Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kozdroman

msi 1050 ti oc 4gb piszczenie cewek a gwarancja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam kartę jak w opisie.

podczas gier słychać piszczenie cewek w karcie. W pracy na pulpicie tego nie ma.

dzieje się już to mniej więcej od 40 fps w górę - im więcej fps tym bardziej jest to wkurzające.

podejrzewałem płytę główną, ale jednak po odpięciu kabla hdmi od karty graficznej cewki cichną.

Jest to tzw ćwierkanie, albo piszczenie.

Co ciekawe mimo wyciszonego paxa m70 którego zakupiłem dalej to słyszę tak jak przedtem choć cały komputer dość znacznie się uciszył i nawet terkotania wentyla od zasilacza już nie słyszę.

 

Czy uznają taką wadę na gwarancji? miał już ktoś do czynienia z tym?

W sumie to miałem już zwrócić na zwrot do 14 dni, ale spóźniłem się o dwa dni niestety z samym zgłoszeniem..

 

ostatnio też doszło brzęczenie jak na przykład obracam postacią w grze. Obrócę w jedno miejsce brzęczenie jest, a jak obrócę się i spojrzę gdzie indziej to ustaje

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ci przeszkadza o ja bym próbował gwarancji. Karty nie będziesz miał tydzień tylko kilka lat wiec po co się męczyć. Z ciekawości powiem że miałem Rx480 od MSI i karta też lekko piszczała. Tera ma kartę Palita i nic nie piszczy. Mam takie wrażenie że piszczenie zdarza się trochę częściej MSI niż innym producentom.

 

Jak będziesz reklamował to powołuj się na rękojmię.

 

Nie mam doświadczenie z reklamacją cewek ale z tego co czytałem to różnie z tym bywa. Jedni uznają to za wadę, a inni traktują jako normalną przypadłość elektroniki. Wszytko zależy od gwaranta i jak mocno karta piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem to nie karta, to chyba ty pisałeś na innym forum , ze wcześniej miałeś palita i miałeś ten sam problem? A teraz jeszcze przy ruszaniu mychą w grze ci coś brzęczy :) , jak masz możliwość , przetestuj ją na innym kompie, bo jak ją wyślesz to u msi i do miesiąca możesz czekać na rozpatrzenie gwarancji - ja mam tez od MSI 1050ti i piszczenie to sie dopiero załącza powyżej kilkuset fps, może zainstaluj sobie np crysis 3 (albo ściągnij "testowego" na chwile jak nie masz ;) tam w menu do kilku tysiecy fps dochodzi wiec sobie zobaczysz , jak naprawdę piszczą cewki na tej karcie

ew jakiegoś starego 3dmarka gdzie będziesz miał kilkaset fps, wtedy vbediesz miał pewność czy ten dźwięk ci się pokrywa- ale nadal obstawiam , zebys na innym kompie ja sprawdził, bo coś mi sie nie chce wierzyć , ze co karta , t u ciebie piszczy, take "szczęście" to tylko w "lotto "

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochan usuń tekst odnośnie pira***a bo procenty poleca lepiej brzmi demo, co do samego piszczenia to może być psu - a nie sama karta .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procenty za co? jakieś linki do torentów podałem czy co? przecież te strony (z torentami) są ogólnie dostępne, a chyba pclab to nie jakieś CBA, chociaż nawet oni nie karzą za pisanie o piractwie tylko za jego rozpowszechnianie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś się nie zdziwił. Ja kiedyś za podobny tekst dostałem nie tylko procenty, ale i ZPP na kilka dni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procenty za co? jakieś linki do torentów podałem czy co? przecież te strony (z torentami) są ogólnie dostępne, a chyba pclab to nie jakieś CBA, chociaż nawet oni nie karzą za pisanie o piractwie tylko za jego rozpowszechnianie

 

Kochan nie rżnij głupa. Ciągniecie softu to co innego niż muzyki czy filmu i już samo pobieranie jest przestępstwem. Nigdy nie wiesz do kogo piszesz, więc lepiej nic nie sugerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kochan4 tak pisałem ale moja cierpliwość się kończy.

Palit gwizdał stałym, jednostajnym i wysokim dźwiękiem. Który wzrastał w miarę rozpędzania się wentylatora. Co ciekawe ten dźwięk nie pochodził od wentylatora.

 

Tutaj to jest typowy odgłos hałasujących cewek i to tylko pod obciążeniem. W GTA IV słychać bardziej bo tam w menu bez v-sync też dochodzi do kilku tysięcy i głośniej skwierczy.

 

Co do testowania na innym kompie to nie mam takiej możliwości bo mam już prawie 30 lat a moi znajomi nie grają już. Ja sam uwielbiam, ale teraz jakoś ciężko mi się tym cieszyć. Mam ochotę kupić drugi egzemplarz w sklepie i zobaczyć czy następna będzie skwierczeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kochan4 tak pisałem ale moja cierpliwość się kończy.

Palit gwizdał stałym, jednostajnym i wysokim dźwiękiem. Który wzrastał w miarę rozpędzania się wentylatora. Co ciekawe ten dźwięk nie pochodził od wentylatora.

 

Tutaj to jest typowy odgłos hałasujących cewek i to tylko pod obciążeniem. W GTA IV słychać bardziej bo tam w menu bez v-sync też dochodzi do kilku tysięcy i głośniej skwierczy.

