Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Estrinh

Grafika do 300zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam taki oto pc:

 

Chłodzenie- Gelid Siberian

Proc-I3 2100

Grafa- MSI r7 250 1gb ddr5

Płyta- MS-7667

Ram- crucial 4gb ddr3 1600mhz

Zasilacz- Fortron FSP350-60HHN(85)

Dysk- 1TB, 500GB, 160GB

 

Planuje rozbudować komputer o lepszą grafikę, lecz nie bardzo się orientuję co w tej cenie jest opłacalne.

Może być używana ale wolałbym by posiadała jeszcze gwarancję.

Gry które mnie najbardziej interesują to między innymi Wiedźmin 3 oraz nadchodzący Mass Effect Andromeda.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut słaby zasilacz, ciut mały budżet, jeszcze gwarancje chcesz.

Ciężko, ciężko panie

Szukaj gtx750ti 2gb jakiejś okazji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciut słaby zasilacz

Akurat ten model fortrona nie jest słaby.... 336W na linii 12V!

 

Sprzedaj obecną kartę i dołóż do gtx1050 lub suzkaj używek gtx950/gtx960

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej cenie warto brać gtx-a 750ti?

A jeśli używki typu hd7850 to boję się że długo nie pochodzą.

Dodam jeszcze że grał będę w max 720p (taki monitor), nie wiem czy to ważne ale kabel od monitora ma wejście D-SUB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten model fortrona nie jest słaby.... 336W na linii 12V!

 

Sprzedaj obecną kartę i dołóż do gtx1050 lub suzkaj używek gtx950/gtx960

Jasne, jest niezły, ale z takim gtx660 i opcjonalnym późniejszym i5 by sie napocił ;)

 

Skoro 720p to taki gtx750ti wystarczy, ale wątpie żebyś znalazł za 300, prędzej 330-350

 

ps unikaj takich podróbek https://www.olx.pl/oferta/gtx-750ti-2gb-CID99-IDgOZbT.html#b48762d45c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30 zł nie sprawi strasznie dużego problemu, a gdybym kiedyś chciał dokupić i5 2xxx to udźwignie ten zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważaj na dobór karty przy tym medionie (płyta gł.) niektóre modele radeonów czy tez gf-ów nie sa kompatybilne z tymi płytami (było kilka tematów nawet na tym forum, medion zrobił jakiegoś vendorlock-a na niektórych modelach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te 30 zł nie sprawi strasznie dużego problemu, a gdybym kiedyś chciał dokupić i5 2xxx to udźwignie ten zasilacz?

 

Ten zasilacz jest absolutnie wystarczajacy do i5 plus grafiki bioracej okolo 150W. Sam mam komputeraz na zasilaczu 150W z i5-2300 bez dedykowanej grafiki. Z gniazdka, z dwoma dyskami i dwoma kosciami pamieci, bierze 120W pod pod obciazeniem.

 

Kupowanie 500W zasilaczy do dzisiejszych komputerow jest naprawde bardzo zastanwiajacym zjawiskiem. Jak nie podkrecasz spokojnie wystarczy 350-400W. Juz wazniejsze niz waty sa parametry obciazalnosci poszczegolnych lini, a twoj Fortron akurat nie ma z tym niejmniejszych problemow.

 

Co do kart graficznych, im nowsza tym lepsza, GTX 1050 to naprawde warta uwagi propozycja, wysoka wydajnosc przy niskim poborze energii i do tego dobra relacja ceny do jakosci, moze lepiej dorzucic te 200 zl. Szukaj uzywki lub okazji, 750Ti lub 950/960. AMD nie ma racjonalnej alternatywy wtym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowanie 500W zasilaczy do dzisiejszych komputerow jest naprawde bardzo zastanwiajacym zjawiskiem. Jak nie podkrecasz spokojnie wystarczy 350-400W.

Otoz nie do konca. Niekiedy kupuje sie mocniejszy zasilacz po to, aby ten pracowal w pasywie (bez zalaczania wentylatora), np. kupujesz RX650x do zestawu jak u mnie i zasilacz praktycznie caly czas pracuje jako pasywny. Przy OC i obciazeniu od czasu do czasu zalaczy sie wentylator. Tutaj priorytetem jest cisza. Na 350W zasilaczu, nie ma mowy o pasywnej pracy, bedzie glosniej - wiadomo. Kwestia tego, co sie oczekuje od takiego zasilacza. U mnie ma byc cicho, u Ciebie nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej cenie warto brać gtx-a 750ti?

