Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arturao2

Problem z Bang and Olufsen Audio Control

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tydzień temu zakupiłem laptopa HP OMEN 17-w100ne z chipsetem Intel HM170. Na sprzęcie był wgrany system windows 10 Home 64-bit. Podczas testowania sprzętu zauważyłem (a raczej moi znajomi), że podczas rozmów na komunikatorze Skype można odnotować problemy. Problemy te polegają na tym, że gdy korzystam z mikrofonu wbudowanego to w tle pojawiają się dźwięki wirującej pralki, a wypowiadane zdania są "pociętę", natomiast użycie mikrofonu zewnętrznego daje lepszy efekt - jednak dalej słychać ogromne szumy. Mikrofon zewnętrzny jest sprawny co potwierdziłem na starym laptopie.

 

W laptopie są wbudowane głośniki Bang & Olufsen oraz zainstalowane najnowsze sterowniki Realtek High Definition Audio.

Przypuszczam, że problemem są własnie takowe sterowniki. Zwykle wystarczyło ustawić odpowiednie poziomy głośności (suwakiem: głośność i wzmocnienie) we właściwościach urządzeń do nagrywania, ewentualnie zmienić format domyślny na jakość DVD, a w rozszerzeniach włączyć opcję wyciszania szumów/tłumienia zakłóceń. Jednak żadnej z tych opcji pomimo, że posiadam najnowsze sterowniki nie posiadam. Mało tego irytuje mnie Bang & Olufsen Audio controler, który jest dość ubogi w ustawienia mikrofonu. W menadżerze urządzeń odinstalowałem sterowniki Realteka i powróciłem do ustawień High Definition Audio, jednak pomimo drobnej poprawy szumy dalej miał miejsce. Postanowiłem ponownie zainstalować sterowniki Realtek z myślą, że uda mi się zainstalować Realtek Audio Manager oraz, że pojawi się zakładka "rozszerzenia" w ustawieniach mikrofonu. Po instalacji sterowników wróciłem do sytuacji początkowej, a na komputerze znowu pojawił się Bang & Olufsen Audio Control.

 

Przeszukiwałem różne fora i poradniki jednak na nic się one nie przydały. Ostatecznie stworzyłem wirtualny Mikrofon, który przy odpowiednich ustawieniach wtyczek FX pozwala osiągnąć poziom w miarę satysfakcjonujący ale to nadal nie to co chciałbym osiągnąć (tutaj pojawia się 2-u sekundowe opóźnienie w wypowiedziach).

 

Czy ktoś ma jakąś koncepcję w jaki sposób zainstalować Realtek Audio Managera zamiast Bang & Olufsen Managera albo jak pozbyć się tych dziwacznych efektów w tle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...