Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

doman18

XCompact, Iphone SE lub inny d 5" wifii ac i lte-a

Rekomendowane odpowiedzi

Przez 2,5 roku byłem zadowolony z mojego Xiaomi MI2S i nadal go uwielbiam. Ale brak LTE zaczyna mi doskwierać. Szukam coś małego z dobrymi bebechami. Wziąłbym coś Xiaomi ale na horyzoncie widzę tylko mi4c, reszta jest już duża. Niestety MI4C nie ma LTE800Mhz więc na wsiach gdzie często używam internetu czasem mogą być problemy. Nie ma też LTE-A a ja chcę kupić telefon na przynajmniej 2 lata. Brak radia uniemożliwi mi oglądanie telewizji na słuchawkach.

Na placu boju zostały X5 Compact, X Compact i Iphone SE.

 

Z5 Compact ponoć strasznie się grzeje i jest słabo zoptymalizowany.

 

O X Compact żadnych technicznych problemów nie słyszałem. Jedynie mało istotne dla mnie sprawy o plastikowej obudowie i gorszym aparacie. Jak dla mnie jedyne wady to system (zdecydowanie wolałbym MIUI) oraz kontrowersje wokół uznawania gwarancji przez Sony w razie awarii.

 

Iphone SE widziałem na allegro używane w cenie podobnej do X Compact. Kusi mnie ta świetna, wieloletnia wydajność. Już Xiaomi bardzo dobrze zoptymalizowało MIUI pod swoje telefony przez co przez 2,5 roku nie miałem żadnych zwiech , przycięć mimo ponad 40 zainstalowanych apek i kilku dużych widgetów. W iphone ponoć jest jeszcze lepiej.

 

Z wad które widzę to brak godnego zamiennika Google Maps oraz koszty w razie jakiejś awarii

 

Który z tych telefonów byłby najbardziej perspektywiczny na ponad 2 lata użytkowania? A może coś innego? Optymalnie 4,7" ekran, max 5, większe nie wchodzą absolutnie w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup w Polsce? I budżet.

 

I co wspólnego ma radio z oglądaniem tv na sluchawkach?

 

Edit

Huawei Nova.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak do 1600zł, może być zza granicy. Ale nie ufam trochę tym aukcjom allegro z dostawą z Hong Kongu czy Singapuru. Ale na Ebayu mógłbym spróbować.

 

Do telewizora, do wyjścia słuchawkowego mam podpięty samochodowy transmiter FM (kablem minijack(M) <-> minijack(M)). W nocy ściszam na max głośność ogólną, a podgłaszam głośność słuchawek, odpalam transmiter i odbieram go komórką z podpiętymi słuchawkami. Domownicy śpią a ja oglądam na normalnym poziomie, bez żadnych opóźnień, dźwięk czysty, w stereo bez zakłóceń, bo głośność źródła jest duża a na komórce mam ściszoną - to eliminuje wszelkie małe szumy itp.

 

 

Nova nie ma Wifi AC. O ile w telefonie jeszcze wybaczyłbym brak LTE-A (ale zwykłe oczywiście musi być) to Wifi AC jest absolutną koniecznością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić słuchawki bezprzewodowe to tv? :hmm:

 

Z 5" może być bardzo ciężko. Pomysł o czymś 5,2" ew coś max 74mm szerokości. To praktycznie tyle co P9 lite. Do jednej dłoni się nada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mam już dobre słuchawki

2. Słuchawki bezprzewodowe (nie bluetooth) kosztują min 200zł

3. WW. słuchawki grają średnio, do dobrych trzeba jeszcze dołożyć

4. TV w nocy oglądam od czasu do czasu

 

Transmiter kosztował 39zł (są jeszcze tańsze), gniazdo zapalniczki 5zł a zasilacz 12v miałem z jakiegoś sprzętu. Rachunek więc jest prosty.

