Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Inny_nick

Rozłączanie sygnału Wi-Fi - Windows 7 / Lenovo G500 / ASUS-RT-N12E

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam problem z moim połączeniem Wi-Fi. Mianowicie kilka do kilkunastu razy dziennie rozłącza mnie z bezprzewodowym internetem - laptop wówczas zachowuje się przez kilka sekund tak, jakby w ogóle nie widział żadnej sieci Wi-Fi (a normalnie łapie mnóstwo sygnałów), potem nagle zaskakuje, łapie wszystkie sygnały i łączy się z głównym domowym. Całość trwa 10-20s - wystarczająco, by wywalić z gry albo przerwać ładowanie filmu :mad2:

 

Czy ktoś może wiedzieć, co powoduje te przerwy?

 

Oprogramowanie routera zaktualizowałem, sterowniki karty sieciowej również.

Właściwość "802.11 Preamble" w zaawansowanych ustawieniach karty sieciowej ustawiłem na "Automatyczne", a Ustawienia karty sieci bezprzewodowej w opcjach zasilania na maksymalną wydajność.

 

Posiadam Windows 7 Ultimate 64-bit

Komputer to Lenovo G500h

Router: ASUS RT-N12E (choć na poprzednim było podobnie :/ )

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj inSSIDer, ale poszukaj wersji 3, jest darmowa. Zobacz co się dzieje w eterze.

Jak nie wiesz jak zinterpretować to co program wyświetli, to wrzuć tu printscreena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem i w eterze dzieje się jak na załączonym obrazku. Niestety nie potrafię tego zinterpretować :kwasny:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na obrazku to masz kiepski poziom sygnału. Na dokładkę na pobliskim kanale masz sieć UPC o silniejszym sygnale, który prawdopodobnie zakłóca. Rozwiązania są dwa. Przejście na pasmo 5GHz albo na połączenie kablowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Żeby przejść na 5 GHz rozumiem, że jest potrzebny nowy router?

Czy za duża ilość sygnałów to na pewno powód tego, że komputer przez kilka sekund w ogóle nie widzi sygnałów WiFi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Żeby przejść na 5 GHz rozumiem, że jest potrzebny nowy router?

Czy za duża ilość sygnałów to na pewno powód tego, że komputer przez kilka sekund w ogóle nie widzi sygnałów WiFi?

 

Router jak i karta WLAN w laptopie powinny obsługiwać pasmo 5GHz. Proponuję pokombinować na rotuerku z kanałami. Zmień sobie na inny kanał sieci na routerze proponuję 4.

Zobacz siłę sygnału na swoim routerze - może da się zwiększyć. W ustawieniach karty sieciowej w zakładce "zarządzanie energią" wyłącz zezwalanie na wyłączanie urządzenia w celu oszczędzania energii <- mi parę razy pomogło. W ustawieniach karty sprawdź również pasmo preferowane. Jeżeli masz możliwość wybrać pomiędzy 2.4 a 5GHZ a router jest tylko na 2.4GHz ustaw na lapku na sztywno 2.4 - często ta wartość jest na "auto", Zaktualizuj BIOS ostatecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...