Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kaylo

Niestabine XMP przy 3000Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

SPecyfikacja:

-7 6700k,

-Asus Maximus VIII Hero

-G.Skill F4-3000C15D-16GVRB

 

Pamięci za żadne skarby nie chcą chodzić w profilu XMP. Zmieniałem nawet napięcie na 1.4V i testowałem z różnymi ustawieniami VCCSA i VCCIO (zaczynając na 1.15 i kończąc na 1.25).

Pamięci testowałem w programie MemTest86+ 5.01 na standardowych ustawieniach 2133 przez ok 12h zero błędów. Przy ustawieniu profilu XMP po ok 50min wyskakuje masa błędów.

 

Znalazłem nawet test tych pamięci, które były testowane na identycznej płycie jak moja link.

 

Pozostało mi szukać mniejszych częstotliwości typu 2800Mhz, czy da się coś jeszcze tym zrobić żeby działało w XMP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy?

 

Musisz poszukać ustawień manualnie.

ustaw Io/SA 1.15V - z zapasem

DRAM TIMINGs 15-16-16-35-2N i 1.35V.

To powinno załatwic sprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za przypomnienie, pojawiała się nowa wersja BIOSU 2 dni temu. Przetestuje i damn znać co z tego wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiając wszystko manualnie osiągniesz lesze wyniki.

XMP jest z zapasem napięć i rezerwą w zakresie częstotliwości.

Warto poświęcić trochę czasu na poszukanie stabilnych ustawień całkowicie manualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem BIOS, profilu XMP nie używałem tylko ręcznie ustawiłem wartości i pamięci przeszły ponad 7h test. Ale o podkręcaniu można zapomnieć, taktowania ani opóźnień nie idzie ruszyć pomimo tego, że procesor jest ustawiony na 4.6Ghz. Chyba trafił mi się słaby egzemplarz, albo ten konkretny model to po prostu szrot. Niestety przy obecnych cenach zmuszony byłem brać to co najtańsze w przeciwnym wypadku nawet bym nie rozważył kupna tego konkretnego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak te pamięci nie chca wspolpracowac z plyta. Komputer się wył. w przypadkowych mentach nawet gdy jest w spoczynku, tak jakby ktos odcial mu zasilanie (komputer dziala max 8h). W prime95 komputer bez problemu przechodzi small ftp, a gdy wł. blenda gdzie testuje cpu i pamieci to komputer sie wyl. po 5min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...