 

Nie ma takiej opcji. 5 cali lub 140x70mmm to absolutne max, preferowane mniej. Gdybym chciał coś powyżej 5" wybór bylby prosty i nie zakladalbym tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jest lepsza z rozpisem kategorii

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_devices_with_LTE_Advanced

 

Ale LTE-A nie jest dla mnie wymogiem absolutnym. Takimi wymogami jest wielkość (do 140x70mm) i Wifi AC. Resztę czyli kwestia LTE-A, LTE800MHz, radio i wreszcie MIUI mogę jakoś przeboleć. Choć oczywiście rzutują na samą decyzję. Dlatego nie wziąłem od razu MI4C

 

Wiem że się nie mieści ale kryterium wielkości ekranu jest o wiele łatwiejszym przy ustawianiu filtrów w wyszukiwarkach i sklepach niż kryterium wielkości. Dlatego jest albo to albo to drugie. Najwygodniej byłoby gdyby można było sobie filtrować urządzenia po wielkości. Ale nie widziałem sklepów czy portalów które tak filtrują. Więc zdaję się na przekątną ekranu i jeżeli widzę że telefon ma 5" ale gabaryty ma za duże to też go odrzucam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo błędnie pochodzisz do sprawy. Z doświadczenia wiem, że ważniejsze jest wykończenie oraz kształt krawędzi niż szerokość. 72/3mm przy odpowiednim kształcie może być znacznie bardziej poręczne niż 70 mm o "gorszym" wykończeniu

Najlepiej sprawdzają sie telefony o płaskich krawędziach z w miarę jednolita grubością - np. Cubot x16/17, redmi 4 (3 to lodeczka) czy nawet leeco. Wiem, no niedawno sam szukalem max 5" z b20 również w chinach. Mając p9lite w domu miałem odniesienie ci do chwytu na 73mm, w pracy kilku 75 i więcej + fony znajomych także zdecydowem się na max 74mm ale z wydzielonymi przyciskami funkcyjnymi (znaczy się pod ekranem). Wysokość fona to kwestia drugorzędna ale też bez przesady.

Druga kwestia to wymagania wobec dual SIM i osobnego slotu sd i 32gb wbudowanej pamieci. To praktycznie uniemożliwia wybór czegokolwiek do 5".

Albo szukasz 32gb z hybrydowym slotem albo więcej pamięci bez slotu (64/128). Lub 16 że slotem sd.

I jeżeli nie masz jakiś specyficznych przeciwwskazań to dopuść kilka mm więcej na szerokosc bo uciekają Ci 5,1-5,3" oraz bezrankowe 5,5" do 74mm ;)

Ale jeśli się nie da to... Powodzenia ;)

 

Poszukaj w moim profilu wątku z moimi poszukiwaniami. Jest tam mały przegląd Chińczyków z b20 do 5" tych sensownych z bateria min 3k.

 

I odpuść filtrowanie w wyszukiwarkach. Interesujące Cię fony na zakładki i każdy z osobna sprawdzaj na stronie producenta czy portalach jakiś. Leniuszku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że sprawdzam w MGSm czy Telepolis. Filtrowanie to nie kwestia lenistwa tylko modeli jest tysiące i bardzo trudno jest ręcznie wybrać telefony o konkretnym rozmiarze, ilością ramu, wifi ac, bandem 800Mhz z morza modeli które pojawiają się co roku na rynku. Trzeba na początek jakoś chociaż odfiltrować jakąś grupę i dopiero później przyglądać się szczegółom

 

Co do wielkości to niestety ale nie odpuszczę bo docelowo szukam 135x65, wyżej to już idę na kompromis z tym że graniczne 140x70mm jest akceptowalne pod warunkiem że któraś z wielkości będzie mniejsza. Czyli albo 140 wysokości i np 65-68mm szerokości albo 70mm szerokości i mniej niż 138mm wysokości.

 

Używałem dużych telefonów w pracy i rodzinka też ma takie i nie ma takiej opcji żebym coś tak wielkiego nosił w kieszeni. Moje potrzeby nie są multimedialne a przeglądarki używam tylko awaryjnie. Gier w ogóle nie instaluje. Telefon bardziej służy mi jako narzędzie - organizer, notatki, poczta, facebookomat, przeglądarka youtube, pogodynki, pilot Kodi, appka zdalnego klienta torrentów itp itd. W sumie mam ich ok 40 zainstalowanych i żadne nie czerpią profitów z większego ekranu. Dla mnie duży telefon to wada a nie zaleta.

 

Dlatego na placu boju nadal zostają

Xperia X Compact

Iphone SE

 

Do tego dochodzi Samsung A3 2017. Nie przepadam za samsungami a rekomendowany dla mnie na innych forach A3 2016 zupełnie nie przykuł mojej uwagi. Ale ta edycja ma już 2GB ram, wifi ac, lte-a z 800Mhz. I choć tak jak Iphone ma mało ROM (16GB) to mieści się w moich wymaganiach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to sprawa jasna.

