Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

quisatz

IPS+free sync za 2900

Rekomendowane odpowiedzi

Przez długi czas się edukuje na temat wydajności kart ich ceny oraz elementu który uprawomocnia to czyli monitora.

 

Każda wnikliwa osoba wcześniej czy później dochodzi do momentu komfortu w graniu. Oczywisie idelanym rozwiązaniem by było IPS+Gsync+27cali+1060+ karta. Jednakże to są ogromne ceny - monitory kosztują po 3.5tys ponieważ nie ma monitorów 24 calowych z technologią g-sync,

 

napiszcie mi co sadzicie o połączeniu monitora z free sync 24 calowego (budżetowego) jednak bez kompromisu z IPS:

 

Monitor LG 24UD58-B (1600zl Free-sync+IPS)

Karta MSI Radeon RX 480 8GB GAMING X DDR5 256b VR (karta pod Free-sync porównywalna z 1060)

 

Czy istnieje bardziej optymalne rozwiązanie budżetowe niż to co podałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie potrzebujesz rozdzielczość 4K ? Bo jak dla mnie to taki trochę bajer niż konieczność, wymyślone coś, żeby producenci sprzętu mogli nabijać swoją kieszeń, to tak według mnie

A według faktów to jedyna karta graficzna która zapewnia sensowną rozdzielczość w 4K+ultra to GTX 1080. I to na dzień dzisiejszy. A za rok zaczną wychodzić gry których taka 1080 już nie pociągnie na 4k + ultra więc cały sens 4K legnie w gruzach

 

Dlatego ja bym wybrał 1080p + IPS + freesync + ile tam cali chcesz

I masz zestaw na ultra na dość długo, a jak będzie coś nie domagać to wymienisz Radeona na nowszego Radeona i dalej będziesz leciał na ultra. A jak wydajność kart będzie na tyle duża że 4K nie będzie stanowiło jakiegoś większego problemu dla PC to wtedy się pomyśli :cool:

 

A jak reszta PC wygląda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce wyeliminować dyskomfort związany z rozrywaniem obrazu i skakaniem obrazu podczas ruszania na boki - dlatego wybrałem najtańsza wersje związaną z free-synhr/g-synhr. Nie chce 4k - będę otrzymywał full hd pod zwiększkenie ilości klatek by free-synhr zadziałał 30+. I5 760 na ddr3 8GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam dylemat i najgorsze jest to że chciałbym kartę nvidii bo mam win 7 i radeony działały by gorzej a poza tym chyba jest tak że jeżeli będę mieć więcej klatek niż powiedzmy 60 na 60 Hz monitorze to nie powinno być zrywania obrazu itp dziwnych rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, na wstępie jeszcze dodam że nie jestem ekspertem. Ale ostatnio ze znajomym właśnie dyskutowaliśmy i czytaliśmy trochę na ten temat, więc mogę się mylić

I wyszło że G-sync jest strasznie drogie, bo chyba producenci monitorów muszą płacić NV za licencję na G-sync, gdzie AMD Freesynca daje za darmo, więc dużo więcej monitorów posiada go. Druga sprawa, że podobno korzystanie z tych technologii rzeczywiście poprawia komfort grania, przez synchronizację tych wszystkich klatek etc itd

Ale przydał by się ktoś ( :cool: ) kto by grał na normalnym monitorze, denerwowało by go to i kupił by taki zestaw g-sync/freesync i powiedział czy rozwiązało to jego problemy :E

 

Więc suma sumarum, nie chcemy wydawać nie potrzebnie kasy więc Free sync, jak Free sync to Radeon, jak Radeon to RX 480 8GB, dobra karta od AMD plus 8GB pamięci będzie mocno przyszłościowe. A pieniędzy dużo za nią nie chcą. No i do tego monitor wedle upodobania i reszty budżetu.

 

 

 

Nie chce 4k - będę otrzymywał full hd pod zwiększkenie ilości klatek by free-synhr zadziałał 30+.

a w #1 poście podałeś monitor z 4K :hmm:

 

I5 760 na ddr3 8GB.

Też mam taki zestaw :Up_to_s: 760+8GB DDR3, no i powiem Ci że chyba musimy szukać czegoś nowszego bo ciężko ze stałym 60FPS i detalami na ultra/high. A już na pewno nie pakował bym 4K pod to :(

 

 

 

PS.

Mam ten sam dylemat i najgorsze jest to że chciałbym kartę nvidii bo mam win 7 i radeony działały by gorzej a poza tym chyba jest tak że jeżeli będę mieć więcej klatek niż powiedzmy 60 na 60 Hz monitorze to nie powinno być zrywania obrazu itp dziwnych rzeczy?

Nie za bardzo rozumiem, jak wszystko co napisałeś jest w jednym zdaniu, bez żadnych znaków interpunkcyjnych...

Jak masz 7 to zmień na 10, dużo nowszy system, DX12, a na Allegro kupisz klucz za 30-40zł, sam taki mam i jestem zadowolony. Wszystko aktywowane, aktualizacje, Defender, wszystko działa.

