Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Laytenek

Zegarek do 600 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

Też się dużo naczytałem o dokładności i się tego obawiałem, ale swój zacząłem używać dopiero od niedawna, to też nie zaobserwowałem większych ubytków w czasie, choć bez przerwy działa dopiero jakieś 5 dni. Wcześniej jak napisałeś, ustawiałem go codziennie, bo za słabo nakręcałem i stawał 8:E.

Z drugiej strony o kwarc nie trzeba się obawiać w żadnych stopniu + ta dokładność.

Będę miał zagwozdkę przy zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem masz jakiś z myśleniem.

 

1. Nie to ładne, co ładne, ale co sie komu podoba.

 

2. Zegarek dopasowuje się do stylu ubierania. Dla siebie musiałbym kupić inne.

 

Najprawdopodobniej masz totalnie spaczony gust.

Pokaż coś ładnego według ciebie.

1. No, ale jak coś jest ochydne to jest.

2. Hoho patrząc jak sie ubierasz to wątpie żebyś miał jakikolwiek styl. No chyba, że stylem są niedopasowane spodnie i za szerokie marynarki :D

 

No, ale OK. W moim guście(wszystko do 600zł coby nie było):

KLIK

 

 

Dla kolegi :

https://www.e-watches.pl/fossil-jr1356-zegarek-fossil-nate-fuel-trend.html

https://www.e-watches.pl/festina-f16861-1-sport-chrono-16861-1.html

https://www.e-watches.pl/citizen-an8050-51a-zegarek-citizen-super-chronograph.html

 

Ogolnie ja nie przepadam z bransoletkami, wole paski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

2. Hoho patrząc jak sie ubierasz to wątpie żebyś miał jakikolwiek styl. No chyba, że stylem są niedopasowane spodnie i za szerokie marynarki :D

 

Tjaaa, bo ty mnie widziałeś.

 

Chyba żartujesz. To są totalne paskudy.

Ta Festina straszy, ale Fossil jest odrażający.

Naprawdę paskudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz. To są totalne paskudy.

Ta Festina straszy, ale Fossil jest odrażający.

Naprawdę paskudy.

To twoje zdanie a piszesz tylko dlatego, że ja napisałem pierwszy, że twoje propozycje są fatalne, bo są.

Niech sobie kupi g-szoka jak 90% młodych ludzi ubranych jak on :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

To twoje zdanie a piszesz tylko dlatego, że ja napisałem pierwszy, że twoje propozycje są fatalne, bo są.

Niech sobie kupi g-szoka jak 90% młodych ludzi ubranych jak on :)

Nie.

 

Tego Fossila dawno widziałem i uznałem za paskudnego.

 

 

G-Shocki to też pomyłka.

Nadto - jemu propozycje się spodobały. A Ty naprawdę straszne paskudy pokazałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie.

 

Tego Fossila dawno widziałem i uznałem za paskudnego.

Dużej czesci mlodziezy sie podoba i nie jest taki obciachowy jak g-shock. Po za tym jest bardziej przejrzysty niż twoje propozycje(W każdej zlewają sie te tarcze :lol2: )

 

G-Shocki to też pomyłka.

Wiem koleś :)

 

Nadto - jemu propozycje się spodobały. A Ty naprawdę straszne paskudy pokazałeś.

Co byś nie wkleił to mu sie spodoba.

Twoje propozycje są okropne, katastrofalne i brzydkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Dużej czesci mlodziezy sie podoba i nie jest taki obciachowy jak g-shock. Po za tym jest bardziej przejrzysty niż twoje propozycje(W każdej zlewają sie te tarcze :lol2: )

 

 

Wiem koleś :)

 

 

Co byś nie wkleił to mu sie spodoba.

Twoje propozycje są okropne, katastrofalne i brzydkie

Do :kupa: mnóstwo much leci. Nie mogą się mylić.

 

 

Być może masz coś ze wzrokiem, skoro potrzebujesz takich kontrastów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście poluje na Zeppelin Flatline z granatową tarczą

Z granatową tarcza jest wyraźnie tańszy od innych? :EZegarek do 600 złotych.

 

 

Seiko 5 w automacie :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Z granatową tarcza jest wyraźnie tańszy od innych? :EZegarek do 600 złotych.

 

 

Seiko 5 w automacie :).

Nie. Po prostu wskazałem jaki zegarek trafia w mój gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Po prostu wskazałem jaki zegarek trafia w mój gust.

Do źle skrojonej marynarki raczej się nie nada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie ten podoba:

 

https://www.casio-europe.com/euro/products/watches/g-shock/gw-m5610-1er/

 

mam takowego od dwoch lat, nie mam problemow z nim. funkcja radiowego ustawiania czasu jest calkiem wygodna :)

i na tyle jest on nie-bajerancki, ze nie rzuca sie w oczy nawet w czasie bardziej oficjalnych sytuacji.

a jak nie to, to G10 CWC badz MWC (sam mam tego pierwszego, z lat 90'ych bodajze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Do źle skrojonej marynarki raczej się nie nada :)

 

Wymyślaj dalej.