Osobiście bralbym iPhone ew xperie. Musiałbym oba mieć w rekach a miałem tylko ip se.

Android z 2gb Ram i 40 aplikacji? Nie ma prawa to dzialasc płynnie i nikt mnie nie przekona że jest inaczej

Upewnij się tylko ze masz wymagane apki na ios.

I se to odświeżony iPhone 5? To niezbyt dobrze imo..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie appki przecież siedzą w pamięci RAM. Widżety to 3 pogodynki, 2 widgety kalendarza Jorte, evernote i notatki. W pamięci siedzi facebook, poczta, youtube i jakiś antywir. Owszem czasem trzeba czekać na uruchomienie jakiejś apki 2-3s a jeżeli jest ona bardziej bajern 4-5s (np. google maps czy facebook po aktualizacji) ale poza tym nic nie zamula, nie wiesza się, nie wychodzi do pulpitu, filmiki chodzą w HD bo w FHD oczywiście nie mogę odpalić. Wszystko ładnie chodzi i dlatego normalnie nie wyzbywałbym się tego telefonu. Xiaomi naprawdę odwaliło kawał świetnej roboty przy optymalizacji MIUI w swoich urządzeniach. I to wszystko już na andku 5 podczas gdy oryginalnie był na 4! TouchWiz czy HTCSense na pewno by już klęknęły. Na swoim Desire Z wymieniłem kiedyś Sensa na Cyanogenmoda i dostał wiatru w żagle. Ale też po jakimś czasie zaczął go facebook zamulać.

 

Ogólnie świetny telefonik. Gdyby miał LTE nawet bym nie spojrzał na inne.

 

No z tymi appkami to się najbardziej obawiam, bo ponoć spora część iOSowych apek jest płatna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc sprawdź które są płatne które nie i wybierz. Imo powinny zadecydować odczucia z użytkowania więc do marketu, oba fony w ręce i sprawdzaj co Ci odpowiada a ci nie i decyduj.

Osobiście uważam że nie da się porównać ios z androidem wobec choćby specyfikacji telefonu.

Albo Ci pasuje albo nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@@up Petru23..

Iphone SE, to nie jest odświeżony 5 ani 5s, bryłę, owszem ma piątki, ale bebechy ma identyczne, co ma Iphone 6s, jedynie przednia kamerka słabsza i brak 3d touch. Zdecydowanie brałbym SE, nakładka od Sony jest okropna, ale takie moje zdanie, Xperie mi się przejadły już, nie wiem czy jeszcze to jest, ale Xperie serii Z, miały samoistnie psujący się dotyk, ja miałem akurat to w z1 compact, potem w Z2, w przypadku z1c rano się obudziłem, a na ekranie a raczej pod nim wyglądało jakby był jakiś włos, dotyk juz nie dzialal, identycznie było w Z2, ale jest to już poprawione bodajże w tych modelach serii X, ale wsparcie do Xperii i nakładka.. tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z1C i Z2C z tego co pamiętam miały problem z samopękającym ekranem. Kiedyś miałem brać Z1C ale skargi na forach Sony o tym jak w kieszeni pękały i Sony nie chciało tego uznawać, tylko proponowało odpłatne naprawy sprawiły że wybrałem mi2s. O Z3C nie słyszałem problemów z hardware natomiast w Z5C jest powszechny problem z przegrzewaniem i throttlingiem. Czyli zawsze coś nie tak i choć o XCompact nie słyszałem żadnych poważnych problemów hw to jednak pewna mała obawa zostaje.

Gdyby X Compact miało natywnie MIUI to być może to by przechyliło szalę w jego stronę. Zoptymalizowane firmowo MIUI na takich bebechach jak ma Xperia to byłoby naprawdę COŚ! Rom z XDA to już nie to samo. A nakładka Sony jest po prostu słaba.

 

Dlatego na tą chwilę wybór przechyla się ku IpSE. Ostatnio nawet byłem z żonką w salonie i jak żona go wzięła do ręki to od razu zaświeciły się jej oczka ;D i zaczeła mnie namawiać.

 

Ale zobaczymy jeszcze, poczekam do marca do konferencji Appla bo ponoć ma wypuścić wersję 32GB i 128GB co pewnie odbije się na cenach 16GB. Do tego czasu wybór nie jest oczywisty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyana używałem przez ostatni rok użytkowania Desire Z. Bardzo fajny i szybki rom ale z tego co pamiętam po przesiadce na MIUI wiele rzeczy było dla mnie odkryciem na zasadzie "łał to tak można?" albo "o kurde ale fajnie to tutaj działa". Z kolei inne nie do końca działały jak powinny. Nie pamiętam już co to dokładnie było bo przyzwyczaiłem się do obecności niektórych funkcji w MIUI. Tyle że to było dawno, dzisiaj CM pewnie wygląda zupełnie inaczej.

