Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dhaarni

Komputer sam się wyłącza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż mam problem z kompem, nagle z niewiadomych przyczyn się wyłącza. Po prostu działa, działa i nagle boom reset. Co to może być? Nie wiem od czego zacząć, myślałem że to wina listwy bo była dosyć średniej kondycji ale jednak nie.

 

Z góry dzięki pany!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich konkretnie przypadkach się wyłącza (gry, czy lightowe przeglądanie neta). Wyłącza się czy resetuje i włącza z powrotem?

Podaj jakieś wykresy obrazujące temperatury i napięcia w jednostce centralnej. To na początek. Podaj też konfiguracje maszyny.

Może trzeba odkurzyć kompa, albo jakoś zadbać o lepszą kondycje chłodzenia, ale to będzie wiadomo po tym jak zrobisz to co powyżej. Chyba nie ten dział. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich konkretnie przypadkach się wyłącza (gry, czy lightowe przeglądanie neta). Wyłącza się czy resetuje i włącza z powrotem?

Podaj jakieś wykresy obrazujące temperatury i napięcia w jednostce centralnej. To na początek. Podaj też konfiguracje maszyny.

Może trzeba odkurzyć kompa, albo jakoś zadbać o lepszą kondycje chłodzenia, ale to będzie wiadomo po tym jak zrobisz to co powyżej. Chyba nie ten dział. :D

Normalnie, podczas przeglądania netu bez żadnego wysiłku kompa normalnie się wyłącza.

Konfiguracja jest w moim opisie, odkurzałem go niedawno i raczej to nie pomogło. Właśnie szukałem odpowiedniego działu ale to jest problem trochę ogólny więc nie wiem w jakim dziale powinien być, zasilacz raczej najbardziej no ale nie jestem pewien.

Tutaj temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś jak padał zasilacz. Komp też od czasu do czasu po prostu całkowicie się nagle wyłączał bez powodu, potem zaczęło się to dziać coraz częściej, aż w końcu jak pewnego dnia się wyłączył, to już się potem nie chciał włączyć. Wymieniłem zasilacz na nowy i komputer odżył. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja jest w moim opisie, odkurzałem go niedawno i raczej to nie pomogło.

Może nie ma dobrego przewodnictwa cieplnego między procesorem a radiatorem. Ja bym mimo wszystko obadał, jak jest z temperaturami CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak takie masz temperatury przy przegladania netu lub w w bezczyności (42-58) to ciut wysokie-może pora wymienić pastę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj jeszcze logi systemowe. Może coś więcej będzie. 58C maks więc nawet jeśli słaba pasta czy chłodzenie, to i tak za mało żeby go resetować. Sprawdź smart dysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś jak padał zasilacz. Komp też od czasu do czasu po prostu całkowicie się nagle wyłączał bez powodu, potem zaczęło się to dziać coraz częściej, aż w końcu jak pewnego dnia się wyłączył, to już się potem nie chciał włączyć. Wymieniłem zasilacz na nowy i komputer odżył. ;)

Właśnie coraz bardziej jestem za tym że to wina zasilacza... Bo czytałem kiedyś na jego temat (jak juz go miałem) że nie utrzymuje napięcia no ale przez dłuugi czas było wszystko w porządku...

 

Może nie ma dobrego przewodnictwa cieplnego między procesorem a radiatorem. Ja bym mimo wszystko obadał, jak jest z temperaturami CPU.

Właśnie jak go czyściłem to pasy prawie nie bylo wgl pasy ale mimo to temperatury są chyba w porządku? Nie wierze że przez to by się wyłączał. Tutaj temperatury CPU itd

 

Przejrzyj jeszcze logi systemowe. Może coś więcej będzie. 58C maks więc nawet jeśli słaba pasta czy chłodzenie, to i tak za mało żeby go resetować. Sprawdź smart dysków.

Ściągnąłem program CrystalDiskInfo i według niego Stan dysku jest DOBRY. Wiec raczej to nie wina dysku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury masz w miare ok. Mogłyby być ciut niższe, ale to nie one są powodem restartu. Niech ktoś się wypowie na temat napięć, bo ja nie bardzo umiem interpretować to co tam jest napisane. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tak kiedyś jak padał zasilacz. Komp też od czasu do czasu po prostu całkowicie się nagle wyłączał bez powodu, potem zaczęło się to dziać coraz częściej, aż w końcu jak pewnego dnia się wyłączył, to już się potem nie chciał włączyć. Wymieniłem zasilacz na nowy i komputer odżył. ;)

Dokładnie takie same objawy miałem jak mi padał zasilacz.

 

Do autora tematu: Pada ci zasilacz. Takie twarde wyłączenia w "idlu" to na bank jest umierający zasilacz. Będzie coraz gorzej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same objawy miałem jak mi padał zasilacz.

 

Do autora tematu: Pada ci zasilacz. Takie twarde wyłączenia w "idlu" to na bank jest umierający zasilacz. Będzie coraz gorzej.

Idzie coś z tym zrobić czy pozostaję po prostu kupić nowy zasilacz?

 

No bo panowie jak nie zasilacz to co? Raczej bezdyskusyjnie zasilacz powoli odchodzi :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...