Masz jakiś ewidentny problem.

 

 

Na pewno nie nadałby się do twojego dresy i żółtych najek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymyślaj dalej.

Masz jakiś ewidentny problem.

Mowie co widzialem na foto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

No, jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do tematu. Tak Gordon, tamte co zaproponowałeś są albo paskudne, albo tylko brzydkie. I mówienie o kimś, że ma spaczony gust, bo nie podobają mu się zegarki z milionem cyferek, funkcji, tarcz i kolorów może co najwyżej świadczyć o twoim bezguściu, tym bardziej, że prostotę i klasykę negujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Włączę się do tematu. Tak Gordon, tamte co zaproponowałeś są albo paskudne, albo tylko brzydkie. I mówienie o kimś, że ma spaczony gust, bo nie podobają mu się zegarki z milionem cyferek, funkcji, tarcz i kolorów może co najwyżej świadczyć o twoim bezguściu, tym bardziej, że prostotę i klasykę negujesz.

Nie neguję.

 

Garnituowiec nie pasuje do bluzy z kapturem, wiesz?

 

Klasyka i prostota jest okej, ale tam gdzie jest na nią miejsce.

 

Nadto widać nie masz pojęcia o klasyce i zegarkach. Poczytaj czym jest/był chronograf. Ignorancja pełną gębą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adriatica ma kilka ładnych pozycji. Sam posiadam A11601213CHC i jestem zadowolony. Nie jest to jakość wykonania zegarków np. Certiny, ale jak się o nie dba, to długo służą. Przynajmniej te droższe modele.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do :kupa: mnóstwo much leci. Nie mogą się mylić.

 

 

Być może masz coś ze wzrokiem, skoro potrzebujesz takich kontrastów.

 

Ale ze od kiedy gshock jest fuj ?

 

Przy okazji podepnę się pod temat, chodzi mi po głowie taki Casio jako zegarek codzienny tylko nie wieńczy nie jest trochę przesadzony.

 

Edifice-EQB-700-with-Sophisticated-of-Sumaho-cooperation-2-1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Ale ze od kiedy gshock jest fuj ?

Odkąd widziałem go na kolesiu w garniturze :E

 

On jest dobry dla pracujących fizycznie - wtedy to ma pełne uzasadnienie.

Ale "każualowo"?

Może za dużą wagę przykładam do zegarków, nie wiem.

 

 

Przy okazji podepnę się pod temat, chodzi mi po głowie taki Casio jako zegarek codzienny tylko nie wieńczy nie jest trochę przesadzony.

 

Nie będzie za mały na twoją łapę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gshock zaliczył już jakieś 2200 zjazdów pod ziemię a że ładowany jest słońcem to muszę z nim chodzić, wypraszam sobie :D

 

Co do edifice to właśnie są spore, nawet bardzo. Wielkość porównywalna do gshocka właśnie. Ogólnie rozglądam się za czymś na dłużej i nie wiem w jakie marki uderzyć. Mam sentyment do Tissota, Certiny tez mi się podobają tylko nie wiem czy to nie są firmy trochę na pokaz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Gordon Lameman

Co do edifice to właśnie są spore, nawet bardzo. Wielkość porównywalna do gshocka właśnie. Ogólnie rozglądam się za czymś na dłużej i nie wiem w jakie marki uderzyć. Mam sentyment do Tissota, Certiny tez mi się podobają tylko nie wiem czy to nie są firmy trochę na pokaz ?

W tym to nie pomogę. Mój zawód wymaga marki na pokaz :E :E :E

 

 

Z takich w miarę dużych to chyba jeszcze LORUS i SEIKO robią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój gshock zaliczył już jakieś 2200 zjazdów pod ziemię a że ładowany jest słońcem to muszę z nim chodzić, wypraszam sobie :D

 

Co do edifice to właśnie są spore, nawet bardzo. Wielkość porównywalna do gshocka właśnie. Ogólnie rozglądam się za czymś na dłużej i nie wiem w jakie marki uderzyć. Mam sentyment do Tissota, Certiny tez mi się podobają tylko nie wiem czy to nie są firmy trochę na pokaz ?

Certina i Tissot są mocno rozpoznawalne. Czy są dobre? Zależy jakie modele i na jakim mechaniźmie. Są mechanizmy z elementami z tworzywa, mają różne opinie. Ja osobiście już kwarców nie kupuje a pewnie tylko takie coś wchodzi w grę choć ... nie wiem jaki masz budżet. Zerknij na forum kmziz. Są działy z pytaniami o zegarki, jest również bazarek, na którym można kupić ciekawe zegary w dobrej cenie w super stanie.

