Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

daerragh

FX-8370 pokonuje i5-2500K w nowych grach o 11% dzięki wielordzeniowości

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawił się ciekawy test na computerbase.de. Procesor AMD pokonuje Intela o średnio 11% w nowych grach wykorzystujących wiecej wątków. Oba procesory działają na standardowych ustawieniach bez OC.

 

Dzięki grą wykorzystującym więcej wątków niż 4, nowe wielordzeniowe Ryzeny w dobrych cenach mocno namieszają na rynku CPU. Przewiduje spadki cen i7 po premierze Ryzenów R7 (już nie mowię o 6-cio i 8-mio rdzeniowych procesorach HEDT Intela, których cena jest skandaliczna), a gdy pojawią się 6C/12T rdzeniowe i 4C/8T Ryzeny to ceny i5 polecą na łeb na szyję.

 

Nastała era procesorów 6-cio i 8-mio rdzeniowych w mainstreamie. Już niebawem. Wygląda na to, że trzeba zrewidować założenie, że wiecej niż 4C/8T w grach się nie przydaje.

 

https://www.computerbase.de/2017-02/cpu-skalierung-kerne-spiele-test/#abschnitt_performancerating_in_full_hd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollu kochany, gdzie taką fajną kryształową kulę sobie sprawiłeś, bo też bym chciał? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro AMD daje 8/16, które dobrze się skalują w grach, w cenie 4/8 Intela to ceny i7 muszą spaść. Gdzie tu trollowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro AMD daje 8/16, które dobrze się skalują w grach, w cenie 4/8 Intela to ceny i7 muszą spaść. Gdzie tu trollowanie?

Opierasz swój wywód na podstawie...procesorów, których nie dość, że jeszcze nie ma, to nie było ich testów w grach, a dowodem ma być FX? Aha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się trzeba dowartościować ;)

 

Jak rozumiem sam masz buldka, przez lata ośmieszały je nawet i3 , to teraz jest okazja pokazać intelowi jego miejsce w szeregu ;)

 

 

Swoją drogą 2500k miał premierę w styczniu 2011 roku.

Minęło 6 lat. Znaczy ktoś sobie pograł komfortowo przez te lata i pewnie jeszcze rok-dwa pociągnie na tym.

 

 

Jak faktycznie większość tytułów będzie już wymagać więcej niż 4 fizyczne rdzenie to ten fx i tak będzie padliną i zarównano Ryzeny jak i Intele 6 i 8 rdzeniowe będę je miażdżyć ;)

 

Skoro AMD daje 8/16, które dobrze się skalują w grach, w cenie 4/8 Intela to ceny i7 muszą spaść. Gdzie tu trollowanie?

pokaż gdzie są testy skalowania się Ryzena?

 

Na razie to procków jeszcze nie ma w sprzedaży, premiera będzie 28go zdaje się, a jedyne wycieki to Cinebench itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu premiery FXy bardzo mocno dostawały po tyłku w grach od i5-2500k (patrzh testy na PCLabie) adzisiaj dzięki obsłudze większej iklości wątków w grach sytuacja się odwraca. Wg. mnie łatwo wywróżyć, że Ryzeny 8C/16T z o wiele wyższym IPC od FXów bedą sobie radziły w nowych grach dużo lepiej niż zaledwie 4C/8T i7.

 

@Tomcat: nie posądzaj mnie o fanboizm, mam i5-4690k i nie odbieraj mojego postu jako atak na Intela. Oczywiscie, ze w przeciągu ostanich 6 lat wybrałbym i5-2500k zamiast FXa ale w nowych grach sytuacja nie jest już taka oczywista, co udowadnia test na computerbase.

Clipboard01.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a starcraft 2 i podobne gry? i nagle przepaść między i5 a fx na korzyść pierwszego :)

 

W czasach gdy i7 2600k można wyrwać za ok 500zł a płytę za 200zł do oc nie widzę sensu kupować r5 1300 4/8 (900 + 400-500)

 

8r/16w do gier? to chyba na dalszą przyszłość.

 

PS. U mnie w najbardziej wymagających lokacjach od procka, użycie nie przekracza 50-60% max (np. w3 novigrad) z tym że gram z v-sync 60hz/60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 500 nie mozna bo sledze :E

 

1700x w cinebench na rdzeniu robi 154 , u mnie g4560 150.

