Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Razser

Router LTE z wyjściem antenowym

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, potrzebuję jakiejś porady co do zakupu Routera LTE z wyjściem na antenę zewnętrzną. Przez 10 dni testowałem ODU-IDU z plusa choć testowałem to spore nadużycie bo podłączałem go może z 5 razy i albo się włączał i działał jakiś czas albo ciągle migała czerwona dioda.

Postanowiłem jednak, że wolę kupić sobie wewnętrzny router z wyjściem na antenę bo chociaż kabel mam wyprowadzony na dach. ;)

Cena jaka chciałbym przeznaczyć na router to myślę do 200-250zł. ;)

Docelowo ma działać w sieci plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się do tematu też stoję nad wyborem routera lte pod antene zewnetrzna na dachu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie, to dużego wyboru nie ma. Raczej stawiałbym na model stacjonarny z 2 złączami antenowymi SMA, huawei b593s-22 (starszy) lub huawei b315 (nowszy) albo zte mf283+. Ten ostatni najlepiej z orange, bo wtedy ma aktualizacje softu z wymuszaniem częstotliwości w LTE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrócę do tematu bo ten odu-idu to mnie niedługo zabije. [*]

 

http://allegro.pl/router-modem-4g-lte-ii-huawei-b593-anteny-gratis-i6596033276.html?bi_s=ads&bi_m=p2,1&bi_c=217799#thumb/3

 

Warto inwestować w coś takiego jako używane? Nie musi być nowy bo ma za zadanie dotrwać mniej więcej do września a potem to już takich wymagań wobec niego nie będzie. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto za tę cenę - to stary, ściągany z Niemiec, router z LTE tylko 3 kategorii, czyli maks. 100Mb/s, w praktyce dużo mniej. Nie wymusisz na nim wybranego pasma w LTE, bo firmware tego nie umożliwia. Wifi także słabe. Od biedy działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co wybrać używanego by prędkości można było oczekiwać koło 20mb/s w przypadku gdy mieszkam około 2-3km od nadajnika?

Na więcej się nie nastawiam bo 90mbs do tej pory to złapałem jedynie telefonem w samym centrum Chełma. :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sieć plusa lubi być przeciążona, ale wszystko zależy od nadajnika, a router ma tu drugorzędne znaczenie. Niemniej po kosztach brałbym huawei b593s-22 lub szukał na aukcjach huawei b315.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic zalicytowałem B593s-22 ponoć w idealnym stanie. Jak cena będzie spoko do końca to postaram się go wyrwać. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakbyś jednak nie wygrał, to szukaj b315, także na olx, bo to nowszy model z lepszym wifi i switchem gigabitowym. W okolicach 250 zł na pewno coś znajdziesz, często z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem jednak, że wolę kupić sobie wewnętrzny router z wyjściem na antenę bo chociaż kabel mam wyprowadzony na dach. ;)

Do LTE stosuje sie inne kable niz do anten TV. Zalezy jaki masz juz wyprowadzony.

Dodatkowo do anteny dualnej LTE potrzebne są dwa kable.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam E5186 z agregacją niestety cena używki to około 500zł lub ostatecznie jeśli coś tańszego to używany B315 za 200-300zł, moim zdaniem B315 jest lepszy od b593.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B315 słynie z awaryjności więc z pewnością bym nie wziął (i nie wziąłem). B593s-22 to klasa, ale obecnie warto wgrać oprogramowanie Vodafone lub Telii żeby móc wymuszać pasma (a taka zmiana firmware dostarcza emocji, bo to obejście zabezpieczeń, nie zaś oprogramowanie ze strony producenta).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do LTE stosuje sie inne kable niz do anten TV. Zalezy jaki masz juz wyprowadzony.

Dodatkowo do anteny dualnej LTE potrzebne są dwa kable.

 

 

Drugi jest do dekodera czy cos takiego. Nie podłączam go bo nawet nie wiem po co by mi on tam był..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam E5186 z agregacją niestety cena używki to około 500zł lub ostatecznie jeśli coś tańszego to używany B315 za 200-300zł, moim zdaniem B315 jest lepszy od b593.

Najtańszy stacjonarny router z agregacją 2 pasm w LTE to obecnie huawei b525 z allegro - za około 350 zł chodzą sztuki z t-mobile.

Niestety ma on okrojony soft (jak to t-mobile ma w zwyczaju), a wymuszanie pasm odbywa się trochę po zbójnicku, bo programy typu ltewatch, czy toolbox na nim nie działają. Trzeba się posiłkować ręcznym skryptem uruchamianym w firefoxie z wtyczką greasemonkey.

 

B315 słynie z awaryjności więc z pewnością bym nie wziął (i nie wziąłem). B593s-22 to klasa, ale obecnie warto wgrać oprogramowanie Vodafone lub Telii żeby móc wymuszać pasma (a taka zmiana firmware dostarcza emocji, bo to obejście zabezpieczeń, nie zaś oprogramowanie ze strony producenta).

 

Swego czasu rzeczywiście B315 miał problem z softem, ale został on już dawno naprawiony - wraz z softem 21.311.* było już wszystko ok (taki soft miały routery, które wracały naprawione z serwisu huawei).

A potem wyszły jeszcze co najmniej 2 aktualizacje (w zależności od operatora były 313, 316, 318, 321).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz rację, ale to jest programistyczny ABSURD! Przecież reset do ustawień fabrycznych powinien wystarczyć, nawet jeśli soft ma buga krytycznego. Fabryczne (z guzika) powinny wystartować oprogramowanie oryginalne z settings default, co sugeruje że coś było zapisywane tam gdzie nie wolno. To nie to samo co wgranie złego firmware gdzie program jest uszkodzony trwale (np. niekompletny czy niezgodny sprzętowo). Tu nawet wersja alpha nie powinna uszkodzić routera, co najwyżej zawieszać np. 100 razy na sekundę.

 

Kwestia ile używanych routerów ma stary soft - pewnie dużo (w przypadku B593 z 99%).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie był to jakiś większy błąd programowy - nie chwalili się.

Stacjonarne routery huawei, czy zte dostępne u naszych operatorów gsm aktualizują się przez OTA - router sam sprawdza, czy jest aktualizacja softu i wyświetla stosowny komunikat w swoim panelu www z pytaniem, czy ją zainstalować. Tak było swego czasu z b593 z plusa (problemy z przełączaniem się na zewnętrzne anteny), b315 z plusa i orange, czy mf283+ (wymuszanie pasm w LTE) z orange. Dla zte mf286 z orange też ma być update. Aktualizację softu może zrobić też serwis producenta, jeśli router jest na gwarancji to jest to darmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...