Jeśli chcesz kupić trwały zegarek to polecam mechanika. Od czasu do czasu serwis i będzie trwał. Kwarc to nic innego jak elektronika, która pewnie siądzie prędzej czy później (nie liczę kwarców z wysokiej półki lub połączeń mechanika z kwarcem jak Seiko Spring Drive). Generalnie zależność jest taka, że "Szwajcar" w tym samym budżecie co przykładowo Japończyk jest trochę gorzej wykonany(szlify, koperta, tarcza, indeksy, często bransoleta). Ale jeśli ma być bardziej prestiżowy to wiadomo ;) Ponadto zacne manufaktury jak np. IWC wkłada do swoich zegarków w niemałych pieniądzach Etę 2824 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Właśnie o to mi chodzi. Tzn ja wiem że nie mogę oczekiwać 14-14-14 na tych goodramach tylko o tym, że nie wiem dlaczego ludzie ustawiają równe wartości a nie minimum które jest stabilne. No ale teraz podałeś przykład że żeby X miało sens na 8 to Y też musi być na 8 a nie więcej. Nie znalazłem po prostu nigdzie informacji czy każdy timing warto dać najmniej ile się da, czy są między nimi powiązania i nie ma sensu dawać najniższych, bo jak nie będą równe z innymi wartościami to nic nie zmieni.
    • Tyle teorii. A gdy idziesz miastem i neony dają 1100 nit zamiast 600-700 to różnica jest kosmiczna
    • Monitory qd oled w oknie 10% nie przekraczają 500 nitów, gdzie oledy od LG serii C w oknie 10% mają 700-800 nitów, więc sorry ale się nie zgadzam. Mam w domu DW (po 2 latach ten monitor jest wciąż w topce najbardziej ogarniętych hdr na monitorach) i C3 42 - ten drugi lepiej wypada w hdr (jasność w oknie 10% i większy ekran robią swoje). Co do  Cyberpunk to też obecnie gram w 4k i polecam te dwa mody i ustawienia (wklejam poniżej). Dzięki nim ta gry wygląda lepiej jak nigdy. I highly recommend Cyberpunk 2077 Nova LUT Mod (HDR variant under the Update section + Optional ENV File "Raster", even if you use PT in-game) + setting in-game HDR10PQ + Midpoint 3 + Max HDR Luminance 25% more than your actual display luminance in nits (e.g. 2.000 nits if you have a 1.500 nits TV) + Saturation 0. Then you can also install HD Reworked Project Mod for much better textures (Ultra Quality if you have 16GB VRAM, otherwise Balanced). Performance may take a small hit but you can recover it by just lowering both in-game Volumetric Clouds and Ambient Occlusion settings to Medium (with no noticeable differences).
    • To przy następnym wywaleniu sprawdzę. Jak nie mam internetu to w menadżerze urządzeń nie widać pozycji Intel i225 i w sumie to nic nie mogę zrobić z kartą wtedy.    win 11
    • Dzięki za odpowiedź Dirian i wyjaśnienie z tą obudową. W takim przypadku i po domiarach stwierdzam, że obudowa się zmieści - trochę na styk na szerokość, ale z przodu i z tyłu będzie luźno i przestronnie:) No właśnie - dylematy, dylematy. Chyba jednak skłaniałbym się do tego RTX 4060 Ti 16GB, bo jeśli dobrze rozumiem, to jest on nawet nieznacznie szybszy od RX 7700 XT - oczywiście za dopłatą:) Tylko zastanawiam się, którą konkretnie wersję, bo myślałem o tej https://proline.pl/gigabyte-geforce-rtx-4060-ti-gaming-oc-16gb-gddr6-dlss-3-gv-n406tgaming-oc-16gd-p8118871, ale widzę, że już niedostępna i pytanie czy brać inną - jeśli tak, jaką, czy czekać aż będą mieli dostawę - pytanie czy będą mieli na ten model czy to już wychodzi ze sprzedaży. Druga kwestia, czy decydując się na tego RTX 4060 Ti 16GB pozostałe komponenty można zostawić według tego co podesłał forskoczek20 i będzie się to wszystko razem ładnie zgrywało i działało w sposób optymalny? Ostatecznie chyba jednak będę sam to składał, żeby móc w pełni odczuć fun z nowego sprzętu i wrócić trochę do tych lat minionych, kiedy jako dziecko rozpakowywało się prezenty:) Stąd pytanie - czy coś należałoby dorzucić do tej listy zakupów i czy są jakieś dobre programy, żeby ogarnąć sterowniki, aktualizację BIOS itd., czy jednak najlepiej brać wszystko ze stron producentów i instalować ręcznie? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...