Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coast

Zestaw 3000-3250

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co sądzicie o tym zestawie https://www.morele.net/inventory/info/82nzhx/ mam zamiar ulepszyć ten zestaw w przyszłości dołożyć ram i lepszą karta graficzną . Jakieś sugestie zmiany. Muszę jeszcze dokupić do sprzętu monitor , klawiaturę i myszkę .Nie interesuje mnie podkręcanie procesora ani karty graficzne od czerwonych.

z góry dziękuję za Pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie podkręcanie procesora ani karty graficzne od czerwonych.

No to nie ma co poprawiać. Zestaw może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy nie ma co poprawiać.

Jeśli w przyszłości zamierza dokładać RAM to ja bym wziął 1x8GB a później sobie wrzucisz do dual channel drugą kostkę. Tymi 4GB zapchasz sobie sloty i zablokujesz się na przyszłość. A nigdy nic nie wiadomo. Tym bardziej że mobas obsługuje 4x16GB

 

Druga sprawa że dokładając stówkę do SSDka można kupić go 2 razy większego. A to dość opłacalny biznes, więc bym się zastanowił.

 

No i jak obudowa mieści ATX to czemu mobas na mATX ? Ja bym wolał zwykłego ATX ale kto co woli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up: Przeciez wybral mobasa z 4 soltami na ram, wiec nie ma problemu. Dobrze robi biorac 2x4gb, w przyszlosci dolozy kolejne 2x4.

 

Odnosnie zestawu... komp za ponad 3 kafle i GPU, ktore montuje sie do zestawow za ponizej 2k?

Moja propozycja jest taka: http://www.morele.net/inventory/info/Ba8Auu/

Bedziesz mial nieporownywalnie bardziej wydajny zestaw z tym gpu. Mobas podobny, tez z 4 soltami, a 5 dych tanszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no następny...

co to ostatnio za wysyp ludzi na forum, gdzie autor pisze że NIE chce radeona a wszyscy mu RX 470 i RX 480 :hmm:

no dramat.

 

A co do RAMu to źle robi, spotkałem się z przypadkami gdzie ludzie mieli 4 sloty i zapchane np. 4x1GB albo 4x2GB, i w ten sposób mają 4 albo 8 GB ramu, względnie dobrego proca i zerowe możliwości upgrad'u. A czasem by wystarczyło dorzucić kostkę pamięci i dalej było by w porządku.

Na dodatek tak jak pisałem, mobasy te obsługują kostki 16GB (!) więc wrzucanie tam czwórkami to trochę śmiech, tym bardziej że chce rozbudowywać. Więc wrzuci 8GB, rozbuduje o 8GB, a jak w przyszłości wyjdą nowsze gry to kupi za grosze 8GB i będzie miał 24GB. Może brzmi to trochę fikcyjnie ale to samo mogą dziś powiedzieć ludzie co mają 4x2GB, że starczy na nie wiadomo ile a dziś 8GB to już nie jakiś duży rarytas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję z innej strony: zacząć od mocniejszego GPU i wziąć przy tym bardzo opłacalne obecnie CPU.

 

Procesor: Intel Pentium G4560 - 270 zł

Płyta główna: MSI B250M PRO-VDH - 350 zł

Pamięć: 2x GoodRam 4 GB 2400 MHz Play - 270 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 1060 3GB AMP! - 975 zł

SSD: GoodRam Iridium Pro 240 GB - 385 zł

Dysk twardy: Western Digital Blue 1 TB - 235 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 430W - 180 zł

Obudowa: Zalman Z1 - 130 zł

RAZEM: 2795 zł

 

A do tego: monitor, klawiatura + mysz (założyłem, że ma być "gamingowa" i przewodowa).

 

Taka kwota łapie się na promocję dla czytelników PCLab w Morelach.

 

Morele.net - dodaj do koszyka i wpisz jeden z kodów

- usługa montażu za 1 zł oraz wysyłka gratis: ZKSOGF6DI4

- pendrive SanDisk Cruzer Blade 16 GB za 1 zł oraz wysyłka gratis: L7Y12H32HR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję z innej strony: zacząć od mocniejszego GPU i wziąć przy tym bardzo opłacalne obecnie CPU.

To już lepiej dorzucić do tej 6GB pełnej wersji 1060 według mnie. Ja bym wziął dysk P300 i olał SSD, tańsza płyta i może jeszcze na siłę by się dało połączyć i5 z 1060 6G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zysk z SSD jest IMO dużo większy, niż z 6 GB na karcie. To naprawdę czuć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałeś że "razem 2795 zł", to czemu nie ucisnąć 6G skoro budżet jest do 3250 zł? ;) 6GB >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> 3GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj jeszcze cenę monitora, myszki i klawiatury... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś źle zrozumiałem, ale w pierwszym poście jest link do koszyka za 3123 zł i nie widzę tam monitora ani myszki ani klawiatury. Uznałem więc, że na to jest inny budżet. Może nie było to do końca wyjaśnione. Tak czy inaczej G4560 to dobra propozycja, ale ta karta z 3GB... nie wspominając że AMD daje 8GB w tej cenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...