Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

p11k

RX 480 czy R9 Fury

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dylemat między tymi dwiema kartami. RX 480 jest tańszy o jakieś 250 zł, nowsza architektura itp. Fury z kolei oferuje znacznie wiekszą wydajność, ale kosztem prądu. Poza tym ma tylko 4 GB. Ja wiem, że HBM, ale w jakim stopniu prędkość tej pamięci kompensuje jej rozmiar? Chodzi mi o to, czy za rok się nie okaże, że to 4GB jest za małe.

Poza tym zastanawiam się jak będzie z ew odsprzedażą, gdy wejdą Vegi. Fury nie jest zbyt popularną kartą, a za te pół roku straci swój największy atut, czyli lepsze pamięci(bo nowe karty mają być z HBM2 o ile dobrze pamiętam?).

Czy na chwilę obecną jest sens kupowania Fury czy lepiej wziąć 480 i za pół roku sprzedać?

 

i5 6600k

Asrock Fatal1ty K4 Gaming

Corsair VS550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej brać 480 jako przeczekanie. (jeśli chcesz Vege).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat między tymi dwiema kartami. RX 480 jest tańszy o jakieś 250 zł, nowsza architektura itp. Fury z kolei oferuje znacznie wiekszą wydajność, ale kosztem prądu. Poza tym ma tylko 4 GB. Ja wiem, że HBM, ale w jakim stopniu prędkość tej pamięci kompensuje jej rozmiar? Chodzi mi o to, czy za rok się nie okaże, że to 4GB jest za małe.

Poza tym zastanawiam się jak będzie z ew odsprzedażą, gdy wejdą Vegi. Fury nie jest zbyt popularną kartą, a za te pół roku straci swój największy atut, czyli lepsze pamięci(bo nowe karty mają być z HBM2 o ile dobrze pamiętam?).

Czy na chwilę obecną jest sens kupowania Fury czy lepiej wziąć 480 i za pół roku sprzedać?

 

i5 6600k

Asrock Fatal1ty K4 Gaming

Corsair VS550

W żadnym, okaże się. Już teraz to widać. Żeby mieć dobrą wydajność, musisz dać takie ustawienia, które zmieszczą się w 4 GB. Zdaniem jednych na tym forum cięcie ustawień to obraza majestatu, zdaniem drugich nie jest to wielki problem (bo zmieniasz tylko pojedyncze opcje, często z ledwo zauważalnym wpływem na finalny wygląd).

 

Nikt Ci tego nie powie. W pewnym sensie Fury zawsze będzie "kolekcjonerską" kartą, ale raczej jej wartość i tak spadnie

 

Nie wiem, którą bardziej jest sens. 8GB w RXie przedłuży mu żywotność, ale w pół roku 4 GB w Fury też da radę. Ogólnie to chyba nie jest dobry pomysł, teraz kupować kartę tego segmentu za pół roku. Myślę, że z dwojga złego 480 będzie łatwiej sprzedawalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam że to tylko 3 dni do vegi a w niedziele i tak nie kupisz, z tego co słychać vega będzie raczej uzupełnieniem najwyższego segmentu, chociaż w testach przeciekach istnieje rx 560 czyli takie odświeżenie może całej serii rx 4xx do rx5xx

 

Vega dla furry będzie tak jakby następcą nie bę dzie łatwo tego sprzedać po premierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz procesory z kartami graficznymi. Poza tym Vega to nowa rodzina kart graficznych, a nie odświeżenie RXów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zależy Ci na wydajności to fury.

Jeżeli na kompromisie wydajność/pobór prądu to RX.

 

Zalety/Wady fury (sapphire nitro)

- genialnie wykonana

- praktycznie bezgłośna

- bardzo wydajna

- długa sprawdź (obudowę)

- 4 GB HBM - mało pamięci - ale dzięki HBM można powiedzieć że masz tak jak 4,5 do 4,8 GB ;)

- potrafi wziąć sporo papu - i potrzebny jest dobry zasilacz (chyba ze grasz z efektywnością energetyczną wówczas pobiera bardzo mało papu

 

Jeżeli grasz non stop czyli 24 h to rachunki mogą wrosnąć o 30 do 50 zł w skali miesiąca

Jeżeli grasz parę godzin dziennie na rachunkach nie odczujesz żadnej różnicy

 

Zalety/Wady RX (nie miałem styczności więc napisze to o czym czytałem)

- podobno warte zakupu są nieliczne modele takie jak np. jest MSI

- chłodna

- średnio głośna

- wydajna

- trzeba kombinować z OC

- 8 GB ramu

- mniej wydajna od fury

- zasilacz jest mniej ważny

 

 

Ja wybrałem fury i najlepsze jest ,że karta z miesiąca na miesiąc ma coraz większą wydajność w porównaniu do konkurencji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat między tymi dwiema kartami. RX 480 jest tańszy o jakieś 250 zł, nowsza architektura itp. Fury z kolei oferuje znacznie wiekszą wydajność, ale kosztem prądu. Poza tym ma tylko 4 GB. Ja wiem, że HBM, ale w jakim stopniu prędkość tej pamięci kompensuje jej rozmiar? Chodzi mi o to, czy za rok się nie okaże, że to 4GB jest za małe.

Poza tym zastanawiam się jak będzie z ew odsprzedażą, gdy wejdą Vegi. Fury nie jest zbyt popularną kartą, a za te pół roku straci swój największy atut, czyli lepsze pamięci(bo nowe karty mają być z HBM2 o ile dobrze pamiętam?).

Czy na chwilę obecną jest sens kupowania Fury czy lepiej wziąć 480 i za pół roku sprzedać?

 

i5 6600k

Asrock Fatal1ty K4 Gaming

Corsair VS550

Polecę ci taką https://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-1060-jetstream-6gb-gddr5-192-bit-dvi-hdmi-3xdp-box-ne51060015j9j-998793/ i problem z głowy, ja wybrałem rx480 i nie żałuje jestem zadowolony karta jest świetna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...