 

nie widze sensu brac amd 1700 w cenie 7700k do gier , po kiego mi slabe rdzenie 8/16 , wole 4/8 od intela z wiadoma wydajnoscia , wiadomym oc itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8r/16w do gier? to chyba na dalszą przyszłość.

 

Właśnie wygląda na to, że nie na dalszą przyszłość. Patrz na wyniki w Watch Dogs 2, gdzie 8C/16T Broadwell ma dużą przewagę nad 7700k. Oczywiście jeśli chcemy grac w 60 FPS (mi wystarcza 40 FPS...) to wystarczy średniej klasy i5. Gier dobrze wykorzystujących wielordzeniowość jak WD2 będzie coraz więcej. Jeszcze rok temu tak nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
za 500 nie mozna bo sledze :E

 

Ja kupiłem za tyle, dokładnie z tej aukcji:

 

http://archiwum.allegro.pl/oferta/intel-core-i7-2600k-chlodzenie-i6649025944.html

 

Właśnie wygląda na to, że nie na dalszą przyszłość. Patrz na wyniki w Watch Dogs 2, gdzie 8C/16T Broadwell ma dużą przewagę nad 7700k. Oczywiście jeśli chcemy grac w 60 FPS (mi wystarcza 40 FPS...) to wystarczy średniej klasy i5.

 

4fps w min fps więcej niż na 4/8...

 

http://pclab.pl/art72145-5.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4fps w min fps więcej niż na 4/8...

 

8 FPS różnicy w średnich a Skylake i7 miał o 200 MHz wyższe takty i porównywany jest z Haswellem 8C/16T, którego IPC jest jednak niższe nawet zegar w zegar. I patrząc na testy na computerbase wyglada na to, że GTX1080 kończy się na 85 FPS i ogranicza procesor, więc wynik 8C/16T mogłbym być wyższy ale GTX już dalej nie pociągnie w tej grze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP

 

Wg tego testu CB rzeczywiście w 1280x720 nawet 6/12 daje sporego kopa względem 4/8.

 

Dla wymagających userów z moniotrami 120/144hz itp i topową grafiką różnica będzie widoczna.

 

 

Dla takich szaraków jak ja, to jeszcze długo będzie służyć 4/8 :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: in w tej grze i7-2600k jest na poziomie FX-8370... Jak dotąd to było nie do pomyślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Up.

 

FX 8370 już w czasie premiery potrafił wyprzedzić i7 2600k w cinebench multi.

 

Ale już w cine single leżał.

 

Więc wszystko zależy od twórców gier, na intelu jest ten plus że nawet jak gra korzysta tylko z 2 rdzeni to będzie działało to dobrze, na fx niekoniecznie.

 

Ale nie da się ukryć że trend cpu ciągnie do wielowątkowości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: in w tej grze i7-2600k jest na poziomie FX-8370... Jak dotąd to było nie do pomyślenia.

 

Na podstawie 6 letnich CPU chcesz pozycjonować nowe procesory które jeszcze nie mały premiery, weź zaparz sobie melisy bo kompletnie odlatujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Disconnect: Myślę, że to ty nie chcesz zauważyć, że gry wykorzystują już dobrze 8 wątków i więcej, więc Ryzen 8C/16T z IPC przynajmniej Broadwella na pewno pokona podobnie wycenionego i7 4C/8T Skylake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Disconnect: Myślę, że to ty nie chcesz zauważyć, że gry wykorzystują już dobrze 8 wątków i więcej, więc Ryzen 8C/16T z IPC przynajmniej Broadwella na pewno pokona podobnie wycenionego i7 4C/8T Skylake.

Ciul z tego skoro nie wszyscy grają tylko w nowe tytuły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co to za gry?

tak z ciekawosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Disconnect: Myślę, że to ty nie chcesz zauważyć, że gry wykorzystują już dobrze 8 wątków i więcej, więc Ryzen 8C/16T z IPC przynajmniej Broadwella na pewno pokona podobnie wycenionego i7 4C/8T Skylake.

 

Już od dłuższego czasu uczestniczyłem w rozmowach odnoszących się do lepszego skalowania wątków, robiłem nawet testy w BF1 w którym 2600k @ 4.8 GHz wypadał dużo lepiej od i5 6600k @ 4.8 GHz, więc nie myśl a przynajmniej nie w tej sprawie.