 

Ale masz rację, zupełnie o nim zapomniałem. To będzie ważny argument w ostatecznej decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może. Ogólnie i tak minus tego rozwiązania jest taki że czy to będzie linage.os czy cyanogenmod czy nawet MIUI, nie zainstaluje tego do zakończenia wsparcia gwarancyjnego. Tak samo miałem z HTC DZ.

 

Byłem w Media Expert wczoraj, brałem do ręki Huawei Nova i Galaxy S7 i utwierdziłem się że to już nie jest wielkość dla mnie. Jedynie świetne bebechy, jakość i ultracena danego aparatu jak np. ZUK Z2 mogłyby mnie przekonać do pójścia aż na taki kompromis wielkościowy. Tyle że ZUK Z2 z kolei nie ma polskiego serwisu, soft jest niedopracowany i brak w nim radia oraz LTE800MHz.

 

Z większych najbardziej odpowiadały mi tylko Iphone 6S i Samsung A3 ze szczególnym wskazaniem na tego pierwszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do głowy przychodzi mi jescze galaxy Alpha samsunga ale jak ona się ma do a3 2017? Chyba jednak słabiej... Choć Alpha to biznes klasa Samsunga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde ale zawalisty, nigdy o nim nie słyszałem. Gdyby był choć rok młodszy i popularniejszy -> miał lepsze wsparcie wśród developerów to pewnie bym go nabierał. Świetny design, wyraźnie wskazujący lepszą jakość wykonania niż większość tel samsunga. Rok temu na pewno bym go nabierał. Dzisiaj, jeżeli nie zdecyduję się na iphona to chyba wezmę XCompact.

 

Naprawdę dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wad które widzę to brak godnego zamiennika Google Maps oraz koszty w razie jakiejś awarii

Mapy Appla to i tak o kant dupy rozbić (w PL***) u mnie trzymam je w folderze podpisanym "Usless" bo czasem coś się w nich otworzy :E

Te googlowskie działają tak samo jak na androidzie, więc nie wiem czemu się ograniczać do gorszych applowskich skoro z appstora można pobrać powiedzmy sobie szczerze, lepsze od gugla.

 

Do głowy przychodzi mi jescze galaxy Alpha samsunga ale jak ona się ma do a3 2017? Chyba jednak słabiej... Choć Alpha to biznes klasa Samsunga

 

Kurde ale zawalisty, nigdy o nim nie słyszałem. Gdyby był choć rok młodszy i popularniejszy -> miał lepsze wsparcie wśród developerów to pewnie bym go nabierał. Świetny design, wyraźnie wskazujący lepszą jakość wykonania niż większość tel samsunga. Rok temu na pewno bym go nabierał. Dzisiaj, jeżeli nie zdecyduję się na iphona to chyba wezmę XCompact.

 

Naprawdę dzięki za wszystkie podpowiedzi.

Alpha przy premierze miała tragiczną baterię, po tym czasie nie będzie lepiej + gorzej dopracowany andrut, + mimo wszystko bebechy porównywalne do serii A, z czego seria A ma większą baterię, ale ze to gorsze aparaty.

Ogólnie A to taki mocno średni wybór, ceny używek jeszcze, ale nówki to już lepiej takiego S6 wziąć...

 

Co do kwestii naprawy IP. Jak kupisz chińczyka to go już nie naprawisz jak coś się stanie więc nie wiem czy to taki dobry wybór.

Pamiętaj też, że popyt na sprzęt z jabłuszkiem jest ogromny. Do teraz schodzą odrapane 5tki/ 5Sy które trzymają pół dnia ale ludzie twardo licytują. Więc w razie gdyby coś ci nie podpadło w IOSie to sprzedajesz z bardzo małą stratą, cena andrutów topnieje w oczach.

Tylko pamiętaj dopłacić do minimum wersji 64GB (6S/SE) bo 16 GB to jest pomyłka i słownie nie NADAJE SIĘ DO NICZEGO, nie zrób tego błędu bo będziesz srogo żałować!!! IMO, w IP7 nawet bym się nie zastanawiał za długo nad 32GB tylko od razu celował 128GB.

