Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sasky7

[Zestaw] 5000zł Programy/Moc/M-OC/Incydentalnie gry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Potrzebuję złożyć sobie względnie mocny komputer, który jest mi potrzebny do pracy typowo inżynieryjnej opartej na programach wykonujących sporo obliczeń (głównie programy do projektowania Autodesku). Od czasu do czasu może pojawić się potrzeba wykonania wizualizacji a także od święta chęć pogrania w gry typu Fifa lub ciekawsze gry fabularne jak Wiedźmin 3, Seria Arkham itd. Z góry uprzedzam, że moja znajomość dotyczącą składania komputerów jest szczątkowa. Wstępnie dobrałem takie komponenty:

 

https://www.morele.net/inventory/info/cxmBEh/

 

Największy dylemat dotyczy dysków i systemów operacyjnych. Otóż zastanawiałem się nad dyskiem M2, ale nie wiem czy jest sens teraz na to wykładać pieniądze, tym bardziej że póki co korzystam z programów, które działają tylko na Windows 7 (na 8.1 i 10 nie pójdą), a 7ka ponoć nie widzi M2. W takim przypadku, w momencie kiedy by wygasło wsparcie dla W7, spadły ceny M2, przesiadłbym się na taki dysk i nowszy system. Jak sądzicie? Czy jednak warto dołożyć te pare stówek i kupić M2?

 

Dodam że przewiduje w trakcie użytkowania ewentualne usprawnianie komputera.

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli budżet masz 5000 pln to osobiście bym dopłacił parę dyszek do i7-7700k, następca tego co podałeś

Zamiast Fery 3 wrzucił bym Fortisa 3, wentyle 140mm robią robotę a różnica w cenie to pewnie z 4 dyszki

No i mobas może lepiej na Z270, jeśli dopłata nie była by za duża

 

I co do SSD, to masz rację. Olej to M.2, kup zwykłego SSD na SATA3, będzie działać znakomicie i w przyszłości po prostu sobie albo dokupisz taki na M.2 i będziesz mieć 2 SSD albo zamienisz na M.2 a takiego na SATA3 można bez problemu zamontować w jakimś lapku jak posiadasz czy coś :thumbup: tak że pełen luzik

 

A i weź SSDka coś koło 240GB, bo jak masz płacić za 120GB 235zł to za stówkę więcej będziesz miał 2 razy większą pojemność :Up_to_s:

No i zestaw był by ideał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie ciekawa propozycja, ale na pewno RAM do zmiany... 2133mhz przy z170 to szkoda, lepiej cos z wiekszym taktowaniem.

Jednak jak mowisz ze Twoja wiedza w temacie PC jest szczatkowa, to moze procesor bez K i lepsze gpu? Na pewno wydajniej pograsz z gtxem 1070...

Moja propozycja: http://www.morele.net/inventory/info/quUg1w/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

to mówisz że do kompa za 5k pln, w tym proca za 1,5k pln wsadzisz mobasa za 2 stówki ?

 

:lol2:

 

to już lepiej bym wziął jakiegoś Z270, od biedy Z170 też może być na ATX

A proca bez K i w przyszłości jak potanieją to się proca zmieni,

a dobry mobas to podstawa

 

a tak ma PC z 5kpln i niskie możliwości upgrade'u :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mu lepszy mobas do procka bez K i inwestycji od razu w 16gb ramu? 8 generacja i tak bedzie miala inny socket, wiec po co w tym wypadku myslec o przyszlosci? Ma topowe i7 i nadmiar ramu na dzien dobry. Czy to i7 bedzie pracowalo z tym mobasem czy z jakims z270 za 700zl nic nie zmieni... Wiadomo, ze mozna inwestowac w lepsza plyte glowna, ale wtedy nie zmiescimy sie w 5k z gtx1070 i i7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle że autor w temacie napisał Incydentalnie gry i na dodatek OC.

Kolejna osoba która się wypowiada, ale nie wnosi nic za specjalnie do tematu.

