Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

przemoo2017

[Zestaw] ~ 3100zł Gry/Multimedia [ocena]

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup nowego komputera, ale jako laik chciałbym aby jakaś obeznana osoba oceniła to co udało mi się dobrać.

 

Zasilacz: Aerocool AEROKCAS 600W

Pł.gł.: MSI B250M PRO-VD lub PRO-VDH

CPU: Intel Core i5-7500 3.4GHz 6MB

GPU: XFX Radeon RX 470 Black Edition

RAM: GoodRam Play DDR4 8Gb 2133MHz x1

dysk SSD: GoodRam CX 300 120Gb

Napęd: LG SuperMulti GH24NSD1

Obudowa: Zalman Z3

 

Biorę na razie tylko jedną kość ramu, z myślą aby w najbliższej przyszłości dokupić drugą razem z dyskiem HDD 1TB ponieważ na tę chwilę dysponuje wersją 500GB. Jestem otwarty na propozycje i liczę na krytykę :D

 

Dodatkowe pytanie. Kupując przez Internet które sklepy polecacie, a do których się nie zbliżać i czemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/inventory/info/41FfnD/

 

Noo o napędzie zapomniałem, dołóż najpopularniejszy

Alenie zapomniałeś o zasilaczu za 255zł :) Bądźmy poważni :P

Poza tym, SSD 128GB za 250zł to taki średni deal. Fakt że na MLC ale opłacalność zakupu SSD o tej pojemności jest raczej mizerna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć ta nie potrzebuje aktualizacji.

To zlaezy kiedy została przez chińczyka wyprodukowana. Mogła się gdzieś przeleżeć dużej i mieć starszy bios. Nie ma reguły.

 

Ja bym zrezygnował z SSD bo są teraz bardzo drogie, zamiast tego dołożyć do 8GB na karcie ;)

Nie wiem po co. Do FHD wystarczy 4GB, 6GB to już lekki zbytek, a do 4K/multi karta za słaba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yabba na najważniejszym podzespole chcesz oszczędzać? Masz solidny elektrycznie modularny zasilacz z 5 lat gwary i spokój na lata

 

Te 4gb może sie zrobić mało szybciej niż myślimy...

RE7, RoTR, DE:MD to nie jedyne tytuły łatwo wciągające ponad 4

 

@2up autor zasugerował że chce SSD więc jest w koszyku, inna sprawa że też bym brał karte z 8gb a ssd dołożył potem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yabba na najważniejszym podzespole chcesz oszczędzać? Masz solidny elektrycznie modularny zasilacz z 5 lat gwary i spokój na lata

Pod warunkiem że się nie zepsuje :) Zasilacz nie jest najważniejszym podzespołem komputera. Ma być solidny, z przyzwoitych komponentów i ma dawać stabilne napięcia.

A co do modularnosci - nie patrzyłem na specyfikację, ale i tak pewnie wepniesz wszystkie kable (ew. zostanie ci jeden z molexami), wiec na cholerę ci ta cała modularność :P

 

@2up autor zasugerował że chce SSD więc jest w koszyku, inna sprawa że też bym brał karte z 8gb a ssd dołożył potem

Ale 128GB za 250zł to nie jest najlepszy pomysł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na prawdę potrzebuje aż 4 slotów na RAM? Nie zamierzam aż tak go potem rozbudowywać. Chyba że macie ją przetestowaną tę płytę

Co do zasilacza, nie musi być super wypasiony, zależy mi na wytrzymałym i w miarę tanim bo i tak coraz bardziej naciągam budżet :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, chodziło mi o propozycje yabby. Stwierdził że dwa sloty to trochę mało.

 

Dysk ssd chciałem przeznaczyć na system dodając swój hdd 500gb jak pisałem wcześniej. Czy rezygnując z ssd na rzecz karty 6gb nie będzie mi trochę ciasno? I czy nie będzie to spowalniać w jakiś sposób kompa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka, chodziło mi o propozycje yabby. Stwierdził że dwa sloty to trochę mało.

Może nie być mało, ale skoro róznica w cenie jest niewielka, to lepiej mieć płytę z 4-ma slotami pamieci, slotem M.2 itd.

 

Dziś już gry razem z sytemem potraią wziac ponad 10GB pamieci RAM (np. wiesiek 3), jesli zamierzasz z kompa korzystać kilka lat to moze sie okazac,że za 3 lata 16GB będzie juz przymało. A łatwiej i taniej będzie dokupić kolejną "ósemkę" niz wymieniać 2x8GB na 2x 16GB

 

Dysk ssd chciałem przeznaczyć na system dodając swój hdd 500gb jak pisałem wcześniej. Czy rezygnując z ssd na rzecz karty 6gb nie będzie mi trochę ciasno? I czy nie będzie to spowalniać w jakiś sposób kompa?

Dysk SSD to świetny pomysł, ale na dzis ~120Gb to przymała pojemność. Przy oszczędnym szafowaniu miejsca na SSD zainstalujesz jedną nową grę, a zabawa polega na tym, żeby nie tylko system był na SSD, ale także dało się zanstalować kilka gier (ew. w przypadku zastosowań profi- aplikacje oraz materiał wejsciowy i wyjściowy), bez koniecznosci tachlowania nimi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę wybiłeś mi pomysł ssd.

Kwestia płyty głównej. Zaryzykowałbym i myślę że na tę chwilę wolałbym nieco tańszą np. Kubon zaproponował asrocka. Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o takiej marce, widzę dużo bajerów. Czym się różni od mojej propozycji nie licząc ceny?

No i zasilacz, czy wystarczy 500w dla gtx 1060 i całej reszty?

 

PS gdzie zamawiać sprzęt morele, x-kom czy kombo.kraków albo jakaś inna strona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500w starczy aż nadto.

AsRock to odłam Asusa.

Tam gdzie najtaniej wyjdzie- każda firma ma swoje za uszami

 

 

@yabba genialny przykład wiesiek 3 który 5,5-6 gb ram ledwie wciąga :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yabba genialny przykład wiesiek 3 który 5,5-6 gb ram ledwie wciąga :P

A ile masz w kompie pamieci? 8GB? Bo przy 16GB razem z systemem (i kilkoma duperelami) spokojnie całość bierze 10GB lub więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej ma do dyspozycji, tym więcej weźmie.

Mam 8, rozmowa skype+ msi AB+ chrome 2 karty i steam w tle 6-6,3gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im więcej ma do dyspozycji, tym więcej weźmie.

Otóż to. Więc nei opowiadaj że jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i na 8gb i na 16gb rozgrywka jest komfortowa a różnicy w fps niema to nie rozumiem sensu twojej wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro i na 8gb i na 16gb rozgrywka jest komfortowa a różnicy w fps niema to nie rozumiem sensu twojej wypowiedzi.

Komfortowa to jest dopiero po dołożeniu drugiej kości 8GB. To co u ciebie siedzi na dysku i musi się doczytać w trakcie gry- u mnie siedzi w pamięci.

A już zwłaszcza przy nagrywaniu czy streamingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mój xd.

Wg mnie ma.

 

Oprócz troszkę tańszego zasilacza i droższej płyty głównej to tak, Twój XD w takim razie dziękuję chłopaki za pomoc! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...