Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mrlukos124

Brak obrazu i post sounda po aktualizacji BIOSu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim komputerem. Próbowałem wczoraj zaktualizować BIOS w płycie głównej Asus Z170 Pro Gaming. Pod koniec aktualizacji wyskoczył napis że wszystko zakończyło się pomyślnie a komputer się teraz zrestartuje. Owszem, komputer się zrestartowal ale już w formie martwej. Słychać pracę komputera, wentylatory lecz monitor pokazuje napis "no signal". 

Postanowiłem wtedy zrestartowac komputer jeszcze raz samodzielnie i znowu to samo. Brak sygnału do monitora, myszka i klawiatura wyglądają na niepodłączone. Co też zauważyłem, przy starcie nie ma post sounda. 

 

Próbowałem już:

-wyjmowanie baterii i wkladanie ponownie w mobo 

-wyjęcie jednej kości ram 

-podłączenie monitora przez VGA

-podłączenie monitora do karty zintegrowanej 

 

Nic nie zadziałało. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Dlaczego w ogóle coś takiego stało się przy najzwyklejszej aktualizacji BIOSu która teoretycznie zakończyła się pomyślnie 

Moje mobo: Asus Z170 Pro Gaming 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to z poziomu systemu czy w Uefi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiłeś to z poziomu systemu czy w Uefi?

Jaki to ma związek z problemem? Skoro bios mu padł, to bez względu na to jak to wykonał, płyta bez dual biosa, nie wstanie. Jeśli ma dual biosa - instrukcja obsługi. Znajomy miał podobną rzecz w ASRocku, ale tam mając duala, udało się to - przepięcie zworek na backup, automat zgrał dane z dodatkowego biosu na główny. Skoro to ma "gaming" w nazwie...a i cenę, to niech sprawdzi, jeśli się nie uda - serwis...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma związek z problemem? Skoro bios mu padł, to bez względu na to jak to wykonał, płyta bez dual biosa, nie wstanie. Jeśli ma dual biosa - instrukcja obsługi. Znajomy miał podobną rzecz w ASRocku, ale tam mając duala, udało się to - przepięcie zworek na backup, automat zgrał dane z dodatkowego biosu na główny. Skoro to ma "gaming" w nazwie...a i cenę, to niech sprawdzi, jeśli się nie uda - serwis...

 

Po prostu jestem ciekaw.

 

Można płytę dać do serwisu na wgranie biosu albo kupić sobie programator i samemu wgrać jeśli ma się drugi komp na którym można podpiąć programator, oba warianty to koszt około 30zł. Mi przy wgrywaniu biosu też się coś spieprzyło (też płyta Asusa) i kupiłem programator http://allegro.pl/programator-isp-usb-ch341a-gold-spi-flash-eeprom-i6718954980.html tylko trzeba sprawdzić jaką masz kość.

 

W ogóle to trochę kpiną jest dodawać gówno-ledy i inne zbędne pierdoły a nie dać dual biosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu jestem ciekaw.

 

Można płytę dać do serwisu na wgranie biosu albo kupić sobie programator i samemu wgrać jeśli ma się drugi komp na którym można podpiąć programator, oba warianty to koszt około 30zł. Mi przy wgrywaniu biosu też się coś spieprzyło (też płyta Asusa) i kupiłem programator http://allegro.pl/programator-isp-usb-ch341a-gold-spi-flash-eeprom-i6718954980.html tylko trzeba sprawdzić jaką masz kość.

 

W ogóle to trochę kpiną jest dodawać gówno-ledy i inne zbędne pierdoły a nie dać dual biosu.

 

 

a to jeszcxze ktokolwiek robi te kostki wpinane ? chyba od uefi sa wlutowywane bo to inny rodzaj pamieci.

 

sproboj wgrac z pena jeszcze raz aktualizacje jesli plyta ma taka opcje

 

kupiles dobra plyte i masz :) :

 

https://www.asus.com/pl/support/faq/1012219

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłączanie kabla sieciowego (zasilającego) , reset / włącznik ON (wiadomo, że nie zadziała), reset CMOS (!), wyjęcie baterii na np 30 minut (dla zasady), podłączenie kabla zasilkającego, mopo podłączone do warianty: dvi / dport / hdmi / d-sub, najlepiej na sprawdzonym kablu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odłączanie kabla sieciowego (zasilającego) , reset / włącznik ON (wiadomo, że nie zadziała), reset CMOS (!), wyjęcie baterii na np 30 minut (dla zasady), podłączenie kabla zasilkającego, mopo podłączone do warianty: dvi / dport / hdmi / d-sub, najlepiej na sprawdzonym kablu

Niestety, żaden ze sposób nie zadziałał. Bateria była wyjeta jakąś godzinę, monitor był podłączany przez HDMI i VGA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, żaden ze sposób nie zadziałał. Bateria była wyjeta jakąś godzinę, monitor był podłączany przez HDMI i VGA.

 

 

a na płycie masz jakieś komunikaty, dzwiękowe, cyfry, czy diody?

sprawdzałeś czy zasilacz jest OK (wiem że to najmniej spodziewana sytuacja). Dioda PWR się świeci po podłączeniu zasilania? Kiedyś na zasilaczach zwarcie 15 i 16 pinu uruchamiało zasilacz (wentyl przynajmniej działał), sprawdzałeś? 

