Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dubi82

wentyle 2x120 i 2x140 ciche i wydajne

Rekomendowane odpowiedzi

witam panowie potrzebuje 4 wentyle 2x120,2x140(bez żadnych świecidełek) do gladius-a m35w zależy mi na ciszy przede wszystkim ;) czekam na propozycje z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz budżet na wentylatory?

max 300zł ale było by fajnie coś taniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Alpenfohn Wing Boost - są w wersji 120 i 140mm, albo Venturi HF-12 i HF-14.

venturi troche cena zabija :P ale wing boost-y całkiem spoko masz je może?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem je do kilku kompów, które składałem - sprawdzona konstrukcja, dobre łożysko, dobra konstrukcja do mieszania powietrza w obudowie. W tej kasie ciężko o coś lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkładałem je do kilku kompów, które składałem - sprawdzona konstrukcja, dobre łożysko, dobra konstrukcja do mieszania powietrza w obudowie. W tej kasie ciężko o coś lepszego.

Też mnie zainteresowały. Skąd na morele taka różnica w cenie dwóch tych samych wentyli?

 

1. https://www.morele.net/alpenfohn-wing-boost-2-plus-pwm-84000000111-643411/

2. https://www.morele.net/alpenfohn-wing-boost-2-plus-pwm-84000000113-643413/

 

Jedynie zauważyłem, że ostatnia końcowa cyfra się różni, co o tym świadczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka kordu determinuje kolor - widocznie zielone kiepsko się sprzedają i chcą się tego pozbyć po niższej cenie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka kordu determinuje kolor - widocznie zielone kiepsko się sprzedają i chcą się tego pozbyć po niższej cenie :P.

Dzięki za odpowiedź, jak dla mnie zielone lepiej wyglądają, ale to kwestia gustu, a co powiesz o be quiet! Pure Wings 2 w porównaniu do Wing Boost 2? bo podobny przedział cenowy.

 

https://www.morele.net/be-quiet-pure-wings-2-bl039-793064/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pure Wings 2 mają gorsze łożysko - rifle bearing czyli ulepszony ślizg. WB2 mają łożysko FDB, które cechuje lepsza kultura pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg testów które można znaleźć w necie Wing Boost 2 wydajność poniżej średniej w klasie, hałas i kultura pracy OK. Venturi to półka bądź nawet 2 wyżej, przy podobnej głośności wydajność +50%. Mowa o wentylach 140. Jeśli chodzi o 120 to Wing Boost 2 wypada praktycznie tak samo jak 140 (głośność, wydajność), co sprawia iż jest lepszy w swojej klasie niż 140 na tle wentyli w jego rozmiarze. Co do bequiet to cieżko zdecydować w co wierzyć. Jedni chwalą, inni krytykują, a jeszcze dochodzą różne testy porównawcze całkowicie ze sobą sprzeczne. Inna sprawa, iż w polskim necie nikt chyba nie umie testować wentylatorów/chłodzeń. Jak ktoś w teście puszcza wszystkie wentyle na np: 1000 obrotów i na podstawie tego wydaje werdykt to jest to dla mnie test z d***. Co mnie obchodzi ile się kręci wentylator, mnie interesuje hałas jaki wytwarza i jaką wydajność przy tym oferuje, np: ile dany wentyl przepompuje przy głośności 20db - ile ma przy tym obrotów to ja mam gdzieś. To jak jarać się Pentiumem IV 3,2 GHz bo ma więcej MHz od i5-6400 ;) EDYCJA: ktoś mi może powiedzieć dlaczego kasuje mi formatowanie w tym poście? 3 razy poprawiałem i ciągle to samo, zlewa mi tekst w 1 akapit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg testów które można znaleźć w necie Wing Boost 2 wydajność poniżej średniej w klasie, hałas i kultura pracy OK. Venturi to półka bądź nawet 2 wyżej, przy podobnej głośności wydajność +50%. Mowa o wentylach 140. Jeśli chodzi o 120 to Wing Boost 2 wypada praktycznie tak samo jak 140 (głośność, wydajność), co sprawia iż jest lepszy w swojej klasie niż 140 na tle wentyli w jego rozmiarze. Co do bequiet to cieżko zdecydować w co wierzyć. Jedni chwalą, inni krytykują, a jeszcze dochodzą różne testy porównawcze całkowicie ze sobą sprzeczne. Inna sprawa, iż w polskim necie nikt chyba nie umie testować wentylatorów/chłodzeń. Jak ktoś w teście puszcza wszystkie wentyle na np: 1000 obrotów i na podstawie tego wydaje werdykt to jest to dla mnie test z d***. Co mnie obchodzi ile się kręci wentylator, mnie interesuje hałas jaki wytwarza i jaką wydajność przy tym oferuje, np: ile dany wentyl przepompuje przy głośności 20db - ile ma przy tym obrotów to ja mam gdzieś. To jak jarać się Pentiumem IV 3,2 GHz bo ma więcej MHz od i5-6400 ;) EDYCJA: ktoś mi może powiedzieć dlaczego kasuje mi formatowanie w tym poście? 3 razy poprawiałem i ciągle to samo, zlewa mi tekst w 1 akapit

 

To chyba przypadłość Google Chrome. Mam tak samo. Na firefoxie już tego problemu nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem i edytowałem przez FF właśnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam alpeny, w jednym mam 3 sztuki pracują od października bez problemowo, w drugim już ~2lata. I w jedynm i w drugim wyglądają i pracują jak nowe. W poziomie i pionie cisza. W zestawie kołki gumowe montażowe, bodajże śrubki i rozgałęźnik/przedłużka. Polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...