Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

81Grzes

ocena zestawu ~4000pln

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie

trochę poczytałem, trochę popytałem ale w tym zakresie raczej określiłbym się jako laik niż znawca :)

sam złożyłem taki zestaw:

https://www.morele.net/inventory/info/MXCd6R/

 

Komputer raczej do gier, trudno mi określić w jakie gry będę grał bo pewnie w różne więc napisze w co ostatnio grałem: wiedźmin 3, civilization 6, xkom 2. w najblizszej przyszłości mass effect: andromeda

 

I moje pytania:

czy w zestawie wszystko gra?

co ewentualnie byście zmienili (jeżeli można to prosiłbym o podanie powodu, żeby na przyszłość mieć lepszą wiedzę :))?

Z góry dziękuję i proszę o zrozumienie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie jakiś wielki kompromis, odpuszczamy SSD, jedna kośc pamięci najtańsza 2400mhz, obudowa gladius M20 i już mamy pieniądze na 1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi bo własnie takich oczekiwałem :) . Ale to rodzi kolejne pytania :)

Czy podane tańsze zamienniki wpływają jakoś znacznie na jakość i kulturę pracy komputera?

Co do ssd to jednak wolałbym juz posiadać dysk ze względu na przyspieszenie pracy kompa (przynajmniej tyle mi wiadomo z przeczytanych opinii). No chyba, że przy grach nie ma to większego znaczenia ale to bym prosił o wyprowadzenie mnie z tego błędu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mozesz bez kompromisu za pare dni kupic uzywke i5 7500/7600 + mobo za cene tego co masz w koszyku bo ludzia odbija z powodu ryzena. Moze nawet z RAMem. Wtedy bys zmiescil ssd + 1070. Ale jak wolisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi bo własnie takich oczekiwałem :) . Ale to rodzi kolejne pytania :)

Czy podane tańsze zamienniki wpływają jakoś znacznie na jakość i kulturę pracy komputera?

Co do ssd to jednak wolałbym juz posiadać dysk ze względu na przyspieszenie pracy kompa (przynajmniej tyle mi wiadomo z przeczytanych opinii). No chyba, że przy grach nie ma to większego znaczenia ale to bym prosił o wyprowadzenie mnie z tego błędu :)

 

Różnicy z powodu kości ram nie odczujesz, polecane GoodRamy w zupełności wystarczą. Co do płyty głównej to różnica jest w ilości portów, lepszy układ dźwiękowy, karta sieciowa Gigabit Ehernet i trochę więcej złącz. Jeżeli Ci na tym nie zależy to jak najbardziej można zaoszczędzić. Z SSD bym nie rezygnował - w dzisiejszych czasach to podstawa, więcej FPS w grach nie da, ale przyczyni się do o wiele przyjemniejszej pracy systemu. :)

 

Edit:

 

Jaki masz monitor?

 

Edit2:

Osobiście brałbym coś takiego: http://www.morele.net/inventory/info/BBvVBr/

Z GTX 1070 ciężko się zmieścić w budżecie. Na RX480 spokojnie pograsz w 1920x1080, a kasa w kieszeni :) Poczekaj jeszcze do premiery Ryzenów, ceny procesorów Intel'a powinny trochę spaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnicy z powodu kości ram nie odczujesz, polecane GoodRamy w zupełności wystarczą. Co do płyty głównej to różnica jest w ilości portów, lepszy układ dźwiękowy, karta sieciowa Gigabit Ehernet i trochę więcej złącz. Jeżeli Ci na tym nie zależy to jak najbardziej można zaoszczędzić. Z SSD bym nie rezygnował - w dzisiejszych czasach to podstawa, więcej FPS w grach nie da, ale przyczyni się do o wiele przyjemniejszej pracy systemu. :)

na prędką obniżkę cen raczej nie ma co liczyć, może i to nastąpi, ale za jakiś czas.

to samo z przesiadką na ryzeny... kto normalny, kupując procesor kilkumiesięczny, sprzeda go, żeby kupić nową płytę + cpu, który wydajnościowo będzie (prawdopodobnie) zbliżony.

przy płycie się mylisz i to znacznie. ta "lepsza" karta dźwiękowa wciąż ssie, lepiej już kupić dedykowaną na pcie (używaną) - wtedy będzie to słyszalna różnica. jedyne co ma ta droższa płyta, to support sli/crossfire + sloty (stare) pci.

gigabit ethernet to standard i każda nowa płyta posiada takową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę się wtrącić z pytaniem. W tej samej cenie lepiej brać płytę z dwoma PCI i dwoma PCI Express x16, czy dwoma PCI Express x1 i jednym PCI Express x16 ?

 

Mam tu na myśli płyty za 350zł

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-d3h-b250-ddr4-hdmi-displayport-dvi-d-vga-microatx-975995/

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b250m-pro-vdh-b250-ddr4-vga-dvi-hdmi-usb-c-matx-975956/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...