 

Update:

zapytam przewrotnie, a czy przy podłączaniu pc do monitora, nie poluzowałeś przypadkiem kabla sygnałowego po stronie monitora (ew. nie zmieniłeś źródłą na monitorze, np. d-sub na dvi , mając vga)?

 

 

czytam o płycie i masz coś takiego jak  CrashFree BIOS 3. sprawdzałeś?

 

robieś punkt 1-16?

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/Z170-PRO-GAMING/E10719_Z170_PRO_GAMING_UM_V2_WEB.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na płycie masz jakieś komunikaty, dzwiękowe, cyfry, czy diody?

sprawdzałeś czy zasilacz jest OK (wiem że to najmniej spodziewana sytuacja). Dioda PWR się świeci po podłączeniu zasilania? Kiedyś na zasilaczach zwarcie 15 i 16 pinu uruchamiało zasilacz (wentyl przynajmniej działał), sprawdzałeś? 

 

Update:

zapytam przewrotnie, a czy przy podłączaniu pc do monitora, nie poluzowałeś przypadkiem kabla sygnałowego po stronie monitora (ew. nie zmieniłeś źródłą na monitorze, np. d-sub na dvi , mając vga)?

 

 

czytam o płycie i masz coś takiego jak  CrashFree BIOS 3. sprawdzałeś?

 

robieś punkt 1-16?

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1151/Z170-PRO-GAMING/E10719_Z170_PRO_GAMING_UM_V2_WEB.pdf

Komunikatów dźwiękowych brak, w tym post sound czyli dźwięku po odpaleniu komputera. Jedyne lampki jakie się świecą to TEczyli ledy oraz jedną czerwona lampka obok złącz PCI-E. Nie wiem o jakich cyframi mówisz. Nie mam także pojecia która to dioda PWR. To raczej nie wina zasilacza skoro reszta komponentów działa.

Sprawdzałem różnorakie podłączenia do monitora, żadne nie działa.

Sprawdzałem CrashFree bios ale też niestety nie pomogło. Po wpięciu pendrive z zainstalowanym crashfree biosem komputer nawet go nie wykrywa. Poza tym nie mam jak wywołać biosu klikając F2 ponieważ moja klawiatura nie działa(komputer jej nie wykrywa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to jeszcxze ktokolwiek robi te kostki wpinane ? chyba od uefi sa wlutowywane bo to inny rodzaj pamieci.

 

Oczywiście że robią, jak nie ma dualbiosu to bardzo często kostka leży na podstawce i powiem lepiej, w płycie autora też jest na podstawce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, jako iż żaden ze sposobów jakie wynalazłem z neta nie podziałał to muszę gdzieś to płytę zanieść. Pisałem do kilku serwisów komputerowych w Warszawie. Jeden odpisał że nie potrafi tego naprawić, drugi że ma nagrywarkę do biosu ale nie ma pojęcia czy mu się uda coś z tym zrobić, a trzeci odpisał, że problem jest bardzo łatwy do naprawy a jej koszt to 350zł. Problem w tym taki że za 500zl to ja mam nową płytę. Teraz mam opcję wysłania sprzętu do asusa, w ramach gwarancji, który i tak pewnie naprawi sprzęt odpłatnie bo w końcu to z mojej winy się zepsuło a do tego zakrzyknie sobie za to jakieś 300zl. Druga opcja to zamówienie chipu z biosem z ebaya za 60zł, który zgodnie z tym co mówi strona, powinien dotrzeć do 5 marca. Co polecacie? Jak wygląda sytuacja z serwisem asusa? Wybulą ze mnie kasę? Czy trudne jest samodzielnie wymienienie chipa z biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz minimalne pojęcie o elektronice to zakupujesz programator za 35 zł na allegro, wyciągasz kostkę i wgrywasz z poziomu innego komputera na nowo wsad, cała operacja zajmuje ok 15 minut, wraz z instalacją softu do obsługi terminala.

Natomiast w przypadku kiedy nie chcesz się bawić, wydawać pieniędzy, bądź nie czujesz się na siłach oddaj płytę na gwarancję Asus zrobi dokładnie to samo raczej w 100 % w ramach gwarancji.

 

EDIT: Oczywiście jak oddasz na gwarancję to nie przyznawaj się że jakieś biosy aktualizowałeś, napisz że któregoś ranka komputer już nie odpalał i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgranie biosu w serwisie powyżej 50 pln to ździerstwo i rozbój w biały dzień!

i nie ma znaczenia czy kostka wymienna czy wlutowana

gdyby nie wyszło to jak kolega wyżej"to nie przyznawaj się że jakieś biosy aktualizowałeś, napisz że któregoś ranka komputer już nie odpalał i tyle"

oni sobie poradzą bez problemów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kolega up napisał:

 

"przestała się uruchamiać, nie działa".

Nic nie wiesz, nie tłumaczysz, etc. Znasz się na ogrodnictwie i już.

Jak Cię ktoś zapyta o PClab czy inne forum i tematyce pokrewnej do IT, robisz oczy jak 5złotówki.

 

Serwis pozostał..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem z aktualizacją BIOS płyty Asus z170 pg, która generalnie nie była potrzebna, nie dograł się plik cap.file, zawiozłem komputer do kolesia, który zajmuje się takimi sprawami, skasował mnie 100zł za usługę, nie wiem co mnie podkusiło z tą aktualizacją, do tego w gratisie dostałem porysowaną obudowę, która była w stanie idealnym. Niech każdego "ręka boska" broni przed samodzielną aktualizacją BIOS jeśli nie jest to w 200% potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...