 

Pamiętaj też nie gloryfikować tak IP ponad wszystko, ale osobiście dla produktów Appla MOIM ZDANIEM konkurencją mogą być tylko topowe Samsungi (nie bez powodu AMOLED w nowych IPkach) takie Sony... przykro mi bardzo nie ma startu, a to że porównywalne rozmiarami... -> ;)

 

@

Gdyby ktoś pytał, tak mam IP SE z pamięcią 64GB, jestem świadomy wad telefonu, i czasami niektórych niepotrzebnych fanaberii, ale ogólnie zdecydowanie zalety całego systemu + telefonu przechylają mocno w dół szalę wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nawet bym się nie zastanawiał za długo nad 32GB tylko od razu celował 128GB.

Gier w ogóle nie instaluję, rzadko robię zdjęcia, filmów w ogóle. Czym miałbym zapełnić te 128gb jeżeli nie zapełniłem 32gb nawet w 1/3? Owszem w przypadku SE 16 i 64 widzę że różnica w cenie jest minimalna i skłaniałbym się ku drugiej opcji. Ale 128gb???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak wtedy w ME ktoś poprzestawiał etykiety bo byłem dzisiaj i wtedy nie trzymałem Novy ale P9 Lite. Dzisiaj wziąłem rzeczywiście Novę - szkoda że nie ma Wici AC bo chyba bym się nie zastanawiał tylko brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sytuacja wygląda tak. Odpuściłem kompletnie już wszelkie wynalazki typu Samsung Alpha, A3 2016, A3 2017, Zuk Z2 i xiaomi mi4s. Przez chwilę rozważałem też Z3 Compact bo ma Wifi AC i niezłe bebechy. Ale tak jak pisałem wcześniej telefon kupuję na 3-4 lata więc nie może być już teraz stary i zapomniany. Na placu boju zostały pierwotne czyli XCompact i IpSE.

+plusy, -minusy, ~rzeczy obojętne lub mało istotne

 

XCompact

+ bebechy (procek,ram, pamięć wewn)

+ idealne rozmiary ekranu

+ LTE-A i WIFI AC

+ slot na karty pamięci

+ radio

+ aktualna cena (od 1200zł za nówkę ze sklepu)

~ brak certyfikatu wodoszczelności (telefon jest wodoszczelny ale nie ma gwarancji na to)

- nakładka

- słabe podejście serwisu Sony do różnych awarii

- szybki spadek wartości

 

Iphone SE

+ optymalizacja systemu (wieloletnia wydajność)*1 ...

+ rozmiary

+ wartość późniejszej odsprzedaży (dotyczy raczej modelu z 64gb). Przykład -> - przypadek 5s na dzisiejszym rynku

~ ... *1 o ile przestaniemy aktualizować po ok 2 latach użytkowania do nowszych iOSów

~ brak LTE-A

~ brak benefitów ekosystemu apple (nie zamierzam kupować innych sprzętów z jabłkiem)

~ brak widgetów

~ brak możliwości przesyłania plików przez bluetooth

~ do wrzucenia muzy i plików trzeba instalować aplikacje na kompie

- brak radia

- cena (min 1600zł za nówkę z gwarancją)

 

Mimo swoich wad to w tej chwili skłaniam się ku IpSE ze względu ową optymalizację i wartość odsprzedaży.

 

Ale ostatnio się dowiedziałem że Blackberry wróciło do korzeni po eksperymentach z Privem i dotykowcami i 2 tygodnie temu ogłosiło Keyone na androidzie (wcześniej znany jako Mercury). Te telefony od dawna wpisywały się idealnie w moje potrzeby i sposób użytkowania telefonu (zazdrośnie patrzyłem na HUBa) a także miały najlepszy zasięg (nawet 1-2 kreski w porównaniu do np. Iphonów) i jakość połączeń (w końcu dla biznesu są robione). Jest to jedyna marka dla której skłonny byłby poświęcić ograniczenie wielkości telefonu bo tutaj rzeczywiście to poświęcenie mogłoby się opłacić. Poza tym jakość elementów i też optymalizacja systemu (androida) stoją na wysokim poziomie. Ale ceny też są ładne. Keyone ma być w cenie 550$ lub 600Euro!

 

Czas na decyzję ustaliłem sobie na koniec marca albo początek kwietnia. Tymczasem problem zostaje otwarty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...