 

Dlatego sądzę iż taki GTX 1060 w wersji 6GB ma "ogromną" moc jak na potrzeby autora wątku i taki 1070 nie jest w ogóle potrzebny (!)

Dwa, kupując PC za takie pieniądz chciał bym mieć chipset Z270, a to dla tego że jest najnowszy i posiada najwięcej funkcji z OC włącznie.

Jak bym miał przyciąć budżet to bym wziął ewentualnie bez K albo i5-7600K który też jest mega wydajny i dobrze się podkręci.

A w przyszłości przy okazji wymiany pasty termoprzewodzącej i czyszczenia chłodzenia wkładasz lepszego proca.

 

Tylko te RAMy tak jak pisałeś, niech wrzuci 2400Mhz, no i ewentualnie tak jak ja pisałem, SSD 240GB i Fortisa 3 który ma świetny stosunek wydajność/cena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: Intel Core i7-7700K - 1660 zł

Chłodzenie procesora: SilentiumPC Fortis 3 - 150 zł

Płyta główna: ASRock Z270 Pro4 - 535 zł

Pamięć: 2x GoodRam 4 GB 2400 MHz Play - 270 zł

Karta graficzna: ZOTAC GeForce GTX 1060 6 GB AMP! - 1280 zł

SSD: GoodRam Iridium Pro 240 GB - 385 zł

Dysk twardy: Toshiba P300 2 TB - 310 zł

Zasilacz: Thermaltake Smart SE 530W - 230 zł

Obudowa: Corsair Carbide 300R - 340 zł

RAZEM: 5160 zł

 

Morele.net - dodaj do koszyka i wpisz jeden z kodów

- usługa montażu za 1 zł oraz wysyłka gratis: ZKSOGF6DI4

- pendrive SanDisk Cruzer Blade 16 GB za 1 zł oraz wysyłka gratis: L7Y12H32HR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

o jesteśmy blisko ideału :E

Wziął bym RAM 1x8GB ewentualnie 2x8GB do dual channel, kostki 4GB to są dobre do mojego i5 - 760. A na Z270 można załadować 4x16GB, więc kupił bym ósemki :)

No i ten zasilacz nawet żadnego certyfikatu 80+ nie ma, więc w tej cenie szło by coś lepszego wyrwać,

Np.

Zasilacz SilentiumPC Vero L1 600W (SPC132) za 199zł

lub

Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 Gold 550W (SPC139)

z certyfikatem 80+ Gold i rozszerzoną gwarancją do 5 lat !

 

no i wrzucił bym tańszą obudowę, np taki gladius też porządny a kosztuje 2 stówki a nie 340zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 GB to minimum ze względu na charakter oprogramowania i pracy, momentami przy dużych projektach nawet to jest za mało.

 

Czy taki zestaw były w takim razie poprawny?

https://www.morele.net/inventory/info/qB8LZT/

 

I pytanie, czy niska popularność tej płyty głównej i karty graficznej nie przekłada się jakoś negatywnie na ich ocenę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dla mnie ideał :thumbup: :thumbup:

 

AsRock Pro z M.2, i7ka z K, dobra grafika, dobry zasilacz, przewiewna obudowa, ten HDD i SSD też chwalą i chłodzenie konkret :Up_to_s:

 

tylko jak mówisz że 16GB mało i przyda się więcej, a Mobo obsługuje 4x16GB pamięci to może lecieć mocno przyszłościowo i wrzucić 16GB w jednej kostce.

A w najbliższej przyszłości wrzucisz drugie 16GB w dual channel i będziesz miał 32GB.

I następne 32GB do możliwej rozbudowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbieram się właśnie żeby jutro zamówić wyżej omawiany zestaw, ale po rozmowach ze znajomymi mam jeszcze małą wątpliwość dotyczącą procesora. Otóż niektórzy mówią, że przy różnicy w cenie około 500 zł między i5-7600K a i7-7700K, lepiej kupić i5-7600K. Teraz pytanie czy jest jakaś zauważalna różnica między tymi procesorami, że warto jest dorzucić te 0,5 tyś.

