Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dirr

Zestaw do Gier - 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Alternatywa w/g mnie:

07998745900075876113_thumb.jpg

92568088487211039793_thumb.jpg

 

Ew. z 8 GB ram i + SSD Transcend 370 128GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo masz rację, ponieważ nawet boxowe chłodzenie sobie poradzi z i5 bez OC.

 

Bardziej to kwestia wrażliwości na hałas. Jak jeszcze miałem C2D e8500 byłem na chłodzeniu boxowym i sobie zaprzysiągłem, że to ostatni raz. Hałas mnie drażnił przy przeglądaniu internetu, a temp. w lato dochodziła do 65-72oC przez co cały PC się nagrzewał, nie mówiąc o piekarniku w pokoju w sezonie letnim.

 

Stąd osobiście polecam nawet do CPU bez K, chłodzenie nawet najtańsze. (nie żadne Fery czy Fortisy, a choćby proste spartany, które całkowicie wystarczą.) ;)

 

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-lt-he1012-spc145-858456/?reviews_page=2

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-pro-he1024-spc146-858457/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej to kwestia wrażliwości na hałas. Jak jeszcze miałem C2D e8500

Jaki hałas... Co najwyżej lekki szum podczas obciążenia. W pulpicie, filmach itp. nie ma żadnego hałasu, trzeba tylko ustawić w biosie obroty w funkcji temp. procesora, np. przy temperaturze 40oC ustawić 10-15% obrotów i wtedy box będzie bezgłośnie "szalał" przy 1000-1100 obrotach.

Można ew. dać jakas lepszą pastę niż fabryczna, zawsze to ze 2-3oC będzie mniej.

Jedynym powodem zmiany boxa na coś innego mogłoby być słyszalne terkotanie łożysk wentylatora, czasem się zdarza, choć nie pamiętam kiedy mi się to ostatnio przydarzyło, chyba jeszcze na LGA 1155.

 

Poza tym, chłodzenie zawsze można dokupić, jeśli się okaże że ktos ma bardzo wrażliwe uszy i słyszy szum coolera przebijający się przez szum zasilacza, karty graficznej, innych wentylatorów czy buczenie dysku twardego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przewrażliwiony na odgłosy z PC'ta, lecz uwierz mi, iż cooler zagłuszał wszystkie inne części i drażnił. ;)

Wtedy chodził jakoś w granicach 1500obrotów, a obecny mój spartan chodzi na 550, a przy obciążeniu tylko do 800 podskakuje, z czego i tak go praktycznie nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o gtx 1070 to w przyszłości mam zamiar zmienić właśnie na tą kartę natomiast dlaczego potrzebne jest mi to chłodzenie w przyszłości będę zmieniał procesor na i5 7600k lub i7-7700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przewrażliwiony na odgłosy z PC'ta, lecz uwierz mi, iż cooler zagłuszał wszystkie inne części i drażnił. ;)

To znaczy, że go nie ustawiłeś w biosie i kręcił się zbyt wysoko. Ew. płyta nie pozwalała na własne ustawienia i miała tylko domyślne ustawienia regulacji. Teraz nawet najtańsze płyty maja rozbudowane możliwosci regulacji obrotów coolera.

 

 

jeśli chodzi o gtx 1070 to w przyszłości mam zamiar zmienić właśnie na tą kartę natomiast dlaczego potrzebne jest mi to chłodzenie w przyszłości będę zmieniał procesor na i5 7600k lub i7-7700k

To sobie kupisz chłodzenie w przyszłości razem z 7x00K a teraz zamiast wydawać kasę na chłodzenie, ktore ci przy i5 7500 do niczego nie jest potrzebne- kupisz mocniejsza kartę i 2x8GB pamięci.

 

W końcu kupujesz chyba kompa dedykowanego pod gry czy coś sie zmieniło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy, że go nie ustawiłeś w biosie i kręcił się zbyt wysoko. Ew. płyta nie pozwalała na własne ustawienia i miała tylko domyślne ustawienia regulacji. Teraz nawet najtańsze płyty maja rozbudowane możliwosci regulacji obrotów coolera.

 

Możesz mieć rację, bo to był stary chipset 775 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Procesor: Intel Core i5-7500 - 940 zł

Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH - 350 zł

Pamięć: 2x GoodRam 4 GB 2400 MHz Play - 270 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 1060 6 GB AMP! - 1280 zł

SSD: GoodRam Iridium Pro 240 GB - 385 zł

Dysk twardy: Toshiba P300 2 TB - 310 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W - 230 zł

Obudowa: Zalman Z3 Plus - 180 zł

RAZEM: 3945 zł

 

Morele.net - dodaj do koszyka i wpisz jeden z kodów

- usługa montażu za 1 zł oraz wysyłka gratis: ZKSOGF6DI4

- pendrive SanDisk Cruzer Blade 16 GB za 1 zł oraz wysyłka gratis: L7Y12H32HR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...