Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Wojtekboss

[Zestaw]2500-3000zł/Gry/M-OC/Brak

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie składam nowy komputer, wymyśliłem jeden zestaw jednak mam kilka dylematów. Zestaw ma być tymczasowy, ponieważ zepsuł mi się komputer. W niedalekiej przyszłości planuję wymienić procesor i płytę główną na jakeś i5 z K albo Ryzena 5 (prawdopodobnie będzie OC). Chcę potem wymienić jak najmniej rzeczy dlatego niektóre podzespoły mogą się wydawać na wyrost :P.

 

Mam już 2 dyski 2,5 cala SSD i zwykły więc zestaw bez nich:

http://www.morele.net/inventory/info/i8bTyp/

 

Dylemat mam z pamięcią RAM i kartą graficzną.

 

Co do RAM to 16 GB 2400Mhz CL 15 można kupić za 500 zł: https://www.morele.net/pamiec-goodram-ddr4-2x8gb-2400mhz-cl15-silver-gys2400d464l15s-16gdc-1053093/ i nie wiem czy warto dopłacać 40 zł, żeby mieć 2666 i CL 13. Zastanawiam się też czy wziąć 2x4 czy 2x8 bo przy tej konfiguracji 8 GB wystarczy ale cena to 267zł za najtańsze goodramy więc taniej wychodzi raz kupić 2x8 GB niż potem dokupować, poza tym nie wiem czy 4x4GB nie jest gorsze od 2x8GB.

 

Druga sprawa to karta graficzna. Zastanawiam się nad RX 470 takim jak w zestawie, RX 480 i GTX 970. Zastanawiam się czy kupić nowego Radeona RX470/480 czy używaną Nvidię GTX 970. Ogólnie czy jest warto dopłacać czy zostawić RX470. Wystarczy mi, żeby pograć sobie w najnowsze tytuły na wysokich detalach nie denerwując się dużymi spadkami FPS ale nie muszę mieć cały czas 60kl/sek.

 

Proszę o ocenę powyższego zestawu, szczególnie elementów, które wymieniłem wyżej ale każda dobra rada się przyda :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, potrzebna ci tak droga obudowa i 16 gb pamieci odrazu?

Do 2,5k bez dysków zmieścimy i5 i rx480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mam parcie na tą obudowę a poza tym wydaje mi się dosyć dobrze skonstruowana i przewiewna jakbym tam kiedyś coś konkretnego chciał wsadzić :P, ewentualnie coś tańszego bym mógł wziąć ale chciałbym żeby szklane okno miała i bez stacji 5,25 bo to tylko psuje wygląd a i tak nic tam nie będę wsadzał. Co do ram to jestem najmniej pewny, myślisz, ze lepiej by było kupić 1x8 czy 2x4 mając w perspektywie rozbudowę? Jeżeli chodzi o procesor i kartę to warto dopłacać 300-400 zł do rx 480 (bo jak rx 480 to już chyba 8 gb pamięci)?. Co do samych i5 to liczę, że ceny mocno polecą w dół jak wyjdzie ryzen i wpadnie coś konkretnego tak do 1200 zł (procesor i płyta), a pentiuma sie sprzeda :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/obudowa-nzxt-s340-usb-3-0-bialy-z-oknem-ca-s340w-w1-690003/ a chociażby taka.

Pod rozbudowe 1x8, chociaż jeśli weźmiesz rx470 to można odrazu brać te 2666mhz 16gb.

Zostałbym przy rx470, z myślą o zmianie grafiki gdy wyjdzie Navi/Volta. RX480 8gb jeśli chcesz trzymać karte 3-4 lata.

 

Zasilacz może być ciut za słaby do OC i7 lub Ryzena i mocnej grafiki, weź Supremo 550w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo RAM to jest jeszcze opcja wziąć 1x8GB Goodram tylko, że 2400 Mhz i CL 15 za około 250 zł. Zastanawiałem się na tą obudową Nzxt ale z wersją szklaną, cena podobna do in win gdzieś wychodzi a podobno pleksi się szybko rysuje i jak się doda podświetlenie to podobno widać na obudowie. Z tym RX 470 chyba zrobię tak jak mówisz, bo dopłacać 300-400zł za wzrost 10-15% wydajności nie ma chyba sensu jak za jakiś czas można lepiej wymienić platformę. A zasilacz jakiś modularny byś polecił inny w cenie do około 250 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vero M1, z tym że to słabsze konstrukcyjnie od CX-a.

 

Ramy możesz brać te 2666 cl13, odrazu pod nową platforme będzie, powinny pójść 3000mhz OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak sobie obejrzałem obudowę to zasilacz i tak jest schowany więc bez różnicy czy będzie więcej kabli. Jutro będę zamawiał zestaw tylko jeszcze jedna kwesta.

Znalazłem jeszcze taki zasilacz: https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/ czy wybrać ten: https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-550w-spc139-774136/ ? Jest między nimi jakaś różnica na kozysc jednego z nich czy obojętnie który wezmę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba są dobre, za G550 przemawia modularność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem jeszcze trochę i znalazłem 2 corsairy.