 

Co do testowania na innym kompie to nie mam takiej możliwości bo mam już prawie 30 lat a moi znajomi nie grają już. Ja sam uwielbiam, ale teraz jakoś ciężko mi się tym cieszyć. Mam ochotę kupić drugi egzemplarz w sklepie i zobaczyć czy następna będzie skwierczeć

 

W MSI często piszczą cewki. Niestety to znany fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda , że nie możesz przetestować na innym, bo jak sie okaże , ze na innym jest ok (albo ciszej) to ci zwrócą tą samą kartę i tylko czas stracisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawie w ogóle nie znam młodzików, którzy by mieli kompa stacjonarnego do gier. Większość znajomych ma laptopy. No kanał normalnie.

 

A jakby zamówić kartę, sprawdzić tylko inny egzemplarz i oddać na zwrot jeśli będzie to samo?? Gdyby było dobrze to starą sprzedał bym na allegro. Kwestia sprawdzenia czy w nowej się tak nie dzieje i ewentualny zwrot?

Na prawdę innej opcji nie mam. Zasilacz nie skwierczy na pewno, w nim tylko łożysko terkocze.

 

Dźwięk pochodzi albo z płyty głównej albo z karty. Stawiałem na kartę bo to jest tylko w grach. W spoczynku brak tego ćwierkania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w emag masz zwrot za darmo nawet zachęcają na stronie, możesz spróbować, ale wał będzie jak 3-cia ci będzie piszczeć :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nikogo kantować jak mi to kiedyś tu zarzucano. Innej opcji po prostu nie mam. W pracy nie zainstaluje bo szef na to nie wyrazi zgody a poza tym same starocie.

 

Jak to darmowy zwrot? Na czym to polega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... dzieje się już to mniej więcej od 40 fps w górę - im więcej fps tym bardziej jest to wkurzające.

podejrzewałem płytę główną, ale jednak po odpięciu kabla hdmi od karty graficznej cewki cichną.

Jest to tzw ćwierkanie, albo piszczenie.

 

Skoro po odpięciu hdmi cichnie to raczej nie wina karty graficznej - przypadkiem nie piszczy w monitorze, albo z głośników (pętla masy).

 

ostatnio też doszło brzęczenie jak na przykład obracam postacią w grze. Obrócę w jedno miejsce brzęczenie jest, a jak obrócę się i spojrzę gdzie indziej to ustaje

 

No to na pewno wina karty, u mnie na gigabyte gtx 1070 ITX wyglądało to tak. Jeżeli głośno brzęczy to może uznają reklamacje, szkoda, że nie skorzystałeś ze zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z głośników nie bo to słychać dokładnie w kompie. No brzęczenie zbyt głośne nie jest, ale jest.

myślałem bardziej o zwrocie w x-kom bo tu mogę szybko kasę odzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie korzystam ze zwrotu z x-kom, tylko, że kartę zwróciłem im po 3 dniach, a teraz czekam na opinię z ich serwisu (sprawdzenie działania) i dopiero potem zwrot kasy. Myślałem, że jak gtx 1050ti jest mało "prądożerny" to takich problemów z cewkami nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u kozdromana pierwsze takie problemy z cewkami spotkałem na innym forum, u mnie chodzi brylantowo, zresztą nie jest na 100% powiedziane , ze to karta, zobaczymy , jak problem dalej rozkwitnie, wcześniejszy palit 1050ti też kozdromanowi piszczał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli oni przy zwrocie to do serwisu ślą? O masz.. No to kiszka

 

ja u kozdromana pierwsze takie problemy z cewkami spotkałem na innym forum, u mnie chodzi brylantowo, zresztą nie jest na 100% powiedziane , ze to karta, zobaczymy , jak problem dalej rozkwitnie, wcześniejszy palit 1050ti też kozdromanowi piszczał ;)

 

Niestety palit to nie było to samo. Czego jeszcze nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd mam wiedzieć czy to to samo czy nie pisałeś w tamtym tematach , ze też ci piszczał stąd moja uwaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale opisałem to jako zupełnie inny dźwięk. Nie rozumiesz bo gdybyś dokładnie czytał to byłoby inaczej.

 

odpaliłem grę na integrze. przystawiłem ucho za tacką płyty głównej. Sama płyty skwierczy bez karty graficznej, ale trochę ciszej. Za to pojawiło się podobne skwierczenie bez karty graficznej jak z kartą.

Na płycie go nie zlokalizowałem. Bardziej gdzieś na dole.

Może to faktycznie zasilacz.

no to w takim razie nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności piszczy wszytko co popadnie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze, ze w końcu zlokalizowałeś te piski, w sumie , wszystko razem może to potęgować, więc warto jednak byłoby karte na czyms sprawdzić dodatkowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z kartą się to potęguje. No ale co płyta nie wiem wyrabia z kartą wpiętą w PCI-E?

na integruje w menu GTA IV też dochodzi do 400 fps i tak jakby też trochę słychać to podobnie jak z wpiętą kartą.

No parodia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli oni przy zwrocie to do serwisu ślą? O masz.. No to kiszka

 

No niestety nie jest tak różowo - mam nadzieje, że zaakceptują zwrot bo się mocno wkur... zę, tyle kasy wydać i jeszcze użerać się z cewkami.

 

P.S. Właśnie dostałem info od X-kom, że zwrot kasy - no mają plusa u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...