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Moment, chwila. A niby czemu nie? Może akurat trafi się na przemiłą w skali Jaskra.  e: Jakby ktoś nie wiedział ocb:  
    • https://www.eurogamer.pl/kingdom-come-deliverance-2-oficjalnie-zapowiedziane-zobaczcie-zwiastun-i-poznajcie-wszystkie-szczegoly Trzeba odpalić jedynkę, odpalę czeski dubbing, to się pośmieję, na pewno zrozumiem z 90%, nawet w Biedronce, Kauflandzie czy na basenie bywa pełno Czechów, najważniejsze to nie mówić do Czeszki "szukam" bo dostanie się po pysku
    • Każda sensowna aplikacja istnieje na Androida i iOS, a nawet jeśli nie, to będą inne, podobne. Może się natomiast zdarzyć tak, że te na iOS zmuszą Cię do zapłacenia za nie. Jak wyżej. Na iOS masz AdGuard, który świetnie działa zarówno w wersji płatnej, jak i darmowej. Elegancko się integruje z Safari. Z innymi przeglądarkami może być gorzej, ale i tak Safari na iOS zostawia w tyle Chrome i inne. Tak to już jest z Apple. Robisz po ichniemu, korzystasz z ich ekosystemu, który jest bardzo spójny w swojej ideologii, albo masz pod górkę. Obsługa gestami jest super, integracja z MacBookiem prima sort. Siri również miażdży asystenta Google. Jedyne, co w Apple mnie nie przekona, to ich bieda-chmura. Wciąż korzystam z Gmail i GDrive na iPhone i powiem szczerze, że googlowe aplikacje na iOS ssą. Podobnie jak jabłkowa aplikacja do kontaktów, dzwonienia oraz budzika. Nie ma ideałów. Najlepiej spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie. Zawsze można sprzedać i wrócić do Androida.
    • Nie chodzi o niski fps, tylko zapchanie Vramu. Po takim chrupnięciu nie da się grać. Ale znowu zainstalowałem grę i bym zapomniał, że wyszły nowe sterowniki do Nvidii. Albo mam zwidy, albo sterownik poprawił działanie gry, za to CPU dostaje okropnie mocno po wątkach, czego wcześniej nie było. Vram pod korek, zdarzają się chrupnięcia, ale w moment całość wraca do normy i można grać dalej. Coś się zmieniło na lepsze dla grafiki kosztem ogromnego obciążenia CPU.
    • Ja sprawdzę jutro, bo właśnie zakończyłem na dziś.  Ogólnie nie wiem czy coś nie jest nie tak z czyszczeniem w standby. Według filmu Gigabyte o ochronie panelu, powinien po 60 minutach się odpalać. Ale się nie odpalił. Zobaczę jak będzie po nocy. Może moje 60 min i ich 60 min to jakieś inne minuty.  Ogólnie czekałem kilka lat na ogranie Cyberpunk bo chciałem to zrobić w najwyższej możliwej jakości. Dziś zacząłem. Oled 4k 32, patch tracing i to jest chyba jedno z najpiękniejszych doświadczeń wizualnych w życiu. Odpalałem Cyberka na Asus i to jak on wygląda tutaj, a jak na Asus to jakby 2 różne generacje ekranów. Nie wiem jak można dostać świetną matryce od Samsung i tak to spierdolić... Teraz świeci to cudownie w jasnych scenach. Ahhhh, no pierwszy raz od nie wiem kiedy jaram się tak ekranem i wyglądem gierki. Nawet na 77 calach w C1 nie robiła takiego wrażenia, bo tam ta jasność była w okolicach bodaj 700 nit i od razu widać różnicę.  Jak ktoś się zastanawia nad 4k 32 to zdecydowanie nie powinien brać pod uwagę nic innego. Niby 6500, ale no kurwa warto w uj. W monitorach to jest nowa jakość. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...