1. https://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

2. https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-supremo-l2-gold-550w-spc139-774136/

3. https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx-series-500w-atx-80-plus-bronze-certified-eu-version-cp-9020047-eu-522538/

4. https://www.morele.net/zasilacz-corsair-cx550m-550w-cp-9020102-eu-nastepca-cp-9020059-eu-855753/

 

Z tego co czytałem o nich to właśnie corsair ma najlepszą renomę. Podobno jednak corsair CX z równymi setkami (czyli np. 500W) jest gorszą konstrukcją od 450 czy 550. Patrząc tak ogólnie jeżeli chodzi o sprawność, niezawodność i bezpieczeństwo do OC to który będzie najlepszy? Wolę już raz wydać więcej niż potem mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję:

 

Procesor: Intel Core i5-7500 - 940 zł

Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH - 350 zł

Pamięć: 2x GoodRam 4 GB 2400 MHz Play - 270 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 1060 3GB AMP! - 975 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W - 230 zł

Obudowa: Zalman Z1 - 130 zł

RAZEM: 2895 zł

 

Morele.net - dodaj do koszyka i wpisz jeden z kodów

- usługa montażu za 1 zł oraz wysyłka gratis: ZKSOGF6DI4

- pendrive SanDisk Cruzer Blade 16 GB za 1 zł oraz wysyłka gratis: L7Y12H32HR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie czy chcę się pchać w i5. Wolałbym przed wakacjami wymienić na i7 albo ryzena 5 a ceny i5 podejrzewam, że polecą w dół. A kartę Nvidię bardziej polecasz od Radeona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem właśnie czy chcę się pchać w i5. Wolałbym przed wakacjami wymienić na i7 albo ryzena 5 a ceny i5 podejrzewam, że polecą w dół. A kartę Nvidię bardziej polecasz od Radeona?

Spójrz na temat polecane.

Wszędzie Zotac+ nvidia... no Sorry ale coś Zotac tutaj maczał palce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polecanych nigdzie nie ma radeonów np. Rx 480 mimo ze według testów nie jest gorszy od 1060. Ja zostanę przy rx 470 bo stosunek wydajność/cena jest chyba optymalny w tej karcie a nvidia w tej cenie nie ma alternatywy. Resztę zostawiłem tylko zasilacz wziąłem corsair cx550m. Komputer już zamówiony, dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ja mam płytę za 400zł od kilku lat i nic złego się z nią nie dzieje. Nie zmieniam sprzętu właśnie dlatego, że działa bezproblemowo. Mam inne podejście. Jako, że mam jakąś tam wiedzę komputerową to kupuje to co potrzebuje. Nie potrzebuje super karty dźwiękowej, sieciowej,  2 kart sieciowych, 2 dźwiękowych, 20 portów USB z tyłu i sata, najlepszej sekcji zasilania. To wszystko mocno podnosi koszta i nagle robi się 2k zł za płytę lub więcej a tych dodatków nigdy nie wykorzystam wręcz będą przeszkadzać bo to dodatkowe coś co może się popsuć i coś co będzie się ładowało przy starcie systemu więc sam system będzie startował dłużej. Wydajnościowo nic się nie zmieni czy to płyta za 500zł czy za 3000zł. Ta płyta za 500zł jest dobra a jak trzeba będzie wymienić płytę bo  to nie będzie szkoda bo dużo nie kosztowała. Przydałoby się wbudowane wifi i 4 banki pamięci ale w przyszłości pamięć pewnie pójdzie do zmiany na jakąś 8000-10000Mhz z większą pojemnością więc obecna pójdzie na sprzedaż.  
    • Szczerze to wydawało mi się że kilka plików, bardziej tak z pamięci napisałem. Jak będę miał chwilę to zassam jakiś film i sprawdzę.
    • Ale tak bylo od wiekow to na prawde zejdz na ziemie i nie skladaj klockow. Wyplata opodatkowana a podatek od nieruchomopsci to calkowicie odmienne tematy. No masz racje na 2024 co wychodzi na duzy + bo drugi spada na 12% do 85K
    • @kola01Ok, dzięki za ogólne wyjaśnienie jak działają chłodzenia i stwierdzenie czy moje chłodzenie, którego nigdy w życiu na własne uszy nie słyszałeś jest ciche lub głośne😆 Bardzo wiele to zmienia w moim życiu, dobra robota👏  Jak "głośny" jest Fortis 5 dual przy swoim maksymalnym RPM 1400 w porównaniu z różnymi aio możesz przeczytać tutaj:  https://www.purepc.pl/test-silentiumpc-fortis-5-i-fortis-5-dual-fan-coolery-dla-procesorow-z-dobrym-stosunkiem-ceny-do-wydajnosci-i-cichymi-wentylator?page=0,7 Może uwierzysz 
    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...