 

Wystarczy aplikacja która dobrze mieli pamięcią L2 i FX tutaj polega, bo te procesy mają problem z zapychającym się L2, wydajność pojedynczego rdzenia też jest marna, także parę gierek w których lepiej skalują się wątki już nie uratują miernego FX'a, już rzeczony 2600k @ 4.5 GHz ma problemy z nakarmieniem szybkich GPU w nowych grach.

 

Dzisiaj to mamy Skylake/Kaby-Lake/Ryzen, a w przyszłym roku Intel Kaby-Lake i Ryzen w wersji 4c/8t oraz Coffe-Lake i Ryzen w wersji 6c/12t będą stanowić przyszłościowe wysoko budżetowe rozwiązanie dla graczy, a FX już zawsze zostanie bublem, smolącym płyty główne, także skupmy się na tym co będzie, a skansen technologiczny zostawmy już w spokoju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Haha, computerbase i wszystko jasne :D. Portal o zerowej wiarygodności, który manipuluje wynikami(np. w przypadku kart graficznych). Nie wiem, kto jeszcze tam zagląda, ale lepiej na bardziej uznane firmy i redakcje patrzeć :). Niedługo na ppc będzie retest starych procesorów w kontrze do nowych :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: sprawdziłem wyniki ze 2 gier na innych portalach i się pokrywają: FX wygrywa z 2500k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo na ppc będzie retest starych procesorów w kontrze do nowych :).

 

No to faktycznie PPC jest bardzo wiarygodnym źródłem informacji :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie PPC jest bardzo wiarygodnym źródłem informacji :E

Bo PCLAB lepszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCLab to przestał być już praktycznie jakimkolwiek źródłem informacji, biją pianę i nabijają wyświetlenia, co nie zmienia faktu że PPC to marne miejsce do czerpania informacji z testów praktycznych, dogłębnie udowadniają to w czasie testowania GPU kiedy wszystkie karty u nich są testowane bez fabrycznego OC, schodząc praktycznie do gołego baseclocka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
    • GTX1660Ti?    https://allegro.pl/oferta/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1660-ti-gaming-x-6gb-gddr6-192bit-15323722718
    • Chyba se kpisz, typie. Ryczałt ma śmiesznie niski podatek i ZUS. Co ma powiedzieć ktoś na liniówce albo skali xD
    • Witam: Na sprzedaż wymienione w tytule części: https://www.olx.pl/d/oferta/rtx-2070-super-msi-gaming-x-trio-CID99-IDZ8WU7.html?bs=olx_pro_listing  900zł https://www.olx.pl/d/oferta/zasilacz-seasonic-gx-550w-plus-gold6lat-gwarancji-CID99-IDZ8WXl.html?bs=olx_pro_listing 300zł Części w pełni sprawne, bez usterek sprzedaję bo zmieniam platformę z am4>am5, i 2070s>4080s  Chętnie odpowiem na wszelkie pytania odnośnie zakupu.
    • A ja to miałem na GTX 1060, potem dalej to samo na GTX 1660Ti, a na RX 6700 całkowity spokój od roku. Też mam powiedzieć nigdy więcej Nvidi ? Oba GTX-y w pełni sprawne. Temat jest niepewny. Czytałem że problemy takie mogą występować w przypadku niektórych monitorów i nie ze wszystkimi kartami bez związku czy to zielone czy czerwone. Dawno to było ale chodziło chyba o tryby odświeżania. Moja iiyama pokazuje w windzie 3 - 50Hz, 59,940 Hz i 60 Hz. Podobno jak się samo przestawi karta traci sygnał i "widzę ciemność". Podejrzenia padały na jakiś bug w systemie który ujawnia się w określonych sytuacjach. U mnie na rozwiązanie problemu trafiłem całkowicie przypadkowo. Po kolejnym czarnym ekranie zrobiłem reset, logowanie w ciemno bo dalej nic nie było widać i wtedy zadzwonił telefon. Rozmawiałem chyba ze 20 min i jak wróciłem do komputera obraz się normalnie wyświetlał. Potem kilka razy jak się zwiesił tak czekałem po resecie i obraz powracał po 10-15 min. Co to za cholerstwo nie doszedłem, a jak kupiłem Radka problem od roku nie występuje. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...