Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DeVirt

Temperatura na Asus RX 470 Strix

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam nową kartę Asus RX 470 Strix i z tego co czytałem i widziałem na testach nie powinna ona osiągać więcej niż 60 stopni pod obciążeniem podczas gdy moja po 10 minut gry ma 65-68. Zauważyłem, że wentylatory na niej włączają mi się dosyć późno i nie działają na wysokich obrotach. Czy w tej aplikacji do sterowników powinno być 90 stopni czy zmieni to coś gdy dam inną wartość?

Próbowałem zmieniać fan speed w gpu tweak ale przy ustawieniach gaming gpu speed jest ustawione na 103%- czy to znaczy że jest o 3% podkręcona?

 

a38adc9cfcd2.png

999dfd854861.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem zmieniać fan speed w gpu tweak ale przy ustawieniach gaming gpu speed jest ustawione na 103%- czy to znaczy że jest o 3% podkręcona?

No hablo ingles.

 

Czy w tej aplikacji do sterowników powinno być 90 stopni czy zmieni to coś gdy dam inną wartość?

Inna wartość niczego nie zmieni.

 

Witam, posiadam nową kartę Asus RX 470 Strix i z tego co czytałem i widziałem na testach nie powinna ona osiągać więcej niż 60 stopni pod obciążeniem podczas gdy moja po 10 minut gry ma 65-68. Zauważyłem, że wentylatory na niej włączają mi się dosyć późno i nie działają na wysokich obrotach.

Spróbuj zmienić ustawienia wentylatora tam gdzie "min" daj 1400, a tam gdzie "wartość docelowa" 1900, może to coś pomoże.

 

Przy okazji, dużo zależy od wentylacji Twojej obudowy, a 68C to ciągle spoko temperatura jak na RX470 ogólnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rx 470 spoko ale od asusa powinien mieć max 60. Nie wiem czy to nie wina gputweak, teraz go wyłączyłem i obroty wentylatora rosną w miarę równomiernie w stosunku do temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie super programiki do podkręcania lubią się gryźć z Wattmanem. A że Wattman spoko jest i zapewnia więcej możliwości, to dla mnie te Afterburnery, Tweaki itp. stały się bezużyteczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sugerujesz się temperaturami z stron to często są niższe bo testuje się na bench-table czy jak to się zwie; pajonku :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie te Afterburnery, Tweaki itp. stały się bezużyteczne.

Nie no. AF + RTSS to podstawa. Jak inaczej podziwiać drop boosta w Radkach podczas grania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błoga nieświadomość jest lepsza dla duszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli osiągam te 68 stopni a obroty nie zwiększają się ponad 1730 rpm bo mam ustawienia auto na wattmanie to zostawilibyście to w spokoju czy dać na ręczne i zwiększyć do np. 2000 bo max mogę 2400 ale chyba skróci to żywotność wentylatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił, tylko UV zrobić, bo na pewno jeszcze da się trochę polepszyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżenie napięcia na rdzeniu. Dzięki temu niewielki lub zerowy spadek wydajności ma zniwelować pobór mocy oraz zwiększyć kulturę pracy (niższe temperatury, mniejszy poziom hałasu). Natomiast większa kultura pracy może niekiedy wpłynąć na podniesienie wydajności przez zapobieganie spadkom taktowania wywołanych za wysoką temperaturą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewielki lub zerowy spadek wydajności ma zniwelować pobór mocy oraz zwiększyć kulturę pracy (niższe temperatury, mniejszy poziom hałasu). Natomiast większa kultura pracy może niekiedy wpłynąć na podniesienie wydajności przez zapobieganie spadkom taktowania wywołanych za wysoką temperaturą.

Bzdury :) Kiedy obniżasz napięcie spada ilość energii jaką zużywa karta, każda karta z tej serii ma jakiś limit ustawiony przez co kiedy dobija do limitu zbija taktowanie aby utrzymać się w tym limicie. Obniżając napięcie zwiększasz dziurę między używaną energią a limitem dzięki czemu jest szansa że nie będą spadać taktowania.

 

Z tego co wiem to Asus RX470 akurat nie ma z tym problemu. Jakbyś dał 950mV na rdzeniu i pamięci to mógłbyś spróbować nawet podnieść taktowania i zyskać trochę wydajności ;) Moja karta od XFX działa przy 950mV z 1230MHz w pełni stabilnie, ogólnie 950mV to najlepsza wartość zdaje się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury :) Kiedy obniżasz napięcie spada ilość energii jaką zużywa karta, każda karta z tej serii ma jakiś limit ustawiony przez co kiedy dobija do limitu zbija taktowanie aby utrzymać się w tym limicie. Obniżając napięcie zwiększasz dziurę między używaną energią a limitem dzięki czemu jest szansa że nie będą spadać taktowania.

Jakie bzdury? :D Napisałem z grubsza to samo, lecz z tą różnica, że ja pisałem o zbijaniu taktowania przez przekroczenie limitu temperatury "zapobieganie spadkom taktowania wywołanych za wysoką temperaturą", a Ty o zbijaniu taktowania przez przekroczenie limitu energii. W termodynamice temperatura jest miarą energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie bzdury? :D Napisałem z grubsza to samo, lecz z tą różnica, że ja pisałem o zbijaniu taktowania przez przekroczenie limitu temperatury "zapobieganie spadkom taktowania wywołanych za wysoką temperaturą", a Ty o zbijaniu taktowania przez przekroczenie limitu energii. W termodynamice temperatura jest miarą energii.

Tak, a widelec to w sumie są widły. Karta nie zbija taktowania aż do 91C, to nie jest GTX.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu więc zapytam tutaj. Czy te skoki gpu w mhz są normalne w stanie spoczynku? 507ef4185ff8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zegar zawsze skacze, nawet jak nie masz żadnej gry otwartej, sam WM powoduje, że te skoki są tak wysokie przez te wykresy które generuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektywność energetyczną włącz to przestanie skakać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Efektywność energetyczną włącz to przestanie skakać.

Nie polecam. Powoduje kosmiczny spadek wydajności w niektórych grach, i ogólnie spadek we wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyłączyć przed graniem. Spadek jest w grach, które mocno cisną grafę, nie zostawiając jej żadnego zapasu mocy. W tych mniej wymagających działa spoko - chłodniej, ciszej i mniej papu żre. W Crysis 2 miałem żelazne 60 klatek z lockiem, a taktowanie latało w okolicach 800-900 MHz. W BF1 też fajnie to wygląda - wysokie detale, freesync z blokadą na 75 fps i nie potrzeba pełnej pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. w tej nowej edycji skyrima miałem problem z utrzymaniem 30 fps z efektywnością energetyczną ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...