każdy pisze (testy i fora) że te memki z palcem robią 2133. No u mnie nie bardzo - a dałem już (do 2133) napięcie 1,7V, timingi 13-13-13-40 (fabrycznie 1,5V i 11-10-11-30) i nic, nawet biosu nie może przejść.

 

Te wcześniejsze Elixiry 1333 też w żaden sposób i w ogóle nie chciały na 1600 wejść, nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...