Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daniel01

Komputer do 1200zł.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wszedłem na tę forum, ponieważ planuje zakupić komputer, a wcale się na tym nie znam.

Potrzebuję pomocy w uklepaniu jakiegoś konkretnego zestawu.

 

Monitor mam (1600x1200) ( w przyszłości chciałbym zmienić na jakiś led z full hd), myszke i resztę również.

Komputer będę zamawiał na morelach, dlatego w grę wchodzą tylko nowe części.

 

Jest ktoś w stanie przygotować jakiś zestaw?

 

Budżet jakim operuję to 1200zł, chyba że za 1500zł będzie dużo lepszy sprzęt, to jakoś dam radę.

 

Patrzyłem w podwieszonych ale jakoś nic nie przykuło mojej uwagi.

 

Komputera używam głownie do internetu, league of legends czy CS:GO, chociaż to nie znaczy, że nie pograłbym w coś troszkę bardziej wymagającego.

 

Fajnie jakby była karta dźwiękowa (słyszałem, że na morelach za ok 100-120zł można dostać coś, co jest w miarę lepsze od integry).

No i fajnie też by było, jakby płyta główna była taka, że w przyszłości (za rok czy półtora) mógłbym zrobić upgrade, a nie zmieniać wszystko.

 

Nie wiem czy nie wymagam za dużo, ale jak mówiłem nie znam się na tym.

 

Z góry dzieki! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej kwocie ciężko złożyć coś dobrego do granai z nowych części. Raczej w grę wchodzi jakiś używany zestaw ew. niektóre używane podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety wiem, że jest słąba sytuacja. Komputer musi być nowy, ponieważ chcę wziąć na raty. 2 msc. temu dopiero co kupiłem ps4.

 

Dlatego potrzebuje zestawu niedobrego, a "najlepszego w tej cenie". Ważne jest dla mnie głównie by płyta główna była taka, że za rok czy półtora bez problemu będę mógł go ulepszyć a nie znowu wszystko od nowa kupować.

 

Znalazłem coś takiego: http://pclab.pl/art52777-7.html

 

Z tym, że HDD może być 500gb, dla mnie to i tak za dużo.

 

Chociaż fajnie by było coś ogarnąć za 1200, ale jak mówiłem jak coś znacząco lepszego będę miał za 1500 to może być.

 

I dzięki yabba za odpowiedz :)

 

Kolega coś mówił, ze lepiej takto szukać z AMD bo są tansze. Chociaż chyba i tak intel jest lepiej oceniany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zestaw, usuń nagrywarkę, dodaj obudowę, wpisz kod na składanie i dostawę, jest trochę drożej niż 1500zł. Tutaj możesz zobaczyć karty dźwiękowe, ewentualnie na start jakiś używany Xonar DG z alledrogo za 70zł.

Meh, DG na PCI jest, DGX za drogi, trzeba by zmienić płytę na taką z PCI, ale to już bieda bo będzie wadzić grafice itd. Pomyśl nad urządzeniem zewnętrznym może ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G4560 + tania płyta H110M + 8GB DDR4 to wydatek ok. 700zł.

Za ok. 900zł kupisz najtańszego GTX 1050Ti + dysk 1TB (nie warto oszczędzac kilkunastu zł i kupować 500GB).

 

I teraz za ok. 100zł ogarnij z Allegro albo OLX (najlepiej blisko ciebie żeby nei płacić za przesyłki) jakąś używana budę, przyzwoity zasilacz ~400W i nagrywarkę DVD. Może jakis znajomy ma jakaś budę i napęd i odda za czteropak?

 

Całość wyjdzie ok 1650-1700zł i nawet będzie sie dało pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

111013 akruat karta dzwiekowa nie jest w sumie az tak istotna, to zawsze moge dokupic i wsadzic :) Dzieki za sugestie.

 

yabba własnie nikt nie ma nic normalnego (tylko jakieś feele 2 czy 3) co do obudowy patrzyłem to uzywana kupie za ok 30zł taniej od nowej, więc w sumie juz z tym dam spokój.

 

Mam swój zasilacz chiefteca 450w. ale boje się, bo jest już bardzo stary i nie fajnie by było jakby mi cała resztę usmażył ..

 

Co do gtx 1050. Czy wersja 1050 2gb da radę ( tylko 1050 a nie 1050ti) ? W sensie czy lepiej od tego radeona co jest w linku wyżej? jest za 530zł na morelach.

 

Napęd dvd to w sumie też mam, ale nawet bez niego by dałop radę.

 

Co do kwoty to byłem w santanderze (dają raty do moreli) i dopiero co nie cały rok pracuje i mogą mi dać kredyt, ale nie przewyższający 1628zł dlatego właśnie budżet jest bardzo scisły :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

co do obudowy patrzyłem to uzywana kupie za ok 30zł taniej od nowej, więc w sumie juz z tym dam spokój.

Bez jaj. Nie chodzi o jakieś cudo tylko cokolwiek aby sie dało do tego przykręcić szpeje i nie wywoływało odruchu wymiotnego - i koszt max jakies 15-20zł :)

 

Mam swój zasilacz chiefteca 450w. ale boje się, bo jest już bardzo stary i nie fajnie by było jakby mi cała resztę usmażył ..

Jeżeli to jest GPS-450AA to ja bym się nie bał

 

Co do gtx 1050. Czy wersja 1050 2gb da radę ( tylko 1050 a nie 1050ti) ? W sensie czy lepiej od tego radeona co jest w linku wyżej? jest za 530zł na morelach.

Nie, albo 1050Ti albo RX 460 4GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...