A jeśli używki typu hd7850 to boję się że długo nie pochodzą.

Dodam jeszcze że grał będę w max 720p (taki monitor), nie wiem czy to ważne ale kabel od monitora ma wejście D-SUB.

 

Teraz też zamawiałem nową kartę i także mam stary monitor z wejściem D-sub. Będziesz musiał dokupić przejściówkę lub cały kabel DisplayPort > D-sub. Obecnie nowe, budżetowe karty mają zazwyczaj tylko DisplayPort, HDMI i DVI-D (tylko sygnal cyfrowy). Do DVI-D nie można już tak prosto podpiąć monitora przez przejściówkę jak w DVI-I. Ja sobie zamówiłem cały kabel za 35 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A za ile można kupić tego gtx 950? Bo patrzyłem na benchmarki i w wielu grach 750ti radzi sobie dobrze +to, że ja zejdę z rozdzielczości do 720p co jeszcze zwiększy wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pytasz o 950 czy 750ti?

950 mają horrendalne ceny teraz, za ok 500zł używane gdzie za 530~ mamy nową gtx1050

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli się zdecyduje na tego gtx 750ti to jaką wersję wybrać (producent itp.)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX650ti boost, GTX750, GTX750ti, jak ci się uda to GTX660

dowolna wersja, aby nie z turbiną, dobrze jakby gwarancja była (dotyczy bardziej gtx7xx)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powalczyłbym o Palita. Myśle że 350-360 można jeszcze dać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu pieprzycie?

Skąd takie ceny z kosmosu za takiego śmiecia i do tego magiczne 128 bit?

Na forum widzę fajne rzeczy za śmieszne pienie w dziale "sprzedam",a polecacie mu aledrogo.

Za 580 jest GTX 670,więc ile ta padaka 750Ti jest realnie warta?.

Co do wyjść DVI-D we współczesnych grafikach,to nie ma tam żadnego sygnału analogowego i nie istnieje żaden "kabel" DP/DVI->D-sub.

W takim przypadku można dać konwerter DVI/DP->D-sub wpinany w port i z tegoż portu zasilany.

Jakie tu kołki siedzą,że takie coś polecają-masakra jakaś i zero pojęcia o temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest jakaś grafika używana do 300-350zł (bez gwarancji) i w miarę bezawaryjna a przede wszystkim lepsza od tej 750ti? Bo jeśli miałaby nie mieć gwarancji to liczyłbym na coś sporo mocniejszego od tego gtx.

Dodam jeszcze, że w zasilaczu mam wolne tylko 2x molex na ewentualną przejściówkę do zasilenia karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli bym dołożył to jakie są opcje za 400zl, 450zl, 500zl? I czy wogóle te karty coś dadzą przy tym procesorze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim przedziale cenowym masz juz gtx 770/780 albo Radeona 290 ale one bede wymagaly juz wiekszego zasilacza. Ten ktory masz bedzie troche za slaby, moze na styk ale bez zapasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Wy tu pieprzycie?

Skąd takie ceny z kosmosu za takiego śmiecia i do tego magiczne 128 bit?

Na forum widzę fajne rzeczy za śmieszne pienie w dziale "sprzedam",a polecacie mu aledrogo.

Za 580 jest GTX 670,więc ile ta padaka 750Ti jest realnie warta?.

Co do wyjść DVI-D we współczesnych grafikach,to nie ma tam żadnego sygnału analogowego i nie istnieje żaden "kabel" DP/DVI->D-sub.

W takim przypadku można dać konwerter DVI/DP->D-sub wpinany w port i z tegoż portu zasilany.

Jakie tu kołki siedzą,że takie coś polecają-masakra jakaś i zero pojęcia o temacie.

 

Właśnie dzisiaj przyszła do mnie GTX 1050 i kabel DisplayPort > D-sub, podpiąłem i działa. Wtyczka portu VGA jest dosyć duża, więc pewnie tam jest konwerter. Kabel to ten:

 

https://www.morele.net/kabel-elmak-displayport-d-sub-1-8m-czarny-savio-cl-92-789644/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli bym dołożył to jakie są opcje za 400zl, 450zl, 500zl? I czy wogóle te karty coś dadzą przy tym procesorze?

 

Według przyklejonego tematu najtańsze opcje to GTX 1050 2GB lub RX 460 4GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za ciut ponad 500zł dostaniesz gtx1050.

Za 400-450 nic ciekawego niema chyba że znajdziesz gtx950 na długiej gwarancji, ale narazie ceny są chore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...