A co do tych klatek 60+, to zjawisko zrywania będzie mniejsze aczkolwiek na pewno nie tak niskie jak na monitorze 75Hz, 120Hz czy 144Hz. Wiem to tylko na podstawie tego co wyczytałem w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

G-sync jest znacznie droższe ponieważ producent Nvidia sprzedaje płytkę do monitorów za która sobie każe zdrowo płacić.

Free-sync jest bezpłatny ale przyjmuje się że zaczyna działać od 30+fps - po niżej i tak gra staje się nie grywalna ale uwaga także ma swój limit do 90fpd - czyli monitory nie odświeżają szybciej niż 90 przy włączonym freeSync - co dyskwalifikuje rozwiązanie dla progamerów .

 

Pomiędzy 1060 a RX 480 8GB jest różnica średnio 4-6FPS na korzyść Nvidi.

 

Ilość FPS jest także zależna od CPU - najprościej mówiąc gdy PU jest wykorzystanie w 100% podczas grania wasza karta nie wykorzystuje się jak by mogła CPU jest wąskim gardłem.

Kiedy CPu jest niewykorzystywany graniu? - np położenie w płaszczyźnie elementów - czyli im więcej poruszających się elementów tym większe wykorzystanie CPU - dlatego wam zacina komp w Starcrafta2 gdy komputer narobił setki jednostek które się poruszają albo gracie w 12 osób czy też dlatego w mieście Nowigrad w W3 spadają FPS - jest więcej NPC, obiektów etc.

 

Jeśli chcecie w SC2 grac w dowolną grę w multi w 100FPS kupcie przeciętna kartę i najlepszy CPU ..i to może nie dać rady gdy na mapie jest tysiące jednostek. BTW ciekawe jak Medivala zoptymalizowali.

 

Monitor który podałem nawet nie zauważyłem że ma 4K - to najtańszy monitor który ma technologie free-synhr dlatego myślę nad radeonami. Jestem fanem Nvidi MSI i DELL jednakże interesuje mnie jak najtańsze rozwiązanie przy zachowaniu IPS+freee/g-synh+24 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co napisałeś, szczególnie od 2 akapitu to chyba wiem "wszyscy" :)

no i jak zależy Ci na tym SYNCu to weź może jednak Free Synca, tańsze, niby działa

 

Z tą korzyścią na stronę 1060 też bym nie przesadzał bo jak pokazuje życie z czasem wydajność radeonów rośnie, a w DX12 jeszcze bardziej. Do tego masz 8GB v-ram więc w przyszłości może to być atut. A na Geforce'ie z FreeSyncem nie pograsz :P

Więc bierz RX480 jakiś dobry model, no i poszukaj jakiś dobry odpowiadający Ci monitor

Fajny i tani dość, znajomy ostatnio kupił i sobie chwali iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS - B2

FreeSync, 75 Hz, LED, głośniki w razie W, no i parę tam bajerów. Tyle że to TNka, a chciałeś IPSa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale uwaga także ma swój limit do 90fpd - czyli monitory nie odświeżają szybciej niż 90 przy włączonym freeSync - co dyskwalifikuje rozwiązanie dla progamerów.

 

Nie do końca prawda. Jedne monitory mają limit (freesync) 30-90 (np. Asus MG279Q [iPS] ) - włączasz fs w monitorze i wtedy jest zakres 30-90hz- a inne mają pełny limit częstotliwości 30-144 (AOC AG271QX [TN] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca prawda. Jedne monitory mają limit (freesync) 30-90 (np. Asus MG279Q [iPS] ) - włączasz fs w monitorze i wtedy jest zakres 30-90hz- a inne mają pełny limit częstotliwości 30-144 (AOC AG271QX [TN] )

A to ciekawe. O tym,że FreeSync ma ograniczenie do 90fps/hz to wiem,ale o pełnym limicie nie słyszałem.

Na 100% jesteś pewien,że ten AOC ma z włączonym FreeSync będąc podpiętym do karty amd obsługuje zakres do 144hz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. O tym,że FreeSync ma ograniczenie do 90fps/hz to wiem,ale o pełnym limicie nie słyszałem.

Na 100% jesteś pewien,że ten AOC ma z włączonym FreeSync będąc podpiętym do karty amd obsługuje zakres do 144hz?

 

Na 101 % :) Dzis widziałem go w akcji, (freesync sobie lata od 30 do 144 Hz, z resztą na necie możesz poszukać test, że freensync ma zakres 30-144z), ponieważ szukam od dłuższego czasu dobrego monitora z fs pod przyszłe Vegi(amd). Jak ktos kupuje karte od amd i chce monitor z 2k + freesync to tylko AOC AG271QX. A jesli ktoś wybiera geforca, 2k + gsync to Dell S2716DG. Dla mnie to sa dwa najlepsze monitory na TNce (8bit).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • ASUS jeszcze piszczy jak go wyłączysz. w standby jest okej, ale po wyłączeniu wyje
    • Obejrzałem tylko dla walorów Sydney Sweeney. Komedia romantyczna jak z szablonu. Ten motyw był grany wiele razy. Słaba chemia pomiędzy bohaterami, a rodzinka dość denerwująca. Najlepszy był klon Haalanda.
    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...