Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

smms10

Windows 10 i 7 dual boot

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

Zaistalowalem sobie osttanio dwa windowsy na jadnym dysku. Mam 10 i 7.Na necie znalazlem info, ze nie ma zadnych przeciwskazan. Niestety u mnie pojawia się problem w momencie jak jestem na windows 10 i chce przeejsc na 7, pierwsze uruchomienie i porty usb nie dzialaja - akurat na usb mam myszke i klawiature. Wczesniej myslalem ze to windows sie wiesza ale sprawdzilem z plytka, ze windows chodzi, w odroznienniu od mojej myszki i klawiatury oraz podpietych pendrivow do kompa.Gdy zrobie restart z windows 7 na windows 7, nagle wszystko dziala. Jednak gdy tylko wejde na 10 i pozniej bede chcial przejsc spowrotem do 7 to pierwsze uruchomienie to jest brak kontaktu w portach usb i musze resetowac w obudowie. Ma ktoś jakieś pojęcie co to może być ?? i gdzie szukać rozwiązania ?

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę strzał na ślepo, ale niech tam, od czasu do czasu można trafić kulą w płot

 

sprawdź w uefi\biosie ustawienie ultrafast\fast boot, ewentualnie wyłącz - w tym trybie bios prawie nie sprawdza urządzeń, w szczególności pomija usb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę strzał na ślepo, ale niech tam, od czasu do czasu można trafić kulą w płot

 

sprawdź w uefi\biosie ustawienie ultrafast\fast boot, ewentualnie wyłącz - w tym trybie bios prawie nie sprawdza urządzeń, w szczególności pomija usb

 

Stety/niestety ale wszystkie te bajery w biosie mam powyłączane od zawsze..Dziwne jest to, że jak pracuje w windows 7 i robie restarty to wszystko hula bez problemu. Problem pojawia się, jak tylko wejde w 10 i zniej bede chcial przejsc do 7. To tak jakby jakies stery z 10 nie zdąrzały sie zresetowac i jest konflikt na 7. Ale to tylko teoria...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to samo u siebie, ale z systemami Windows 7 i Linux mint, oba systemy są na oddzielnych dyskach. Jak chcę się przełączyć na Windowsa i robię restart to klawiatura i myszka nie działają(USB), dopiero po kolejnym restarcie(przyciskiem) wszystko jest ok. W drugą stronę tego problemu nie ma(Windows>Linux).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, że nie jestem sam ;]

 

 

 

Miałem wcześniej wybór boota z poziomu win 10 tam wybierałem myszką i za każdym razem choćbym nie wiem ile razy restartował, usb w win 7 nie chciało w ogole zaskoczyć. Teraz mam boot z poziomu biosa i załapuje za drugim razem. Tylko czemu zawsze ten pierwszy sie zwiesza?....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie w biosie trzeba wyłączyć usb 3, jeśli jest, ewentualnie w advanced - usb configuration wyłączyć intel xHCI mode, albo ustawić na auto, nie smart auto; sprawdź też legacy usb support, czy włączone albo na auto

 

nazwy przybliżone, nie znam sprzętu

 

klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No u mnie nie idzie. Wylaczam usb 3.0, wylaczam xHCI bo nie mam trybu auto i dalej lipa. Z leksza nieciekawie.

 

Dobra mysle, ze wiem gdzie lezy problem. Wczesniej nie instalowalem sterow do usb 3.0 intela, bo zawyza mi latencje i uzycie proca do odtwarzania audio. Jednak gdy go zainstalowalem win 7 ruszyl za pierwszym razem. Teraz jak tu pokombinowac zeby usb 3.0 sterow nie instalowac i żeby nie bylo problemow z restartami.. Tak czy owak dzieki glauks :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podejrzewałem, że nie zadziała, bo u ciebie przecież w końcu usb działa, choć po restarcie, w linku natomiast nie działał w ogóle - start w dual system trochę tajemniczy, bo w zasadzie te sterowniki, potrzebne przy rozruchu ładuje już menedzer rozruchu, czyli bootmgr - np do dysku, itp - czy również usb nie wiem, ale prawdopodobne, jeśli bios wykryje podłączone usb, itd - w dual jest tylko jeden bootmgr, nowszego systemu, czyli 10 - może więc bootmgr 10 ładuje już usb 3 np z pliku hiberfil, a 7 nie potrafi ich użyć - dopiero po restarcie, jak pamięć jest wyczyszczona, jądro 7 ładuje właściwe sterowniki - też trochę strzał na ślepo, ale spróbuj wyłączyć fast start w 10

 

ewentualnie może koncentrator 3 osobny, i da się wyłączyć, jeśli nie używasz często 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukam tego fast start w 10..

 

Tylko tak się zastanawiam, bo wszystkie urządzenia mam podpięte pod usb 2.0, wiec czemu jak zainstalowalem-- intel usb 3.0 eXstensible host i intel usb 3.0 host root to win 7 wgrywa sie normalnie nawet zaraz po 10.. Pozatym, nie wiem dlaczego ale daca mam wpiętego pod usb 2.0 a w programie latency mon pokazuje że pracuje iusb3xhc.. hmm. wczesniej przed instalka tych driverow od intela pracowalo usb 1.1 & 2.0. DLaczego jak mam wpięte urządzenia pod usb 2.0 system czerpie ze sterow usb 3.0 :/ a bez nich sa problemy z przejscia od 10 do 7..

 

Teraz pytanie z innej beczki.. Mam geforca 650 ale nie chce instalowac do niego sterow bo tez mieli proca i dziala rozne uslugi. Korzystam ze sterownika zwyczajnego vga ale przy rozdzielczosci 1920x1080 mam jakby obramowanie czarne dookola, poprostu oobraz nie jest wyswietlany na caly ekran. Jakich moglbym urzyc sterow z bazy win 7, zeby obraz byl normalny, ale nie instaowal mi zadnego oprogramowania do grafiki .? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fast start nie pomogło... Przy samej próbie odinstalowania usb ex host 3.0- brak reakcji myszy i klawy, totalna zwiecha.. Nie kumam tego bo przecież wszystko podłączone pod u2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...